Dopis Brežněvovi (1985)

Dopis Brežněvovi (Letter to Brezhnev)

Letter to Brezhnev

    Žánr: komedie / drama
    Země: Velká Británie
    Délka: 94 min.
Všední den na liverpoolském předměstí Kirkby je utvářený chudobou a nezaměstnaností. Dvě přítelkyně - Elaine (Alexandra Piggová) a Teresa (Margi Clarkeová) - stále hledají změnu, aby zahnaly jednotvárnost svých všedních dnů. Při jednom tahu po hospodách a diskotékách poznávají dva ruské námořníky, ale zatímco Teresa stráví se Sergejem (Alfred Molina) jenom jednu noc, Elaine se do Pjotra (Peter Firth) skutečně zamiluje. Jeho návrat do vlasti je pro ni velkou ranou. Své nesnáze vyřeší tím, že napíše dopis Leonidu Brežněvovi a požádá ho o pomoc. Kupodivu dostane skutečně vízum a bezplatnou letenku. Okolí však reaguje na Elainin plán se zděšením a dokonce i britští úředníci udělají všechno pro to, aby vztah zničili.

Debutující režisér Chris Bernard natočil moderní pohádku o lásce, přesahující všechny hranice, a zaznamenal s ní značný komerční úspěch, a to nejen ve Velké Británii.  Autor: curil

režie:
Chris Aanderson
 
 
hraje:
Alfred Molina (Sergej), Peter Firth (Peter), Tracy Marshak-Nash (Tracy), Alexandra Pigg (Elaine), Margi Clarke (Teresa), Susan Dempsey (dívka v hospodě), Carl Chase (taxikář), Sharon Power (Charliho dívka), Robbie Dee (Charlie), Eddie Ross (Rayner), Syd Newman (Dmitri), Gerry White (vrátný), Pat Riley (vrátný), Wendy Votel (dívka v autobuse), Angela Clarke (Josie), Frank Clarke (Vinny), Iggy Navarro (prezident Ruska), Ken Campbell (reportér), Neil Cunningham (ministr zahraničí), Eileen Walsh (matka)
 
 
scénář:
Frank Clarke
 
 
kamera:
Bruce McGowan
 
 
hudba:
Alan Gill
 
 
kostýmy:
Mark Reynolds
 
 
střih:
Lesley Walker
 
 
zvuk:
Ray Beckett, Richard King
 
 
výkonný producent:
Charlie Caselton
 
 
producent:
Janet Goddard
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.