Discopříběh 2 (1991)

Discopříběh 2
63.5 %
 
 

Další název: Discopříběh č. 2

    Žánr: hudební / komedie
    Země: Československo
    Premiéra v ČR: 7.11.1991        
    Délka: 80 min.
„Tatínek se zbláznil, zakoukal se do vychytralé striptérky!“
Otec a syn Horáčkovi po několika letech... Syn se vybouřil, chce si vzít kadeřnici Jitku, táta mu to rozmlouvá, Jirka se už ale rozhodl a tím si otce rozhněval. Horáček přijde na svatbu na zapřenou, ale slíbené peníze mladým nakonec dá, hrdý syn odmítne. Z opileckého flámu s kamarádem otce Horáčka odvezou esenbáci na záchytku, kde ráno poznává sestřičku Lucii, která mu hned padne do oka. Při jedné večerní "procházce" kolem synova nového bydliště náhodně pomůže placené společnici bohatých mužů - Ále, která ho začne finančně využívat.

Horáček chytne "druhou mízu" a blázní jako mladík - hubne, chodí do solárka a nechá si u své snachy dokonce i odbarvit šediny... S Jirkou i Jitkou si všechno vyříkají, jenže syn se snaží tátu zabrzdit v lehkovážném rozletu a i Horáček pochopí, že se striptérkou ho klidný podzim života asi nečeká. Znovu vyhledá Lucii a ani ona se občasným schůzkám nebrání, má však pětiletého syna a Jitčina matka, která se do všeho strká nos, vydedukuje, že klučina je nejspíš Jirkův - novomanželé už čekají dítě.

Lucie rozvíjející se vztah s Horáčkem ukončí, je teď na Jirkovi, aby všechno urovnal. Vysvětlí Lucii, jak se věci mají, jenže mezitím se otec Horáček ze žalu opije, usne a nechá zapnutý sporák. A tak mezitím, kdy Jirka se smiřuje se svou Jitkou a Lucie hledá cestu k Horáčkovi, jeho byt je v plamenech... Nakonec ale všechno dopadne poměrně dobře - Lucie se s Jirkovým tátou dá dohromady a mladým se narodí kluk jako buk!  Autor: Angelika2808

režie:
Jaroslav Soukup
 
 
hraje:
Ladislav Potměšil (otec Karel Horáček, zedník), Rudolf Hrušínský (Jirka Horáček, Karlův syn), Veronika Kánská (zdravotní sestra Lucie), Eva Čížkovská (striptérka Ála), Jaroslava Bobková (kadeřnice Jitka), Jaroslava Obermaierová (Jitčina matka), Oldřich Vlach (Pepíček, Jitčin otec), Pavel Nový (parťák zedníků Jarda), Bronislav Poloczek (Lojzík), Zdeněk Mucha (příslušník dopravní policie), Tereza Pergnerová (sestřička u porodu), Jan Hraběta (zedník), Daniel Rous (zedník), Blanka Lormanová (masérka, Lojzíkova žena), Petr Drozda (zřízenec Jirásek), Jitka Asterová (návštěvnice na mejdanu), Jitka Sedláčková (ronávštěvnice na mejdanu), Lena Birková (sousedka), Eduard Pergner (muž v sauně), Johanna Tesařová (velká žena na ulici), Martin Zahálka (příslušník VB), Alice Chrtková (Jitčina kamarádka), Radka Stupková (role neurčena), Pavel Kocourek (role neurčena), Ladislav Navrátil (role neurčena), Radek Pospíšil (role neurčena), Karel Gult (role neurčena), Anton Koutný (role neurčena), Jan Vokurka (kominík, Jirkův kamarád), Jan Kehár (obsluha výtahu v hotelu), Alan Babický (role neurčena), Jaroslav Šanda (role neurčena), Jakub Drocár (Péťa), Gejza Gabčo (kominík, Jirkův kamarád), Zdeněk Altynski (kominík, Jirkův kamarád), Michaela Flenerová (kamarádka Jitky)
 
 
námět:
Eduard Pergner, Jaroslav Soukup (spoluautor)
 
 
scénář:
Eduard Pergner, Jaroslav Soukup
 
 
kamera:
Vladimír Smutný
 
 
hudba:
Zdeněk Barták, Jindřich Parma, Michal David
 
 
výprava-architekt:
Olga Rosenfelderová
 
 
kostýmy:
Věra Mírová
 
 
střih:
Ivana Kačírková
 
 
zvuk:
Jiří Hora
 
 
mluví:
Ljuba Krbová (Lucie)
 
 
zpěv:
Michal David, Goldie Ens
 
 
text písně:
Goldie Ens
 
 
II. kamera:
Jan Carda
 
 
II. režie:
Ivan Bareš
 
 
odborný poradce:
Jaroslav Toms
 
 
fotograf:
Zdeněk Vávra
 
 
producent:
Jaroslav Soukup
 
 
vedoucí výroby:
Václav Eisenhamer, Milan Brabec, Jiří Ulrich
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.