Dědeček má plán (1973)

Dědeček má plán (El abuelo tiene un plan)

El abuelo tiene un plan

    Žánr: komedie
    Země: Španělsko
Dědeček má plán
Rozhodne-li se starší člověk, že je nevyléčitelně nemocen a že mu tedy nezbývá nic jiného než zemřít, pak mu v tom obvykle nezabrání ani sebelepší léčba. Málokterý lékař dokáže přesvědčit takového pacienta, že jediné, co mu schází, je duševní pohoda a dostatek aktivní činnosti. O takových případech by mohl vyprávět i doktor Juan Bolt.

Film vypráví příběh dvou jeho pacientů stižených podobným neduhem – důchodců Leandra a Eleny. Ti dva se totiž jednou sejdou v ordinaci doktora Bolta, přesvědčeni o tom, že jim už není pomoci. Lékař však rozpozná příčinu jejich trápení – osamocenost – a má pro oba pacienty stejný recept: bavit se, radovat se ze života a z každého dne, který ještě na tomto světě mohou prožít pěknou řádku. Leandr je vdovec, Elena zůstala svobodná a nebylo by nic přirozenějšího, než aby proto vše podnikali společně. Jejich rozhodnutí zařídit si život podle svého se však nelíbí příbuzným, ti je označují za stařeckou pošetilost, protože se obávají, že přijdou o dědictví. S okamžitou platností se rozhodnou dědečka Leanarda od svůdnice Eleny izolovat. Jak to všechno dopadne? O tom vypráví tato španělská veselohra.

Zdroj: časopis ČST 13/1980, str. 6  Autor: hvezdyn

režie:
Pedro Lazaga
 
 
hraje:
José Sacristán (Julio), Manuel Zarzo (Manolo), Paco Martínez Soria (Leandro Cano), Isabel Garcés (Elena), Maruja Bustos (Mercedes), Elvira Quintillá (Laura), Guadalupe Muñoz Sampedro (Amalia), Emilio Laguna (Camarero), Marcelo Arroita-Jáuregui, Beni Deus, Erasmo Pascual, Luis Barbero
 
 
scénář:
Vicente Coello
 
 
kamera:
Manuel Rojas
 
 
hudba:
Antón García Abril
 
 
střih:
Alfonso Santacana
 
 
masky:
Emilio Puyol
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.