Dobrý den, paní Campbellová (1968)

Dobrý den, paní Campbellová (Buona Sera, Mrs. Campbell)
83.8 %
 
 

Buona Sera, Mrs. Campbell

    Žánr: komedie
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 11.2.1972        
    Délka: 108 min.
„Gina Lollobrigida jako ctihodná vdova po americkém vojákovi, který nikdy neexistoval.“
V malém italském městečku se chystá velká sláva. Po dvaceti letech sem znovu zavítají američtí vojáci, kteří kdysi město osvobodili. Městečko žije, jen jedna osoba je málem na mrtvici. Pro ctihodnou paní Campbellovou, vdovu po americkém pilotovi, respektovanou občanku města, jejíž dcera studuje prestižní školu ve Švýcarsku, je tohle to poslední, co by si mohla přát. Dvacet let se jí dařilo držet své tajemství úspěšně pod pokličkou a živit sebe i dceru z alimentů tří potenciálních otců své dcery. Byla mladá a potřebovala lásku a oni jí jeden po druhém odcházeli. Jak měla vědět, čí je to děcko, co se jí zrodilo pod srdcem? A teď to všechno praskne...

Nesmrtelné bláznivé komedii Melvina Franka z roku 1968, v níž v roli Carly Campbellové září stále okouzlující Gina Lollobrigida, čas neubral na půvabu a hravosti ani dost málo. Působivé exteriéry, dynamický scénář a skvělé herecké výkony pobaví po čtyřiceti letech od svého vzniku více než mnohé současné komedie. Bez zajímavosti není, že zápletka filmu Dobrý den, paní Campbellová ožila zcela nedávno znovu v upravené podobě scénáře k muzikálovému megahitu Mamma Mia!

režie:
Melvin Frank
 
 
hraje:
Gina Lollobrigida (Carla Campbellová), Shelley Winters (Shirley Newmanová), Phil Silvers (Phil Newman), Peter Lawford (Justin Young), Telly Savalas (Walter Braddock), Lee Grant (Fritzie Braddocková), Janet Margolin (Gia Campbell), Marian McCargo (Lauren Young), Naomi Stevens (Rosa), Renzo Palmer (starosta), Giovanna Galletti (hraběnka), Dale Cummings (Pete), Philippe Leroy (Vittorio), Giovanna Galetti (hraběnka)
 
 
scénář:
Melvin Frank, Denis Norden, Sheldon Keller
 
 
kamera:
Gábor Pogány
 
 
hudba:
Riz Ortolani
 
 
kostýmy:
Morton Haack
 
 
střih:
Robert Lawrence
 
 
zvuk:
David Hildyard
 
 
vedoucí produkce:
Luciano Piperno
 
 
produkce:
Melvin Frank
 
 
asistent režie:
Robert Lawrence
 
 
výkonný producent:
C.O. Erickson
 
 
asistent střihu:
Bill Butler
 
 
vedoucí výpravy:
Arrigo Equini
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.