Dravec (1993)

Dravec (The Hawk)
50 %
 
 

The Hawk

    Žánr: drama / thriller
    Země: Velká Británie
    Délka: 88 min.
„Žena podezřívá svého manžela, že je brutální sériový vrah...“
Žena v domácnosti a matka dvou dětí Annie Marshová dosud věřila, že má šťastné manželství. Nyní však podezřívá svého manžela Stephena, že je masovým vrahem žen, který svým obětem vypichuje oči, a je stále na útěku. Policie jejím podezřením nepřikládá žádnou váhu, situaci komlikuje skutečnost, že byla Annie kdysi pacientkou psychiatrické léčebny. Pouští se tedy do vyšetřování sama. Začíná sbírat detaily o případech, a protože je její manžel často na cestách, sleduje jeho odchody a příchody. Jde o její fikci, přichází o zdravý rozum nebo je to hrozná skutečnost?

Temný thriller byl natočen podle románové předlohy Petera Ransleyho. Podezřívavou ženu hraje anglická herečka Helen Mirrenová, známá jako šéfinšpektorka Jane Tennisonová ze seriálu "Hlavní podezřelý" i jako anglická královna Alžběta I. a II. ve dvou životopisných filmech.  Autor: Veronika42

režie:
David Hayman
 
 
hraje:
David Harewood (seržant Streete), Clive Russell (šéfinspektor Daybury), Helen Mirren (Annie Marshová), George Costigan (Stephen Marsh), Pooky Quesnel (policistka Clarkeová), Rosemary Leach (paní Marshová), Owen Teale (Ken Marsh), Melanie Hill (Norma), Helen Ryan (paní Crowtherová), John Duttine (John), Caroline Paterson (Jan), Jayne Charlton McKensie (Eileen), Nadim Sawalha (Bahnu), Sean Flanagan (Harry), Fraser James (jeřábník), Margery Mason (zelinářka)
 
 
námět:
Peter Ransley (román)
 
 
scénář:
Peter Ransley
 
 
kamera:
Andrew Dunn
 
 
střih:
Justin Krish
 
 
producent:
Ann Wingate
 
 
kaskadér:
Dave Holland
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.