reklama
 
ohodnotit

Ďábel nosí Pradu

The Devil Wears Prada

Další název:
Diabol nosí Pradu (SK); Der Teufel trägt Prada
Rok:
2006
Délka:
105 minut
Premiéra v ČR:
26.10.2006
„Džob, pro který by miliony žen zabijely.“
Popis / Obsah / Info k filmu Ďábel nosí Pradu
Komedie amerického režiséra Davida Frankela, který se mimo jiné podílel na natáčení úspěšného televizního seriálu Sex ve městě, vznikla podle stejnojmenného románu Lauren Weisbergerové. Autorka, která pracovala v prestižním časopise Vogue, důvěrně zná prostředí, v němž se odehrává i vyprávění o despotické šéfredaktorce vlivného módního časopisu Mirandě Priestlyové. Jako její asistentka právě nastupuje sympatická Andy, která se o oblečení moc nezajímá, záhy však na vlastní kůži pozná, jak vypadá peklo. Před náladovou, sobeckou a přezíravou šéfkou, která se nicméně ve své práci náramně vyzná, se všichni třesou a dívka, která touží po novinářské dráze, by nejraději dala hned výpověď. Nakonec však o své místo na slunci bojuje, i když za cenu rozchodu s přítelem. Nicméně si včas uvědomí, že přitom nesmí poztrácet životní hodnoty, jež vždycky vyznávala. V hlavní roli exceluje Meryl Streep, její zdatnou protihráčkou je půvabná Anne Hathaway.

Zdroj: HBO Europe
Vysílání: dabing
Premiéra: 14.09.2008 HBO


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Ďábel nosí Pradu
Film je natočený podľa rovnomenného románu Diabol nosí Pradu od mladej spisovateľky Lauren Weisbergerovej. Autorka Wisbergerová v tejto knihe, ktorá sa stala bestelerom, v nej vylíčila svoje osobné skúsenosti. Istý čas pracovala v módnom časopise Vogue, kde ju znevažovala jej šéfka.

Absolventka vysokej školy Andy Sachsová úspešne prešla výberovým konaním na post asistentky šéfky módneho časopisu Runway. Andy žije v jednoduchých pomerov s priateľom Natom - kuchárom. Jej začiatky na poste, pre ktorý by sa vraždilo, nie je najšťastnejší. Vlastne nie je šťastný ani pre tých, čo tam pracujú roky.

Andy je pekné moderné dievča s dobrým v kusom, ale bohužiaľ jej zovňajšok je pre povrchný svet módy dosť ošumelý. Kým ona nosí odevy zo second handu. Zamestnanci vo firme chodia ako by vyšli priamo z módnej prehliadky. Andy sa stretne so svojou novou šéfkou Mirandou Priestleyovou, ktorej príchod hneď uvedie do pohotovosti všetkých zamestnancov. Pohodlné šľapky ženy vymenia za lodičky a neporiadok zo stolov zmizne sa sekundu. A Andy Sachosvá netuší, čo sa deje. Vidí okolo seba zamestnankyne pochudnuté na kosť. Nat po niekoľkých týždňov má pocit, že Andy nežije s ním, ale so svojou šéfkou Mirandou. Andy musí plniť želania svojej šéfky, aj keby to bolo nemožné. Príklad je zaobstáranie najnovšeho dielu knihy Harryho Pottera, ktorý ešte nebol ani v tlači. Andy úspešne plní príkazy svojej despotickej šéfky,no predsa akoby sa jej nevedela zavďačiť. Nigel - modny návrhar v časopise jej povie priamo do očí, že zaberá miesto iným dievčatám, ktoré by chceli pracovať, a nie ako ona, že tu je len ako na stáži. Andy sa hneď objedná k visažistovi, Nigel jej dá módne šaty z ich časopisu.

A jej zmena image spôsobí hotovú revolúciu. Odvtedy ju i šéfka Miranda začne úznavať. Začne ju poverovať zložitejšími úlohami až odstaví tak pomaly na druhú kolaj i svoju kolegyňu, ktorá veľmi túžila ísť do Paríža s Mirandou na módnu prehliadku. Andy sa mení i vo svojom vnútri. Pred časom brala prácu vo Runway, len ako možnosť pre profesný rast. Chcela odjakžíva byť novinárkou, nie robiť vo svete módy. Predsa však i ona tomu svetu podľahla. Začala držať diéty, bola sebavedomejšia. No táto premena z larvy na krásneho motýľa priniesla i svoju daň, v jej súkromnom živote. Akoby už nepatrila do sveta svojich priateľov a hlávne sa už nepohodla so svojím priateľom Natom. Obaja sa rozišli. V Paríži Andy strávila noc s novinárom, ktorý s ňou chcel chodiť už dávnejšie. Ale na druhý deň ráno to Andy oľutovala, najmä po tom, čo jej chladne povedal, že jej šéfka Miranda bude zo svojho postu zosadená. Na jej miesto dá vedenie mladšiu. Predsa ani despotická Miranda nie je všemocná. Rúca sa jej i súkromný život. Jej manžel, ktorý v poradí ju opúšťa. Andy hneď utekala za svojou šéfkou Mirandou ju varovať pred zakulsinými intrigami. Ale ako sa zdá, Miranda sa vie o seba postarať. Urobila už určite opatrenia, aby ju nezosadili. A Andy si uvedomí, že móda nie je svet pre ňu.

V Runway dá výpoveď. Vráti sa k svojmu bývalému štýlu obliekania a vysáže. Svoje značkové šaty daruje svojej kolegyni, miesto ktorej bola v Paríži. Zamestná sa v časopise, do kolektívu ktorého zapadne. A už len ostáva jej dať do poriadku jej vzťah so skvelým priateľom Natom.


Autor: gabikazavacka

Popis / Obsah / Info k filmu Ďábel nosí Pradu
Absolventka práv Andrea Sachsová zvaná Andy by se chtěla stát novinářkou. Jako průpravu chce vzít na rok místo ve vydavatelství Elias-Clarke. Tady vydávají i proslulý módní časopis Runway, v jehož čele stojí chladná a obávaná Miranda Priestlyová. Už v den, kdy se přijde představit, si Andy všimne, že se před ní třesou všichni zaměstnanci, zejména asistentka Emily Chaltonová, která právě povýšila a šéfka za ni hledá náhradu. Mirandě nepadne do oka Andyino oblečení a jedná s ní zvysoka: dívka se domnívá, že ji nechce přijmout, a odchází. Na poslední chvíli si to ale Miranda rozmyslí.

Andy nastupuje na místo asistentky a zpočátku jí všechno připadá jako zlý sen: nikoho nezná, nic nestíhá, pokud se jí někdy něco podaří, Miranda zůstává chladná, a pokud něco zkazí, dostane vynadáno. Šéfka ale požaduje, aby jí byla kdykoli k dispozici, a Andy začíná zanedbávat své přátele včetně Nata, se kterým žije. Zato se seznamuje s ikonami světa módy a potkává i slavného novináře na volné noze Christiana Thompsona, který se jí hned začne dvořit...

Nigel, nejbližší spolupracovník Mirandy, jednoho dne vybere Andy jiné oblečení, ve kterém ji nikdo nepozná. a s oblečením jako by stouplo i její sebevědomí. Miranda si jí poprvé skutečně všimne a práce jí jde hned lépe od ruky. Občas se ještě sice dopustí nějakého faux pas, ale kupodivu vyhazov nenásleduje. Miranda ji ale zkouší dál: když odjíždějí její dvojčata k babičce, přejí si ještě nevydaný díl Harryho Pottera a Andy ho má obstarat. Nakonec jí pomůže právě Thompson. Zdá se, že i sama Miranda je překvapená faktem, že její druhá asistentka úkol zvládla. Zato Andyin vztah s Natem trpí. Vše vyvrcholí v den, kdy Andy nepřijde na oslavu jeho narozenin, protože musí doprovázet Mirandu na večírek. Nata se tato událost velice dotkne a zdá se, že jejich vztah je v troskách...

Pak Miranda oznámí Andy, že ji s sebou vezme na přehlídku do Paříže. Na tento každoroční vrchol sezony se ale už rok těší Emily, která kvůli tomu podstupuje všelijaké diety. Andy je zděšená představou, jak bude zklamaná, odmítnout ale nedokáže. Emily vzápětí ve spěchu spadne pod auto a má zlomené nohy, takže by stejně nemohla jet. Na Andy se ale velice zlobí. V Paříži Andy září a své šéfce pomáhá ze všech sil. Nigel jí oznamuje, že se brzy stane společníkem výrobce módních doplňků Jamese Holta. Miranda prý už o tom ví – sama ho doporučila. Andy jde na romantickou večeři s Christianem a skončí s ním v posteli. Ráno jí mladý muž oznámí, že šéf vydavatelství Irn Ravitz má v úmyslu Mirandu vyhodit a na její místo dosadit mladou Francouzku Jacqueline Folletovou...

Zdroj: FTV Prima


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Ďábel nosí Pradu
Režisér David Frankel se mimo jiné podílel na úspěšném TV seriálu Sex ve městě. Jeho komedie Ďábel nosí Pradu podle stejnojmenného klíčového románu Lauren Weisbergerové (autorka pracovala jako asistentka šéfredaktorky časopisu Vogue) se odehrává v podobném exkluzivním prostředí a má se seriálem i další příbuzné rysy. V českém titulu by správně mělo být slovo ďáblice, neboť titulní hrdinkou je ďábelsky despotická a sebestředná šéfredaktorka vlivného módního časopisu Miranda Priestlyová. Ta ovládá své okolí totální hrůzovládou, spočívající zejména ve věčném přikazování a v pohrdavém shazování všeho a všech. Její další obětí se má stát protagonistka příběhu, nová druhá asistentka Andy Sachsová. Půvabná elévka nakrátko podlehne iluzi, že z pozice sekretářky odstartuje kariéru solidní žurnalistky, a za cenu rozchodu s přítelem Natem se zvolna přizpůsobuje dosud cizímu světu nejen radikální změnou šatníku, ale i postupnou proměnou svých hodnot. Naštěstí se ještě včas vzpamatuje. - Jednoduchý příběh těží z dobře napsaných typů, ze situační komiky, z ironických dialogů a zejména z vděčného popisu atmosféry "velké říše módy". Pole ovládá Meryl Streepová, hrající zápornou postavu s chutí, s nadhledem a se střízlivými gesty. Dobře jí přihrávají sympatická Anne Hathawayová, Stanley Tucci a Emily Bluntová. Snímek je ovšem stejně pomíjivý jako móda, o níž pojednává...
Tomáš Bartošek, Filmový přehled 2006/10


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Ďábel nosí Pradu
Andy hledá místo u newyorského vydavatelství v očekávání, že by se jí mohlo podařit nastoupit jako redaktorka v jednom z jeho prestižních titulů. Volná místa jsou však jen dvě – jedno v časopise Auto Universe a druhé v kanceláři Mirandy Priestly. Andy se svým impresivním životopisem odvážně vykročí do redakce časopisu Runway, který v životě nečetla.

Její první chvíle v přítomnosti Mirandy jsou učiněnou katastrofou. Jakmile Mirandě sklouznou oči na její bavlněný svetr a neforemnou sukni, je Andy briskně vypoklonkována ven. ?Ne“ však nepovažuje za odpověď. Možná není nejlépe oblečenou ženou v místnosti, ale je chytrá a dokáže tvrdě pracovat. To udělá na Mirandu, jíž se každý obává byť jen položit otázku, natožpak s ní polemizovat, velký dojem.

Aby filmaři dokázali na plátně vykreslit realistický portrét současných módních gigantů, museli pro hlavní postavy filmu vytvořit prvotřídní kostýmy. Tento úkol připadl návrhářce Patricii Field, která získala Emmy za práci na seriálu Sex ve městě. Ta následně vytvořila ultramoderní kostýmy pro filmovou Mirandu Priestly, proměnila Andy z popelky v moderní dračici a oblékla všechny zaměstnance redakce Runwaye. Ve filmu si zahrají ale i šaty od Valentina!


oficiální text distributora

Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

74.1 %
8   - argenson
6   - cicis
7   - curil
8   - Erkul
9   - clara.bow
1   - Pitryx
8   - efCZa
8   - Veronika42
7   - hledasenik
10 - gabikazava
7   - Justik66
6   - pataamat
7   - Frolíček
10 - Petra.Barb
4   - Agostino
8   - Lienocka22
9   - salte
9   - georginaa
7   - LenC2
8   - ignac1

TV Program

ČT1 - Studio 6 (1994) [TV pořad]

05:59 - 09:00

61 minut již uběhlo
120 minut zbývá do konce

ČT2 - Dobré ráno (1993) [TV pořad]

05:59 - 08:30

61 minut již uběhlo
90 minut zbývá do konce

NOVA - Snídaně s Novou (1994) [TV poř...

05:55 - 08:30

65 minut již uběhlo
90 minut zbývá do konce

Prima - Powerpuff Girls

06:45 - 07:20

15 minut již uběhlo
20 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146329
Osobností: 621454
Fotografií: 550811
Plakátů: 262431
Obsahů a biografií: 134166

Poslední komentáře

Logan: Wolverine (2017)

Uchvatný.

Logan: Wolverine
Bodíky dolů za až příliš   učebnicově komiksový (a do   zbytku filmu potažmo takřka   nezapadající) závěr.

Autor: naineko | Hodnocení: 8 / 10

Strážci Galaxie (2014) [2k digit...

Děti to bavilo.

Strážci Galaxie
Za mě barevné,   přeplácané, nenápadité   (snad až na Lajku a Howarda)   cosi. Pokud tohle a Deadpool   má být záchranou   komiksových filmů, více >

Autor: naineko | Hodnocení: 4 / 10

Akta X (1993) [TV seriál]

Akta X
Nějakým tím dílem jsem se   prokousal. Ačkoli mám sci-fi   rád, tak tohle je spíš o   politikaření. No a návrat   Muldera a Scullyové? Bože,   více >

Autor: rimmerova-motorka | Hodnocení: 4 / 10

Deadpool (2016)

Takhle ne.

Deadpool
Takhle fakt ne. Úvod   úchvatný - sranda, vtip,   boření hranic. Počátek   origin story boží... A pak   najednou pád o několik   příček dolů a více >

Autor: naineko | Hodnocení: 4 / 10

Celebrity s.r.o. (2015)

Prznitel českého filmu v akci

Celebrity s.r.o.
Celkově tenkle film nejenže   nesotojí za nic, ale otázka   je nač byl vlastně natočen?   Aby pobavil? a čím?   "Geniální" celebrita   více >

Autor: jmenuji.se.libor | Hodnocení: 1 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.054/0.019