reklama
 
ohodnotit

Děvčátko

Další název:
Girlie
Žánr:
Rok:
2002
Délka:
83 minut
Premiéra v ČR:
19.12.2002
„…na cestě mezi byty, postelemi a sny…“
Popis / Obsah / Info k filmu Děvčátko
Soundtrack - Děvčátko:

Seznam skladeb:
------------------------------------------------------------

1. Ema má mámu, Ema má mámu - 0:11
2. Děvčátko - Ivo Heger - 2:55
3. Born Killer - Ohm Square - 4:13
4 .To přejde - 0:20
5. Alpha Centauri - The Ecstasy of Saint Theresa - 3:17
6. Pohladit a oživit - 1:35
7. Funk´s Not Red(Limbo Land Mix) - 0:13
8. Každý jméno něco znamená - 1:00
9. Střela - T.G.M. Stereo - 6:04
10. Mai Moon - Noel Le Bon - 5:40
11. Bayou Sunset - Golden Horses - 1:24
12. Monster Truck - Golden Horses - 1:20
13. Atlantida - Miro Žbirka a Limit - 0:14
14. Někteří lidi by spolu vůbec nemuseli mluvit - 0:14
15. Hlasuj proti - Peneři strýčka Homeboye - 4:16
16. Punk´s Not Dead ty vole - Mimoň feat.Hippie & Charlie One - 4:08
17. Tonda (Ecstasy Of Saint Alan Mix) - Ohm Square - 6:23
18. Vy se nikdy netrápíte? - 0:35
19. Still Life with Rag and Bolts - Floex - 1:31
20. Mimoň - Mimoň - 5:21
21. Fluidum - The Ecstasy of Saint Theresa - 4:14
22. Máma - Ivo Heger - 2:02
23. Něco krásnýho - 0:28
24. Rychlá želva - Ivo Heger - 1:54
25. Atlantida - Jana Hubinská - 3:27


Autor: Wish

Popis / Obsah / Info k filmu Děvčátko
Během tří dnů a nocí na periferii dnešního velkoměsta se sedmnáctiletá Ema rozejde s frajerem Viktorem, prožije románek s budoucím pilotem Karlem a potká jediného opravdového muže svého příběhu, taxikáře bez taxíku. Ve vztahovém propletenci se postavy a jejich city náhodně setkávají a osudově míjejí. Zhuštěný milostný příběh je vyprávěn tak, jak Ema vnímá svět kolem sebe a hledá v něm lásku, radost a zábavu. Není však jediná, kdo touží po štěstí a nechce tím nikomu ublížit. Emina opuštěná matka hledá druhou životní šanci, zatímco Karlovi rodiče se marně snaží nalézt dávno ztracený smysl svého manželství.

Děvčátko je první film natočený ve střední a východní Evropě technologií HDTV CineAlta. Autorem scénáře a režisérem filmu je debutant Benjamin Tuček, který v roce 2000 absolvoval pražskou FAMU. Jeho předchozí scénář "Nohama napřed" byl oceněn Maximem a prémií Literárního fondu na festivalu FAMU 1997, podobně jako pozdější "Filmové povídky" z roku 1999. Jako spoluautor se podílel na televizním cyklu mystifikačních dokumentů "Kinetická encyklopedie všehomíra", natočil několik dokumentárních filmů a pracoval jako 1. asistent režie na filmu Návrat idiota, kde též vedl casting.


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Děvčátko
Sedmnáctiletá Slovenka Ema žije se svou matkou na jednom z pražských panelákových sídlišť. Při hledání lásky pro sebe a nové milostné šance pro opuštěnou stárnoucí matku je ochotna udělat mnohé - neohroženě a naivně se vrhá do erotických vztahů a ocitá se tak na cestě mezi byty, postelemi a sny. Rozejde se se svým milencem, frajerem Viktorem, nenachází pochopení u kamarádky Marie, svobodné matky, prožije si kratičký románek s budoucím pilotem Karlem, jehož rodiče se po letech manželství marně snaží obnovit vyhaslý citový vztah, poznává tajemného taxikáře bez taxíku, který rozváží opilce domů jejich vlastními auty. Jednotlivé postavy tragikomického příběhu se tu náhodně vzájemně setkávají a osudově míjejí, navzájem se prolínají různé časové roviny, snové scény i ostrá realita. Děvčátko je zároveň prvním českým filmem natočeným videokamerou HDTV s digitálním záznamem, umožňujícím vysoké rozlišení. Celovečerní debut scenáristy a režiséra Benjamina Tučka zaujme i hereckými výkony, zejména ženskými, mezi nimiž vyniká Jana Hubinská jako Emina matka (Český lev 2002 za ženský herecký výkon ve vedlejší roli).
38. MFF Karlovy Vary


Popis / Obsah / Info k filmu Děvčátko
Behem tri dnu a noci na periferii dnesniho velkomesta se
sedmnactileta Ema rozejde s frajerem Viktorem, prozije romanek s budoucim pilotem Karlem a potka jedineho opravdoveho muze sveho pribehu...
DVD express


Popis / Obsah / Info k filmu Děvčátko
Snímek Děvčátko debutujícího režiséra Benjamina Tučka je určen spíše mladším divákům. Hlavním tématem filmu je snaha sedmnáctileté Emy najít v nelehkých podmínkách reality za každou cenu štěstí a lásku. Během tří dnů, po které budeme život Emy sledovat, se s jejím osudem protnou osudy dalších postav - osamělé matky, dvou Eminých milenců, rodičů jednoho z nich a taxikáře bez taxíku.
Zdroj Tiscali
*****
Nově vznikající projekt, který ponese název Děvčátko, by se měl stát snímkem, jímž česká kinematografie zas o krok dožene světové technické trendy. Poprvé u nás bude totiž použita nová digitální technologie HDTV CineAlta, vysoce kvalitní digitální záznam, který mnohokrát převyšuje dosud používané digitální kamery, například Betacam či DV.
Film Děvčátko by se rád stal generačním filmem evropského typu a měl by být určen spíše mladším divákům. Hlavním tématem filmu je snaha sedmnáctileté Emy najít v nelehkých podmínkách reality za každou cenu štěstí a lásku. Během tří dnů, po které budeme život Emy sledovat, se s jejím osudem protnou osudy i dalších postav - osamělé matky, dvou Eminých milenců, rodičů jednoho z nich a taxikáře bez taxíku.
Po delší době, naposledy šlo o Ondříčkovy Samotáře, se produkce České televize opět zapojí do projektu nového, mladého a celovečerním filmem prozatím netknutého režiséra a scénáristy Benjamina Tučka. Z představitelů hlavních rolí byla zatím zveřejněna jen dvě jména - Dorota Nvotová (Orbis Pictus, Krajinka) v roli Emy a Ondřej Vetchý. Další obsazení chtějí tvůrci prozatím ponechat v tajnosti s tím, že se ve filmu objeví další známí herci.
Rozpočet, který by měl dosáhnout výše 16 miliónů korun, je zatím zajištěn asi ze tří čtvrtin, a to jednak z dotace ministerstva kultury, České televize a některých soukromých firem. Pokud jde o zbytek peněz, počítá se s příspěvkem z fondů festivalu v Mannheimu, který podporuje slibné vznikající projekty a kam je Děvčátko přihlášeno jako jediný český zástupce.
Zdroj Tiscali

Sedmnáctiletá Ema nikdy nepoznala otce, žije se svou matkou na sídlištní periferii velkoměsta a prodává v second handu. Přesto se rozhodne být šťastná a pro nalezení své osobité představy o štěstí je ochotná střídat partnery, říkat všem upřímně, co si myslí, a trpělivě počítat ovečky před usnutím. Její urputná snaha přijít na kloub štěstí se mění v experiment s překračováním hranic a konvencí. Emina cesta vede po hraně reality, vzpomínek a snů. Během tří dnů se její život protne s příběhy dalších postav. Osamělé Eminy matky, která čeká na druhou milostnou šanci, Viktora a Karla, Eminých milenců, tragikomické manželské dvojice Karlových rodičů, odsouzených ke společnému životu, a Ištvána Daňa, taxikáře bez taxíku a jediného opravdového muže Emina příběhu.
28. Letní filmová škola

Autor/Zdroj: /Letní filmová škola


Během tří dnů a nocí na periferii dnešního velkoměsta se sedmnáctiletá Ema rozejde s frajerem Viktorem, prožije románek s budoucím pilotem Karlem a potká jediného opravdového muže svého příběhu, taxikáře bez taxíku. Ve vztahovém propletenci se postavy a jejich city náhodně setkávají a osudově míjejí. Zhuštěný milostný příběh je vyprávěn tak, jak Ema vnímá svět kolem sebe a hledá v něm lásku, radost a zábavu. Není však jediná, kdo touží po štěstí a nechce tím nikomu ublížit. Emina opuštěná matka hledá druhou životní šanci, zatímco Karlovi rodiče se marně snaží nalézt dávno ztracený smysl svého manželství.

Autor/Zdroj: /mraveniště


A love story which unfolds over three days and nights on the outskirts of the metropolis.
Seventeen-year-old Ema breaks up with ‘dude’ Viktor, has a fling with future pilot Karel, and meets a ‘real’ man, a taxi driver without a taxi. In the tangle of relationships, the characters sometimes have an opportunity to share their feelings, but sometimes they simply pass each other by. The story is told through Ema’s eyes as she observes the world around her while searching for love, fun, and joy. But she’s not the only one looking for happiness, nor the only one who finds it hard to avoid hurting others in the process. Ema’s abandoned mother looks for another chance for
love, while Karel’s parents try to put long-lost meaning back into their marriage.

Autor/Zdroj: /anglicky


Popis / Obsah / Info k filmu Děvčátko
Snímek Děvčátko je celovečerním debutem scenáristy a režiséra Benjamina Tučka (nar. 1972). Lyrický příběh sedmnáctileté Emy, která žije jen s matkou, se odehrává během tří dnů v odcizeném prostředí pražského panelákového sídliště. Ema touží po někom, kdo by ji miloval, proto se neohroženě a naivně vrhá do erotických vztahů. Pochopení posléze nachází jen u málomluvného muže, rozvážejícího opilce jejich auty (taxikáře bez taxíku). Na její stárnoucí matku samota doléhá mnohem tíživěji; její zoufalé hledání útěchy má však tragické vyústění. Do děje vstupují ještě Emin odvržený nápadník Viktor, který se nic netuše stane matčiným milencem na jednu noc, nesmělý voják Karel a jeho rodiče, utápějící se v nesmyslných hádkách. - Tuček klade důraz především na niterné pocity titulní hrdinky. Divák se tak spolu s Emou často ocitá na rozhraní snu a skutečnosti. Nejraději si Ema představuje svého otce, jehož nikdy nepoznala. Její sny ostatně stejně jako její život jsou úzce spjaty s pražskou sídlištní periférií. Tvůrce tento svět vidí s jeho specifickou atmosférou i obyvateli nezvykle plasticky. Je spíše pokorný a věcný, než by kritizoval či parodoval. Formální stránka jeho díla, v němž se prolínají různé časové roviny, snové scény i ostrá realita, je svým způsobem výjimečná a obohacuje i doplňuje introspektivní obsah. Tvůrci pro svou práci použili televizní systém CineAlta. Jedná se o formát High Definition TV, digitální záznam, který umožňuje vysoké rozlišení. Čeští filmaři (pracující s kamerou HDTV Sony FW 900) jsou nejspíše první, kdo tuto technologii ve střední Evropě použili. Zato jej s oblibou využívají například Lars von Trier, George Lucas či Wim Wenders. I když je Děvčátko Tučkovou první velkou samostatnou prací a má určité debutantské nedostatky, nelze autorovi upřít poctivost a výrazný režisérský rukopis.
-PP- Filmový přehled 2002/12,

Autor/Zdroj: -pp-/Filmový přehled


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

55.2 %
4   - curil
6   - pataamat
6   - georginaa
2   - mat.ilda
6   - vojtam
5   - Faye
6   - melakara
6   - satyr
2   - Andrejevna
8   - Ferry76
6   - phorsky1
8   - saraSun
6   - bouncer
6   - rosta12
7   - MILAN19611
5   - sluníčko
6   - messerschm
2   - anneri
3   - Area
5   - paramba

TV Program

ČT1 - Bydlet jako... cestovatel

18:25 - 18:55

23 minut již uběhlo
7 minut zbývá do konce

ČT2 - Chaloupka na vršku (2008) [TV ...

18:45 - 18:55

3 minut již uběhlo
7 minut zbývá do konce

NOVA - Ulice (2005) [TV seriál]

18:25 - 19:30

23 minut již uběhlo
42 minut zbývá do konce

Prima - Prostřeno! (2010) [TV pořad]

17:50 - 18:55

58 minut již uběhlo
7 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146724
Osobností: 622375
Fotografií: 554799
Plakátů: 263355
Obsahů a biografií: 134576

Poslední komentáře

Zvířata ve městě (1989)

Zvířata ve městě
Vnímání světa očima   třicátníků na konci 80.   let. Ale pozor, jedná se o   postoj společenský   přiklánějící se k   přírodě a jejím   více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 7 / 10

Funny Games USA (2007)

Funny Games USA
Snímek zřejmě určen   mladším divákům. Soudím   dle kameramana, který, když   se baba svléká, snímá   pečlivě všechny ksichty   ostatních. To více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 1 / 10

Funny Games (1997)

Funny Games
Snímek zřejmě určen   mladším divákům. Soudím   dle kameramana, který, když   se baba svléká, snímá   pečlivě všechny ksichty   ostatních. To více >

Autor: Pitryx | Hodnocení: 1 / 10

Dneska přišel nový kluk (1981)

Dneska přišel nový kluk
Rok 1981 a máme tu další   výrobní film a jak jinak, z   odvětví těžkého   průmyslu, tolik populární   slévárny. A byť to tak na   první pohled více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 8 / 10

Jak se krotí krokodýli (2006)

Jako jo no...

Jak se krotí krokodýli
To asi není nadpis, na který   jsme u filmů Marie   Poledňákové zvyklí.
Ale   tentokrát bohužel   platí.
Kdo mě zná, ví jak   začnu. Když více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.048/0.015