Březnové novinky
ohodnotit

Do nitra Planety opic

Beneath the Planet of the Apes

Další název:
Do vnútra Planéty opíc
Žánr:
Rok:
1969
Délka:
95 minut

Komentáře k filmu Do nitra Planety opic

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 14
SvoKar
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 4.9.2010
Masky "podzemních"   lidí byly kvalitně   udělané, ale když jsem to   viděl poprvé, bylo mi nanic.   Bylo mi líto Novy, jak ji   topil, i ta její smrt...
Při posledním   zhlédnutí v září 2014   jsem se u filmu skoro nudil;   DĚJE tu moc není.
efCZa
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 23.1.2009
další díl planety opic je,   jak de dalo očekávat horší   dějově, ale stejně   úchvatný maskami. Co však   řadí tento film pro mne k   nezapomenutelným, je scéna,   kdy Brent(?) po objevu Zbytku   sochy svobody zjišťuje, že   je stále na Zemi - jedna z   nejemotivnějších a   nejpravdivějších a přitom   neromatických scén   kinematografie vůbec.
martin.stusak.9
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 28.2.2019
To by nebylo, aby nebylo,   když může být. Snímek o   světě, kde se obrátily    role lidí a opic, diváky   oslovil a tak bylo nadmíru   jasné, že pokračování   muselo prostě vzniknout. A   dnes už víme, že ani u   tohoto nezůstalo. Jenomže   tvůrci tento fenomén svým   druhým snímkem podivně   rozbourali. Sci-fi fantasy tu   sice stále ještě má své   nezastupitelné místo, ale i   s ohledem na dobu zpracování   se to již tentokrát   skutečně pojí až s   přílišnou naivitou a   bohužel i s atmosférickou   nudností. Samotný začátek   snímku nám věrně zopakuje   poslední události snímku   prvního, a to snad kvůli   přesvědčení diváka, že   se jedná o pokračování.   Dejme tomu. Ale tu podivnou   sektu (alespoň to tak   vypadá) mutantů, kteří   (pravděpodobně) přežili   jaderný holocaust a hrdě   uctívají ohromnou jadernou   bombu, si skutečně mohli   odpustit. A to se do všeho   dění ještě naroubovala   telepatie, právě od oněch   mutantů, ovládající   druhé. Ne, nadšení z   předchozího snímku tímto   opadlo. Uctívání jaderné   bomby sice může být v   rámci science-fiction v   podstatě stejně šílené   jako budoucí planeta, kde se   lidoopi vyvinuli jako lidé,   ale takto prezentované to   prostě vypadá   nepřijatelně. Je jasné, že   do scénáře zasáhla   reálná podoba ve své době   probíhající studené   války, ale čeho je moc, toho   je příliš. Nic naplat.   Tohle pokračování se   prostě nepovedlo.
pataamat
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 30.4.2009
nieje to špica ako prvý diel   , ale minimálne Heston si   zaslúži pozornosť
volam.sa.pistik
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 24.9.2018
Metro v New Yorku trocha inak
Tu musím súhlasiť s   komentárom Karius, ktorý to   vystihol perfektne. Často sa   stáva, že pokračovanie je   slabšie, ale až taký   kvalitatívny prepad, aký sa   odohral v Planete opíc sa len   tak nevidieť. Kým jednotka   mala hlavne myšlienku a do   toho nejaký ten spád a   akciu, ale hlavne tú   myšlienku, v pokračovaní   ostala len tá akcia a to len   na chvíľu. Ono prvá   polovica nie je až taká   strašná, je tam zopár   divotvorností, ale ako celok   to fungovalo a pripomínalo to   dôstojného predchodcu, to je   všetko v poriadku.   Stretávame sa so starými   známymi, nejaké tie   preslovy, charizmatický   gorilí veliteľ, to nebolo   vyložene zlé. Navyše Nova.   No ako vstúpili do podzemia,   tak sa to zmenilo na totálnu   grotesku. Ja neviem, čo tým   sledovali, ale tak nezmyselné   otočenie deja a   zakomponovanie   donebavolajúcich stupidít,   no to chce aj nejaký asi ten   um. Z ničoho nič v podzemí   žijú ľudskí mutanti, čo   jediné čo vedia je klaňať   sa atómovej bombe potretej   kobaltom a ovládajú   ovládať myseľ, robiť   preludy a nejaké to bububu.   Odkiaľ sú tam, prečo sa   zjavujú až teraz, o čo im   ide, ako žijú, prečo   žijú, to by sme chceli po   tvorcoch už asi moc. Ich   herecké výkony sú des a   mám podozrenie, či tá   druhá časť nebola nejaká   forma pokusu o paródiu. Prvá   časť bola v pohode, ale tá   druhá už niečo strašné.   Že vraj ďalšie   pokračovania sú ešte   horšie, tak sa normálne   bojím
Karius
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 14.7.2015
Marně pátrám v paměti,   jestli jsem někdy viděl tak   obrovskej kvalitativní   rozdíl mezi dvěma díly   nějakého filmového počinu.   Za ty necelý dva roky museli   všichni, co se podíleli na   prvním díle buď umřít   nebo skončit v ústavu pro   duševně choré, protože   jinak nechápu, jak mohli   nechat tak dobře rozjetou   pecku padnout až na dno   filmařské demence. Tady   došlo hned k několika   průserům. Předat žezlo   režisérovi jehož   největším úspěchem jsou   déčkový seriály a sra*ky   pro komerční televize byl   první fail. Druhý fail byl   absolutní seriálovej neherec   v hlavní roli, který   hereckým umem Hestonovi   nesahal ani na úroveň   tkaniček od bot. Další fail   byli telepatiční lebkouni   modlící se k pozlacené   atomovce, jejichž zařazení   do planety opic mělo asi   stejnej význam, jako doufat   ve zrušení daní. Tohle byl   opravdu jen ubohej pokus   vzkřísit jednu legendu a na   jejím jménu vydělat další   melouny. Charlton Heston asi   dostal slušně zaplaceno,   jinak by tam podle mýho ani   nelezl. Na to závěrečný   držení pytlíku s červenou   barvou tam mohli nechat jen to   kopyto, na jehož   inteligentní výraz jsme   museli celou dobu čumět.   ---->film je kvalitou   neomylný odpad, ale jen díky   renomé, slušným maskám,   10ti minutám Charltona   Hestona a krásné Nově dam   30 %
superfilmar
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 15.1.2012
Hluboký propad dolů. První   Planeta opic zůstala   nepřekonána, i když je toto   přímé pokračování   ještě hodně dobré, i když   vcelku zbytečné.
Film   začíná tam, kde skončil   ten první a potěšil mě i   Charlton heston, i když   upozaděný.
První   polovina je ještě vcelku   dobrá a vyrovná se   jedničce, ale když Brent a   Nova vlezou do podzemí,   zápletka začne být   nudnější a trapnější. Ty   podzemní lidé a vlastně   zbytek, který se dole   odehrává je k smíchu. Pro   mě naprosto střelené.
Od dvojky jsem čekal   víc, uvidíme co přinesou   další zbytečné díly.   Pokud víte, jak to skončilo,   asi mi dáte za pravdu, že to   tak už mělo zůstat.
60%.
rankinfitch
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 16.5.2010
"Přímé"   pokračování jedné z   nejslavnějších filmových   klasik nás zavádí do míst,   kde skončil první film, a to   když Taylor a Nova   opouštějí město opic a   vydávají se do Zakázané   zóny. Tam ovšem začíná   příběh ztroskotané   pátrací skupiny, která byla   vyslaná, aby našla Taylora a   jeho posádku a přitom se jim   stalo to samé. Stopy   kosmonauty zavádí až k   Nově a do města Opic.   Následně, vedeni doktorem   Zaiem, jsou Opice   zfanatizované, aby poslední   lidské pokolení zklividovali   jednou provždy... První   půlka filmu dost těží z   atmosféry prvního filmu a   celkem se i tady tato   atmosféra včetně hudebního   doprovodu daří udržet. Ale   pak se to dějově nějak   zvrtne, trikové efekty   začnou být řekněme na   hovnajs, děj se přesune do   podzemí, kde žijí   "lidé",   ovládající myšlenkově   druhé...a tam je uvězněn   Taylor. Prostě trapárna,   byť další filmy této ságy   jsou ještě horší. Takže   kdepak, jednička prostě   zůstane z původní ságy už   navždy sama jediná a   nejlepší.
red.mann
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 27.1.2024
Klasika, v osmdesátkách na   VHS pecka. Ale návrat po   těch desítkách let a pohled   dnešníma očima je úplně   jiný než vzpomínky. Přesto   je dobrý příběh, super   kostýmy a prostě stará   filmařina.
Kmotr95
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 4.1.2009
Opět výborné pokračování   prvního dílu, který si   řekl o pokračování. Sice   není tak dobrá jako   jednička, ale i tak se mi   líbila. Rozhodně se na to   podívejte
AlCapone
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.4.2007
Stará dobrá klasika o jedné   (naší) planetě opic.Na tu   dobu hodně povedené masky s   dobrým příběhem.Dobrá   volba na jedno odpoledne :)
Imo
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 27.4.2019
Jsou "mírumilovní lidé" vždy mírumilovními?
Film je přímým   pokračováním sci fi filmu   Planeta opic. Taylor po   zjištění, že se nachází   na vlastní Zemi, pokračuje   spolu s Novou do nitra   planety. Zakrátko se před   nimi otevře Zem a vytvoří   se velká trhlina doprovázena   ohněm. Taylor pošle Novu na   koni dál a sám se ocitne v   podzemí, které vytvořila   trhlina. Zjišťuje, že   planetu obývá další   civilizace, odlišná od opic.   Jsou to lidé, kteří   zřejmě přežili nukleární   katastrofu, ale jsou   postiženi jaderným   zářením. Jejich tváře   jsou zbaveny vnějšímu   pokožky, a proto nosí   plastické masky. Jejich   zvláštností je telepatické   přenášení myšlenek na   dálku. Komunikují jen   přenosem myšlenek, nikoliv   verbální komunikací pomocí   jazyka. Dokáží vytvářet   iluzionistické efekty jako   reálné a uctívají atomovou   bombu jako své   náboženství. Taylor jim   padne do zajetí. Mezitím   tvrdě přistane na planetě   další kosmická loď se   dvěma členy posádky, z   nichž velitel posádky tvrdé   přistání lodi nepřežije.   Druhý kosmonaut Brent se   vydá na průzkum planety.   Setká se s Novou, která ho   zavede do opičí vesnice.   Zjistí, že gorily se   chystají dobýt planetu. V   podzemí narazí Brent na   zbytky newyorské železnice a   také on zjistí, že je na   vlastní Zemi. Dojde ke   střetu tří civilizací.   Opice, postižení lidé a   kosmonauti. Dojde k   přestřelkám a smrtelně   zraněn Taylor nakonec   aktivuje atomovou bombu,   která zničí zeměkouli.   Některé efekty ve filmu byly   však příliš umělé a film   trochu znehodnocovali. A   celkový scénář se mi zdál   trochu ochuzený vůči   prvnímu dílu. Proto beru   dvě hvězdičky. A ještě   chci připomenout jednu   myšlenku z filmu. Pokud lidé   vyvolávají nenávist mezi   jinými lidmi s cílem jejich   vzájemného zničení, mohou   se takový lidé nazývat   mírumilovnými? Určitě ne.   Naopak takový lidé jsou ti   největší agresoři,   kterých je třeba mít stále   "na mušce".
wawer
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 24.5.2007
Chudší příbuzný   Schaffnernovy klasiky z   r.1968, který se ze svého   předchuzce snaží vytěžit   co se dá. A dlouho se to i   daří, ale v momentě, kdy se   objeví na sceně   "inteligentní"   lidé obývající planetu, de   to "do kytek" a   vytrací se logika a   přichází spíše   absurdita.
P.S.   Pokračování nemělo   vzniknou, ale bohužel se tak   tomu stalo a ne jednou
Nannar
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 4.8.2009
Film určitě nedosahuje   kvality předcházející   Planety Opic. Ale je třeba   uznat, že na to, co se   dělo(natáčelo) na toto   téma v pozdějších letech a   pokračováních, tak Do nitra   planety opic je ještě docela   ucházející film, který ani   nenadchne ani nezklame.   Prostě průměr.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih5278minih5278Conan ničitel (1984) 
Conan the Destroyer n
minih11223minih11223Profesionál (1981) 
Le professionnel n
minih63076minih63076Z Reykjavíku do Rotterdamu (2008) 
Reykjavík-Rotterdam n
minih14546minih14546Nulová tolerance (1994) 
Zero Tolerance n
minih6972minih6972Dům Na poříčí (1976) 
n
minih13049minih13049Můj přítel Fabián (1953) 
n
minih23748minih23748Zelená karta (1990) 
Green Card n
minih168052minih168052Smrtící mráz (2017) 
Cold Zone n
minih49194minih49194Dvojí hra (2009) 
Duplicity n
minih25504minih25504Chobotnice (1998) 
Deep Rising n


Hodnocení:n12345678910

Tagy

Podobné filmy

Planeta opic (1968)

 Planeta opic (1968)
Planeta opic n
Planet of the Apes
Žánr: sci-fi / dobrodružný
Země: Spojené státy americké
Režie: Franklin J. Schaffner

(pokračování)

TV Program

ČT1 - Malá farma (2010) [TV pořad]

01:05 - 01:30

20 minut již uběhlo
5 minut zbývá do konce

ČT2 - FAST: Obří teleskop

01:05 - 02:00

20 minut již uběhlo
35 minut zbývá do konce

NOVA - Kriminálka Miami (2002) [TV se...

00:30 - 01:30

55 minut již uběhlo
5 minut zbývá do konce

Prima - Policie v akci (2017) [TV pořa...

01:10 - 02:10

15 minut již uběhlo
45 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 190087
Osobností: 697094
Fotografií: 762199
Plakátů: 375166
Obsahů a biografií: 177638

Poslední komentáře

Zola (1978) [TV minisérie]

Zola
Pro mne povedená   životopisná minisérie i   když formát dvouhodinových   dílů mi přišel hodně   netradiční a z obecného   hlediska ne právě více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Smrtelné zlo: Probuzení (2023)

Smrtelné zlo: Probuzení
V lesním duchovi taky není   posedlý jen jeden ale   všichni a taky je tam   motorová pila, trochu silný   slova tady v komentářích,   ale více >

Autor: nikita13

Bubu a Filip (1996) [TV seriál]

Bubu a Filip
Tohle je taková   devadesátková klasika a to   nejen seriálová či   televizní. Dá se to lehce   shrnout do jedné věty.   Herecky je to sice více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 5 / 10

Matka v trapu (2024)

Matka v trapu
Čekala jsem komedii, něco ve   smyslu Jestli jednou odejdu a   nedočkala se. Pár zasmání,   trochu lítosti, naštvání a   ujištění, že zase ženská více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 7 / 10

Omlouvám se za ty vtípky (2006) ...

Omlouvám se za ty vtípky
Charlie si nabalí novou kost,   ale při představení s jeho   osazenstvem se kterým bydlí   a jeho matkou to nějak   "vře". Díl se slušnejma   sekama a scénkama - 80%

Autor: FLA | Hodnocení: 8 / 10