Čtyři pírka (1978) [TV film]

Čtyři pírka (The Four Feathers)
77.5 %
 
 

The Four Feathers

    Žánr: dobrodružný / romantický
    Země: Velká Británie
    Délka: 100 min.
„Romanticko-dobrodružný příběh o cti vojáka a gentlemana podle románu A.E.W. Masona“
Televizní film z roku 1978 je pátou filmovou adaptací stejnojmenného dobrodružného románu britského spisovatele A.E.W. Masona, který vyšel poprvé roku 1902 a jehož děj se odehrává kolem roku 1880.

Vypráví příběh britského důstojníka Harryho Favershama, syna slavného generála ve výslužbě, který zneuctí svůj pluk tím, že odmítne nastoupit na své místo velitele regimentu před odjezdem na frontu. Za tento čin obdrží jako symbol zbabělosti čtyři bílá pírka, tři od svých nejbližších přátel a jedno od své snoubenky Ethne. Přijde tak o snoubenku, přátele i rodinné zázemí. V zoufalé snaze odčinit svůj skutek a získat zpět ztracenou čest, odchází v přestrojení do Súdánu, kde jeho pluk bojuje. Jako ´Arab´ pak tajně pomáhá bývalým kamarádům v boji proti povstalcům a odvážně zachraňuje jejich životy. Když je povstání potlačeno, hrdina najde příležitost vrátit čtyři bílá pírka a najít znovu svou ztracenou lásku.

Olga Lehmannová obdržela nominaci na cenu Emmy za kostýmy.  Autor: Veronika42

režie:
Don Sharp
 
 
hraje:
Beau Bridges ( Harry Faversham ), Robert Powell (Jack Durrance), Simon Ward (William Trench), Jane Seymour (Ethne Eustaceová), Harry Andrews (generál Faversham), Richard Johnson (Abou Fatma), David Robb (Thomas Willoughby), Richard Beale (sluha Wembol), Robin Bailey (plukovník Eustace), John Hallam (staršina), Julian Barnes (poručík Bradley), Mary Maude (paní Favershamová), Frank Gatliff (starý major), Robert Flemyng (starý plukovník), Robert James (lokaj John ), Jonathan Scott-Taylor (Harry Faversham 14letý), Neil Hallett (plukovník), Terry Walsh (poručík Smythe), Chrissy Monk (tanečník)
 
 
námět:
A.E.W. Mason (román)
 
 
scénář:
Gerald Di Pego
 
 
kamera:
John Coquillon
 
 
hudba:
Allyn Ferguson
 
 
kostýmy:
Olga Lehmann
 
 
střih:
Eric Boyd-Perkins
 
 
výprava:
Herbert Westbrook
 
 
producent:
Norman Rosemont
 
 
asistent střihu:
Denis Whitehouse
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.