D III 88 (1939)

D III 88
35.7 %
 
 

Další název: D III 88: The New German Air Force Attacks

    Žánr: válečný
    Země: Německo - předválečné
"D III 88". Tento německý film vyzdvihuje význam letecké zbraně v moderní válce, který stoupá den ze dne, jak propagandisticky "nejlépe" poučovaly zprávy vrchního velitelství říšské branné moci ze západní fronty. Zdatnost vzdušné zbraně říšské armády je uznávana i hlasy z nepřátelského tábora. Její sílu, vyrostlou z výcviku, opřenou o kamarádského ducha, který vládne mezi důstojníky a mužstvem, zachycuje "výstižně" film DE III 88, jehož technickou stránku vedl známý dálkový pilot Hans Bertram.

Život vojenských letců ve výcvikovém táboře se tu rozvíjí ještě z dob mírových, kdy se tisíce mladých mužů, osobně statečných a s nejpevnějšími nervy (ať udržujeme dobovou rétoriku) připravovalo k této odpovědné službě své německé vlasti. Není jistě bez zajímavosti, že v tomto leteckém filmu je jako protějšek moderních stíhacích letadel chován pamětníky světové války (míněna ta první) v hangáru na školním letišti i jeden z posledních pozůstalých strojů slavné Richthofenovy štafety, která se v posledním roce světové války vyznamenala v nesčetných leteckých bojích na západní frontě.

Tento stroj "starodávné" konstrukce kdysi hojně užívaných trojplošníků zasahuje ještě jednou aktivně pod řízením starého veterána v rozhodující chvíli vojenského cvičení na Severním moři a zachraňuje svým včasným zásahem dva cenné životy mladých havarovaných letců.  Autor: Asmodej

režie:
Herbert Maisch, Hans Bertram ((letecké scény))
 
 
hraje:
Christian Kayßler (podplukovník Mithoff), Otto Wernicke (Bonicke, hlavní vedoucí dílny), Heinz Welzel (Fritz Paulsen), Hermann Braun (Robert Eckhard), Horst Birr (pilot Hasinger, montér), Adolf Fischer (svobodník Zeissler, montér), Fritz Eberth (Lindner, radista), Carsta Löck (Lina, selská služka), Paul Otto (generál), Paul Bildt (štábní lékař), Hans Bernuth (pilot), Ernst Dernburg (admirál), Erich Dunskus (sedlák), Heinz Engelmann (poručík Frank), Ilse Fürstenberg (selka), Malte Jäger (radista), Ferry Reich (radista), Josef Kamper (čeledín), Hilde Land (kantýnská), Guenther Markert (námořní důstojník), Hans Meyer-Hanno (kantýnský), Egon Vogel (zdravotník), Eduard von Winterstein (venkovský lékař), Wolfgang Staudte (námořní důstojník), Walter Gross (radista), Theo Brandt (pilotní důstojník), Karl Martell (poručík Ludwig Becker, stíhací pilot)
 
 
scénář:
Hans Bertram, Wolf Neumeister
 
 
kamera:
Georg Krause, Heinz von Jaworsky ((letecké scény))
 
 
hudba:
Robert Küssel
 
 
výprava-architekt:
Bruno Lutz, Otto Moldenhauer
 
 
střih:
Carl Otto Bartning
 
 
zvuk:
Erich Lange
 
 
zvláštní efekty:
Ernst Kunstmann (optické efekty)
 
 
asistent režie:
Wolf-Dietrich Friese
 
 
výkonný producent:
Fred Lyssa
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.