ohodnotit

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Žánr:
Rok:
1970
Délka:
102 minut
Premiéra v ČR:
10.6.1971
„Satira na komiksové seriály podle detektivního románu jugoslávského spisovatele Nenada Brixiho“

Komentáře k filmu Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 34
klasifikátor
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.8.2019
Vynikající ukázka filmové   žánru zvaného crazy   komedie, který v Evropě   umíme (nebo spíše uměli   jsme) určitě nejlépe.   Laskavá parodie na komiksové   super hrdiny okořeněná   skvělými kresbami Káji   Saudka vznikla podle námětu   zcela neznámého spisovatele   Brixiho. Hvězdné herecké   obsazení a plno výborných   výkonů z nichž vůbec   nejlepší mi připadají   Josef Hlinomaz jako   legendární GoGo, Jan   Libíček coby lehce   přitroublý komisař Brooks a   Marie Rosůlková v roli   bytné dělá z tohoto filmu   opravdovou klasiku. Mladší   diváci neznají zdevastovanou   verzi z 80. let kdy po   emigraci Martina Štěpánka   vystřihla komunistická   cenzura jeho scénu při níž   coby jeden z gangsterů   objevil pod skříní zapadlý   šek na milion dolarů a celý   děj tak ztratil smysl!!!! Je   trochu s podivem, že bývalý   režim vzal tento film vůbec   na milost ale nejspíš to   bylo tím, že ve své   omezenosti ho pochopil jako   kritiku na poměry v USA k   čemuž mu postačila   zkomolená jména známých   amerických velkoměst,   anglická jména hlavních   postav (nejmarkantněji   policisté Harley a Davidson)   a v této souvislosti se   paranoidním komunistickým   cenzorům určitě líbilo i   pojmenování státu na   Bonzanii. Ať tak či onak pro   nás diváky bylo moc dobře,   že tento film neskončil v   trezoru a mohl až do   současnosti pobavit už   několik generací   příznivců dobré filmové   komedie.
SvoKar
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 20.1.2011
Bláznivá "crazy"   komedie s hvězdným   obsazením, občasnými   hláškami a dějem jako   doplňkem k tomu všemu.
argenson
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 31.10.2008
Dobrého pomálu. Dalo by se   říct o tomhle filmu. Je   zvláštní, že   počínající normalizace   dala vzniknout podobným   filmům odehrávajícím se v   imaginárním čase a   prostoru, i když svým   způsobem je to logické   (srovnejme například s   podobně laděnými filmy   Pane, vy jste vdova nebo   Ďábelské líbánky).   Výborná kooperace hrané a   kreslené složky filmu, hudba   s vynikajicí písní Evy   Olmerové, neotřelé gagy a   hlášky, fantastické   herecké výkony. Já osobně   vidím jediný problém - pro   film tohoto typu je   zapotřebí angažovat   čarokrásnou dámu. Což - a   klidně se na mě zlobte -   Jiřina Bohdalová není.
jarda53
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 24.2.2012
Když český národ trpí pod   normalizací a tvrdé ruky   Gustáva Husáka se u nás   natáčí skvělé komédie,   které diváka odvádějí od   starostí a přivádějí je   na jiné myšlenky. A zde   exscelují vynikající   Bohdalová a stále   Janžurová v jinném   převleku a velké hromadě   mrtvých. Když Lipský   otevře nějaké dveře, vždy   se nějaká nalezne...
Pitryx
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 5.11.2022
Viděno asi po padesáté. Ty   hlášky mne vždycky   dostanou. Pár chybiček film   má, ale nejsou nijak   podstatné. Já se u tohoto   filmu bavím vždycky, když   si jej znova pustím. Můj   oblíbenec, pan Josef Hlinomaz   jako Gogo zde exceluje a je   škoda, že neměl více   prostoru. Mohu doporučit   celé rodině.
green-tea
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 6.8.2017
Všichni jsme GOGO!
Dnes už klasická bláznivá   parodie, které jsem bohužel   nikdy nepřišla tak úplně   na chuť. Kladně oceňuji   hvězdné obsazení, většinu   hlášek i Saudkovy kresby, a   královsky mě pobavil   koupelnový souboj I.   Janžurové a J. Bohdalové,   ale to je asi tak všechno.   Ovšem i tak se občas ráda   podívám.
řepešínský
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 19.2.2010
naprosto bláznivá a po   letech stále oblíbená je   česká filmová komedie   čtyři vraždy stačí,   drahoušku!, jen kdyby její   rytmus místy nekolísal, což   ji jen na kousek oddálilo od   naprosté dokonalosti. vše   ostatní v parodii na   comicksové detektivky v   případě snímku čtyři   vraždy stačí, drahoušku!   už k naprosté výtečnosti   dotáhli všichni   zúčastnění. dnes již   legendárnímu filmu čtyři   vraždy stačí, drahoušku!   naprosto kralují herecké   výkony, které si drží   patřičný odstup od reality   a přitom výborně balancují   na tenké hranici parodie.   vyzdvihovat výkony   některých hereckých   představitelů na úkor   ostatních, je ve snímku   čtyři vraždy stačí,   drahoušku! zcela   bezpředmětné stejně jako   diskuze, zda jej zařadit mezi   díla nejvyšší třídy   světové kinematografie,   protože právě tam tento   film určitě patří.
Frolíček
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 25.3.2016
Poprvé viděno v době, kdy   mě jméno Saudek neasociovalo   vůbec nic a spojitost s   animovanými vsuvkami jsem   vůbec nechápala. Omluvou mi   budiž tehdejší velmi   nízký věk. Samozřejmě   čím později jsem film při   reprízách viděla, tím   více jsem objevovala různé   vsuvky, vtipné záležitosti,   hlášky, které používalo   okolí, aniž bych věděla,   odkud jsou, výpravu,   netradiční obsazení a   další záležitosti, které   tento snímek vymykají   tehdejšímu   československému filmového   průměru i standardu.
"Mám v Michegu   nožířství..", tak   bacha na mě:-)
hvezdyn
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.4.2008
Jeden z nejbáječnějších   českých filmů. Má, tuto   notoricky známou komedii   smysl vůbec nějak   přibližovat? Snad jen, že   ji mohu doporučit. Vydejte se   za parodií, do státu jménem   Bonzanie, mezi soupeřící   gangsterské skupiny z Michega   a ze San Boniga.
Petra.Barbie
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.6.2008
"Dej fem ten fek." "Uděláme fez."
Jak tuhle bláznivou komedii   nejlépe označit? Snad že je   opravdu bláznivá a je   takovou parodií na   kriminální filmy. Ač nejsou   podobná dílka příliš   podle mého gusta, zde jde o   čestnou výjimku a já se   docela dobře při jejím   sledování bavím. Nejlepší   je samozřejmě   "fefňající" pan   Kemr v roli šéfa gangu a   také pan Libíček s   ručníky a mýdly, aneb   krycími hesly policie.   Pravda, chvilkama je děj   trošku slabší, chvíli   máte pocit, že se budete za   břicho popadat, pak zase   humor trošku vázne, ale ve   výsledném celku to není   špatné a když to není až   tak často, dá se u této   komedie docela dobře bavit i   dnes.
PORTER
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 15.9.2013
Co dodat ,výborná podívaná   se skvělou dávkou humoru   kterou předvedl O.Lipský a   spousta vynikajících   českých hereckých   legend.Docela se do filmu   hodila i občasná comiksová   ilustrace.Celkově velice   povedená podívaná.
BinLADIN
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 31.1.2010
Oldřich Lipský ten komedie   režíroval skvěle i zde je   to
potvrzeno   senzačně obsazeno snad   všechna herecká esa v tom to   filmu hrála.
thejduk
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 5.9.2013
Čtyři?
Alespoň 50 vražd, dokáže   obyčejný učitel George   Camel spáchat. Vynikající   herecké obsazení - Lipský,   Bohdalová, Janžurová,   Libíček, Filipovský a tak   bych mohl pokračovat dále -   hlášky typu Všichni jsme   Gogo...
Lynette
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 17.5.2012
Výborná česká komedie
Tak tenhle komediální   příběh s hezkými   komiksovými ilustracemi Káji   Saudka baví celé generace   už více než 40 let. Ne   vše, co se točilo za dob   socialismu bylo špatné,   zejména komedie té doby byly   výborné, což se u těch   dnešních říci už moc ani   nedá. Příběh sám o sobě   byl tak trochu postavený na   hlavu, ale díky výbornému   herectví tehdejší české   herecké elity je tato   bláznivá komedie   nezapomenutelným zážitkem i   po stém skouknutí. Navíc   už ty dnes již známé   hlášky z filmu, které ani   nemusím psát, protože je   všichni moc dobře znají.   Hodnotím 8/10.
rankinfitch
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 25.5.2009
Tak jsem to zas po letech   skouknul, no ale že bych z   toho byl kdovíjak odvázanej,   to teda rozhodně ne. Před   časem, kdy jsem taky po   delším čase viděl komedii   Zabil jsem Einsteina pánové,   jsem si říkal, na co já to   vůbec čumim? V případě   Čtyř vražd je situace   lepší, a to o celkem dost.   Nápaditá kriminální   komiksově laděná komedie je   určitě do jisté míry svým   pojetím skvostem, ale pro   dnešního běžného diváka   trošičku nuda a chaos.   Jednoduše řečeno...jsem   rád že jsem to viděl, ale   už se na to asi nekouknu.   Takže tak.
Nezapomentuelná věta z   filmu je samozřejmě DEJ FEM   TEN FEK, FEM ŽEK!
moldovan
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.11.2007
Dobrá česká gangsterka,   která parodizuje celou řadu   zejména amerických filmů   tohoto žánru. Vynikající   herecké obsazení, množství   gagů i průpovídek = pěkná   porce filmové zábavy.
payo1555
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 26.3.2012
Skvělá česká komedie,   domácí je domácí,i když   jde o parodii komiksových   příběhů. Přesto má film   tolik zápletek a
  vtipných scén.Pan Lubomír   Lipský v nejlepší formě,   paní Iva Janžurová   mistryně v převlecích a   diblík Jiřiny Bohdalové,   správná legrace.
Máša13
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 1.11.2022
Skouknuto po letech a nutno   přiznat, že žádná sláva.   Člověk sice zná slavné   scény a hlášky, ale   celkově mě to zas tak   nenadchlo. Dobrá je plejáda   známých herců...
Akana
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.1.2010
Brilantní parodie ze zlatého   věku tohoto žánru u nás.   Vyzdvihl bych hlavně   scénáristickou práci, díky   níž do sebe všechny gagy a   peripetie dokonale zapadají a   vytváří neodolatelně   praštěný kontrolovaný   chaos. Obsazení, to je   herecké nebe a i ti, kdo   nemají tolik prostoru, jsou   nezapomenutelní(Zázvorková,   Řehoř atd.). A co teprve   šišlající Kemr,   cholerický Filipovský nebo   nezapuditelná Rosůlková.   Skvost.
Rene1
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.4.2007
Klasika české komedie
Typická bláznivá komedie   přelomu 60. a 70. let. Film,   který utkvěl v srdci   každého diváka, který ho   viděl poprvé v dětském   věku. Dneska už místy   nevím, čemu jsem se kdysi   tak smál, ale z nostalgie   dávám 10 bodů. I když ten   film není primárně určen   dětem, je to typ filmu,   který právě u nich nejvíce   boduje, podobně jako třeba   komedie s Louisem de Funesem.
CyberMageFroll.LF
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 13.8.2004
Klasická komedie, která vás   zcela určitě pobaví.
dandysek
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.5.2007
jeden z nejlepších českých   filmů vůbec!!!
lipský, bohdalka a   janžurka, ale i libíček,   filipovský a spousta   dalších herců svým   projevem ho staví na   příčky nejvyšší
film znám celý zpaměti,   hlášky z něj si říkame od   dětství a smějeme se už   jen u nich :-)
"my   jsme se líbali"
"všichni jsme   gogo"
"dej   fem ten fek, fem vek"
"je mi š-, je mi   š-"
"ne,   dělá to kvůli mně, aby mě   zničil"
"ručník končí,   ručník končí..."
lebowski
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.12.2004
Dobrá koemdie s   nezapomenutelným Františkem   Filipovským.
mikee
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.9.2008
Snad vše už bylo zde   napsáno a rozepisovat se by   bylo jako nošení dříví do   lesa a tudíž připojím snad   jen: "No pofkej , to fi   vypijef!" Výborná   parodie! Film: 90%
Ivett
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.10.2007
Vtipné, nápadité, sice   občas trochu divné a   zmatené. Ale stejně se u   toho člověk celkem slušně   pobaví.
AlCapone
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.4.2007
100% Česká komedie,pokaždé   mě dostane:) Skvělé   hlášky i herecké   obsazení!!! :)
falm
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 10.7.2016
Nestárnoucí klasika
Můžeme děkovat politicky   uvolněnému konci 60. let,   že vznikla řada   vynikajících komedií, zcela   nesocialistického ducha.   Proč se o tom zmiňuji?   Napsat námět, scénář -   to trvá v průměru jeden-dva   roky. Už to samo o sobě jsou   náklady. A jakmile se   rozeběhnou přípravy výroby   nebo jen průzkum realizace,   pak náklady stoupají.
Skvělá Lipského komedie   by asi sotva spatřila světlo   světa, kdyby se byl vůbec   někdo po r. 1970 odvážil   přijít s takovým námětem,   najmě dle jugoslávského   spisovatele - neboť tato   země byla považována za   odpadlickou od   socialistického tábora.
Takže teprve se   zpožděním od let 1971-72   začíná řádit ta pravá   komunistická cenzura.
Můžeme být vděčni,   že takto aspoň   "prošly"   ideologicky bezproblémové   látky, připravované ještě   za Pražského jara. Jiné   filmy jako Ucho nebo   Světáci, to stěstí už   neměly, náklady ne náklady,   a mizely v archivech, stejně   jako filmy, jejichž tvůrci   emigrovali apod.
Oldřich Lipský nám   naštěstí zůstal zachován.   Díky tomu stihl natočit   ještě řadu filmových   komedií.
Čtyři   vraždy pak objevily Káju   Saudka; prezentovaly žánr,   který už nikdy u nás   prakticky nebyl úspěšně   natočen. A úplné obsazení   tohoto skvěle obsazeného   filmu snad ani nelze dát   dohromady.
Pro   zajímavost: Jiřina   Bohdalová jezdila natáčet   scény rvačky s Ivou   Janžurovou přímo z   filmového festivalu v   Karlových Varech a ta   modřina na tváři ja pravá!   Inu, festivalová :)
Hellish_Satanica
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.8.2006
Kam se hrabou dnešní "komedie"!
Naprostá klasika a film, u   kterého se vždycky dobře   bavím, nejspíš ho uvidím   ještě tisíckrát a bavit se   budu zas. Skvělí herci,   skvělý bláznivý humor - co   dodat. Snad jen vzkaz   současným   "umělcům" a   režisérům (i když to   zaručeně číst nebudou :-))   - styďte se! Za hluboké   totality se točily daleko   lepší filmy, než nyní!   Něco s tím udělejte!
Endre-silentname
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 8.12.2008
Pošlete posily stop hlavně nenápadně stop
Najlepšia česká kriminálna   komédia s perfektnými   výkonmi Hlinomaza, Lipského,   Filipovského a Libíčka.   Škoda, že sú už všetci   (teda okrem Lubomíra   Lipského) mŕtvi. Je škoda,   že Oldřich Lipský je už   tiež niekde na druhom   svete... ono celý tento film,   je taká zmes neuveriteľnosti   a vynikajúcich fórov, že   kapem od rehotu kedykoľvek ho   kukám.

Tento   film si pamätám hlavne s   vetou - Pošlete posily stop   hlavně nenápadně stop.   :D:D:D
zruz
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.8.2010
No je to prostě klasika.   Znáte snad lepší hlášku   než "FLEFNO , VYPADL   VÁM LÍFTEFEK!" Nebo   "rozdělíme se fifty -   fifty... hele nesměj se mu   ............ ON FE MI   NEFMĚJE" Takhle si s   češtinou umí pohrát dnes   snad jen Cimrmani, nikdo jiný   mě nenapadá. Sto let starý   - pořád baví!
Elí
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 17.4.2006
Dobře střelená komedie.
salsaverde
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.10.2007
Dialogy aj z tohto filmu   okorenili cele moje bytie:-)   Hlasky typu: Vsichni jsme Gogo   alebo Mejdlo konci, pripadne   Dej fem ten fek, jsem fek - mi   napadne par krat za tyzden ako   reakcia na rozne denne   situacie. Bohuzial, vela ludi   by nevedelo o com hovorim,   preto ma velmi potesi, kde mam   v okoli blizkych, ktori nielen   hlaske rozumeju, ale ju aj   doplnia... L.Lipsky zahral   skvele ked mu bolo   "š..š..š-patne"   bolo mi špatne spolu s nim.   Zivo som si predstavila, ako   mu asi muselo byt. Tomu sa   hovori skvely vykon.
irishiena
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 31.3.2008
Skvělá česká komedie typu   gangsterky,nenásilná s   výborným hereckým   obsazením,na kterou se dá   dívat častěji a neomrzí.   Škoda,že tak skvělé filmy   se netočí i v dnešní   době.
Jonáš
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 30.11.2007
Odpočinková veselohra   ,parodicky laděná s dobrým   obsazením.Myslím si,že si   to všichni užívali.Plno   nenásilné a naivní legrace   a vtipu.Dá se na to i po   letech dívat.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih12935minih12935Mister Buddwing (1966) 
Mister Buddwing n
minih40321minih40321Zběsilá jízda (2004) 
Autobahnraser n
minih16075minih16075Podnikavá dívka (1988) 
Working Girl n
minih33319minih33319Kód Navajo (2002) 
Windtalkers n
minih27588minih27588Kytice (2000) 
Kytice n
minih44693minih44693Než si pro nás přijde (2007) 
The Bucket List n
minih24241minih24241Žár (1986) 
Heat n
minih6907minih6907Druhý tah pěšcem (1984) 
Druhý tah pěšcem n
minih13897minih13897Nejsme žádní andělé (1989) 
We're No Angels n
minih66880minih66880Megažralok vs. obří chobotnice (2009) [Video] 
Mega Shark vs Giant Octopus n


Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

82.7 % (479)
9   - klasifikát
5   - SvoKar
9   - argenson
9   - curil
9   - jarda53
9   - Pitryx
8   - cicis
7   - Erkul
9   - clara.bow
7   - green-tea
9   - řepešínský
8   - Frolíček
10 - hvezdyn
9   - pataamat
8   - Edward52
4   - Hugin
8   - M.A.G.
8   - jmenuji.se
7   - ajaajena
6   - Prasoid

TV Program

ČT1 - Sama doma (1998) [TV pořad]

12:30 - 14:00

39 minut již uběhlo
51 minut zbývá do konce

ČT2 - Kronika starověkého Egypta

12:30 - 13:25

39 minut již uběhlo
16 minut zbývá do konce

NOVA - Ordinace v růžové zahradě (200...

12:25 - 13:35

44 minut již uběhlo
26 minut zbývá do konce

Prima - Jake a Tlusťoch (1987) [TV ser...

12:25 - 13:30

44 minut již uběhlo
21 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 188381
Osobností: 694220
Fotografií: 749763
Plakátů: 369658
Obsahů a biografií: 174805

Poslední komentáře

Plane (2023)

Plane
Pohodové "Béčko" které   "Žérár Butlér" v pohodě   utáhne a docela mu to i   věříte. Zřítí se   letadlo, ale bohužel v   místech kde není více >

Autor: FLA | Hodnocení: 6 / 10

Terrifier 2 (2022)

Terrifier 2
Terrifier 1 je sakra skvělý   slasher,2 je za mě o trochu   horší, ale taky má   pořadnou dávku goru,   příběh je fajn, ale 1 jsem   si užil víc ,za mě 8,5/10.

Autor: Mileven | Hodnocení: 8 / 10

Velká automobilová krádež (1977)

Velká automobilová krádež
V 70. letech subžánr   carsploitation nepotřeboval   okázalý a složitý   příběh a zápletku.   Stačila jednoduchá záminka   k tomu, aby se více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 7 / 10

Děla z Navarone (1961)

Děla z Navarone
Snímek tímto povznesl do   filmového válečného   žánru něco jako   „válečnou nemožnou   misi“, čímž udal nový   směr válečného žánru.   více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 8 / 10

Vyloupeni banky v L.A (1966)

Vyloupeni banky v L.A
Toto kriminální drama na   klasické téma loupeže není   ani tak o příběhu nebo   Jamesi Coburnovi v hlavní   roli, ale spíše o první   filmové více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 6 / 10