Děvčátko, neříkej ne! (1932)

Děvčátko, neříkej ne!
60.4 %
 
 

Další název: Don't Say No, Girl!

    Žánr: komedie
    Země: Československo
    Premiéra v ČR: 19.2.1932        
    Délka: 89 min.
„Rozverná operetka z prostředí módního salónu“
POZOR, SPOILER

Několik lidí u stolu diskutuje o filmu. Chtějí něco vymyslet. Když jedna dívka z tázaných odpoví ne, řekne jí další muž větu z titulku filmu.

Továrník Hora dostává dopis, že je mu jeho snoubenka nevěrná. Navštíví tedy detektiva a pověří jej pátráním. Ten zjistí, že jest to pravdou a že muž zvaný Nožiany jest milencem Horovy dívky. Nyní právě prohrál velké množství peněz, což své milce volá. Ta přislíbí, že mu je sežene.

Detektiv se dostane až do pokoje Horovy snoubenky a odtud mu volá, kam má přijít, aby ji chytil in flagranti. Ta zatím sedí s Pepitem Nožianym v hospodě a hádají se kvůli penězům. Ona nakonec řekne, že je přinese z módního salonu, ale nestane se tak, protože snoubence Horu nenašla. Najde jej až na módní přehlídce, kde jej přemluví ke koupi kožichu za dvacet tisíc. Když Hora vypisuje šek, poručí si ještě pět tisíc navrch. To je suma, kterou potřebuje Nožiany, a nyní je napsána na šeku. Ten ovšem baba zapomene v onom kožichu a Pepito spěchá do prodejny. Kožich zde však není. Ani nemůže, protože si jej půjčila prodavačka Eva, která randí s Horou. Ona ovšem neví, kdo je. Představil se jí jako nový řidič továrníkův. Ona zase jemu jako Horova snoubenka. A tak jedou k ní domů. Vlastně k Horovi a tam se sblíží.

Pepitova honba za kožichem pokračuje. Domnívá se, že je v krabici, kterou má nyní detektiv, a ten ji uschová v šatně zábavního podniku. Šatní lístek však nalezne příručí z módního salonu, a když krabici vyzvedne, začne jej Pepito pronásledovat. Ostatní lidé sice netuší, oč jde, ale přidávají se k honičce a ta pokračuje, až skončí na policejní direkci.  Autor: Pitryx

režie:
Josef Medeotti-Boháč
 
 
hraje:
Jarmila Vacková (prodavačka Eva), Otto Rubík (majitel továrny Rudolf Hora), Ela Poznerová (Margot de la Monty / Marie Nováková), Čeněk Šlégl (Pepito Nožiani / Josef Nožička), Jindřich Plachta (detektiv Antonín Pejsek), Hana Vítová (komorná Olly), Jožka Vanerová (majitelka módního salonu Růžičková), Eman Fiala (Ferda), Jaroslav Marvan (policejní komisař), Theodor Pištěk (hráč karet), Adina Mandlová (manekýnka), Eliška Pleyová (manekýnka Inka), Milka Balek-Brodská (šatnářka), František Černý (host v kavárně), Emil Dlesk (hráč v herně), Ladislav Hemmer (hráč v herně), F. X. Mlejnek (hráč v herně), Robert Ford (vedoucí módního závodu), Karel Postranecký (hráč), Přemysl Pražský (návštěvník módní přehlídky), Luigi Hofman (návštěvník módní přehlídky), Filip Balek-Brodský (návštěvník módní přehlídky), Míla Reymonová (návštěvnice módní přehlídky), Karel Schleichert (návštěvník módní přehlídky), Marie Oliaková (návštěvnice módní přehlídky), Mario Karas (návštěvník módní přehlídky), Táňa Kočová (manekýnka), Karel Šilhánek (barman), Josef Sládek (vrchní), Eduard Šlégl (zřízenec v továrně), Helena Monczáková (uklízečka), Václav Pecián (strážník)
 
 
námět:
Václav Vrána, V. Večeřa
 
 
scénář:
Karel Tobis, Ruda Jurist
 
 
kamera:
Jan Stallich
 
 
hudba:
Rudolf Piskáček
 
 
výprava-architekt:
Hanuš Gödert
 
 
střih:
Antonín Zelenka
 
 
zvuk:
Josef Zora
 
 
zpěv:
Jindřich Plachta, Hana Vítová, Otto Rubík, Jarmila Vacková, Eman Fiala
 
 
text písně:
Karel Tobis, Ruda Jurist
 
 
choreografie:
Joe Jenčík
 
 
vedoucí výroby:
Karel René Moláček
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.