Ďáblovo pokušení (1991)

Ďáblovo pokušení (Un piede in paradiso)
69.2 %
 
 

Un piede in paradiso

Další název: Speaking of the Devil; Diablovo pokušenie (SK)

    Žánr: komedie
    Země: Itálie
    Délka: 99 min.
POZOR SPOILER

Za samotným Pánem Bohem přichází anděl zrovna ve chvíli, když hraje golf. Otec trefí jamku a sděluje, že potřebuje jednu duši. O tuto stejnou se však zajímá i druhá strana, tedy peklo. Jde o duši jednoho obyčejného taxíkáře. Tím je Bull Webster a jeho duši chce jak peklo, tak i nebe.

Bull se dozvídá, že docházejí peníze a jeho taxikářská společnost jde ke dnu. K těmto starostem se vrací po letech domů jeho dcera Candice s dítětem, které on vidí poprvé.

Peklo posílá na Bulla Veroniku Čertovou a nebe mladíčka Viktora. Ten si přiletí raketoplánem, kdežto Veronika vyleze z kanálu. Viktor si pro sblížení s Bullem vybere špatný okamžik, protože si jej Bull splete s člověkem muže, který jej chce i s firmou položit. Viktora vyrazí a ten končí v nemocnici. Veronika si Bulla najme jako soukromého taxikáře, ale jeho duši se jí získat nedaří. Zato Viktora ubytuje Bullova žena v domě, když jej v nemocnici navštívili. Viktor a Veronika se setkají, tím pádem vědí, že o duši bude boj. Veronika s peklem způsobí, že Bull vyhrál na los. Jenže on jej nemůže najít a do toho chtějí týž los gangsteři, kteří mu unesli ženu. Los je dle Viktora v bundě, a ta je v prádelně. Začíná honička za bundou. Když konečně najdou Číňana, co mu prádelna patří, jsou už zde gangsteři a dochází k boji. Jenže los v bundě není a je prý v montérkách, ale ty jsou v pračce. Ta se má teprve spustit…  Autor: Pitryx

režie:
Enzo Barboni ((jako E.B. Clucher))
 
 
hraje:
Bud Spencer (Bull Webster), Thierry Lhermitte (Victor), Carol Alt (Veronica Flameová), Sean Arnold (Morrison), Ian Bannen (Lucifer), Diamante , Anthony Giaimo (Roscoe), Sharon Madden (Betty Websterová), Riccardo Pizzuti (Joe, řidič červeného taxi), Jean Sorel (Svatý Otec), Diamy Spencer (Candice Websterová), Terry Conforti (podnikatelka), Stephen Edward (účinkující v televizi), Mike Kirton (řidič taxi), Craig W. Richards (řidič taxi), Barry Schreiber, Fred Ornstein (šerif)
 
 
námět:
Marco Barboni, Giuseppe Pedersoli
 
 
scénář:
Marco Barboni
 
 
kamera:
Alfio Contini
 
 
hudba:
Giancarlo Bigazzi
 
 
výprava-architekt:
Francesco Cuppini
 
 
kostýmy:
Vera Cozzolino
 
 
střih:
Eugenio Alabiso
 
 
koordinátor kaskadérů:
Riccardo Pizzuti
 
 
masky:
Luciano Giustini
 
 
asistent režie:
Stefania Girolami Goodwin, Victor Tourjansky
 
 
fotograf:
Sergio Strizzi
 
 
producent:
Claudio Bonivento, Giuseppe Pedersoli
 
 
kaskadér:
Riccardo Pizzuti
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.