Dobrodružství rabína Jákoba (1973)

Dobrodružství rabína Jákoba (Les aventures de Rabbi Jacob)
78.4 %
 
 

Les aventures de Rabbi Jacob

Další název: Dobrodružstvá rabína Jakoba

    Žánr: komedie
    Země: Francie / Itálie
    Délka: 92 min.
„Ten malý cholerik nenávidí všechno, co není francouzské. A najednou jej honí arabští teroristé uprostřed židovské komunity…“
Komedie Dobrodružství rabína Jákoba, natočená režisérem Gérardem Ourym, je jedním z mála vynikajících filmů Louise de Funese, který nebyl v našich kinech uveden. Funes si v něm svým typicky žlučovitým způsobem zahrál bohatého francouzského podnikatele, který nemá nic proti cizincům, pokud to nejsou zrovna černoši, Židé nebo Arabové. Nejlépe by asi bylo, aby na světě žili jen samí čistokrevní Francouzi. V nejméně vhodnou chvíli se však dozví, že jeho šofér je Žid a že on sám se zapletl do jakési politicko-teroristické honičky kudrnatých Arabů. Aby unikl svým pronásledovatelům a zachránil si holý život, musí se převléknout za židovského rabína, a sehrát tak hlavní roli na oslavách pařížské židovské obce. A nejen to, musí podstoupit i koupel v kádi plné žvýkačky a sypajících se bonbónů. Je zřejmé, že různé zážitky a dobrodružství postupně otupí hroty jeho „předpojatosti“.

Zdroj: ČT

režie:
Gérard Oury
 
 
hraje:
Louis de Funès (Victor Privert (Datel)), Marcel Dalio (rabín Jacob), Claude Giraud (mohamed Larbi Slimane), Henri Guybet (Salomon), Suzy Delair (Germaine Pivertová (Datlová)), Miou-Miou (Antoinette Pivertová (Datlová)), Popeck (Moishe), Janet Brandt (Tzipe), Renzo Montagnani (Fares), Claude Piéplu (komisař Andreani), Paul Bisciglia (pumpař), Michel Fortin (motocyklista), Denise Provence (Esther), Dominique Zardi (kuchař), André Falcon (ministr), Jacques François (generál), Jean-Jacques Moreau (policista), Georges Adet (Lévi), Xavier Gélin (generálův syn), Roger Riffard (inspektor), Denise Péronne (generálova manželka), Michel Robin (farář), Paul Mercey (pomstychtivý řidič), Michel Duplaix (inspektor), Charles Bayard (host na svatbě), Robert Le Béal (host na svatbě), Clément Michu (četník), Francis Lemaire (policista), Micheline Kahn, Philippe Brigaud, Gérard Darmon, André Penvern, Pierre Koulak, Robert Duranton, Yves Peneau, Jérome Deschamps, Marcel Gassouk, Frédéric Norbert, Noël Darzal, Raymonde Vattier (markýza), Alix Mahieux (pacientka u zubaře)
 
 
scénář:
Gérard Oury, Danièle Thompson
 
 
kamera:
Henri Decae
 
 
hudba:
Vladimir Cosma
 
 
výprava-architekt:
Théobald Meurisse
 
 
střih:
Albert Jurgenson
 
 
dabing:
Jiří Krampol (Viktor Pivert), Jaroslava Obermaierová (Germaine Pivert (1.dabing pro ČT))
 
 
zvláštní efekty:
Pierre Durin
 
 
koordinátor kaskadérů:
Claude Carliez, Rémy Julienne
 
 
masky:
Jean-Pierre Eychenne
 
 
asistent režie:
Bernard Stora, Jacques Besnard
 
 
producent:
Gérard Beytout, Bertrand Javal
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.