Chyťte doktora! (2007)

Chyťte doktora!
59.1 %
 
 

Další název: Goldbergovy variace

    Žánr: komedie
    Země: Česká republika
    Premiéra v ČR: 29.11.2007        
    Délka: 92 min.
„O doktorovi, kterému ženy prostě přerostly přes hlavu.“
Pan doktor gynekolog a porodník Míša je slušný člověk a i když se na něj téměř zamilovaně usmívá celá čekárna pacientek, své profese by nikdy nezneužil. Monogamní soužití považuje za správné, má hodnou ženu, ročního kluka, starostlivou tchyni a …atraktivní známou, která si při ranní kávě prohlíží těhotenský test.

Trochu mu přijde vhod, že ho ozbrojený primář pošle za sebe do televizní debaty a pokusí se během dopoledne vyřešit zásadní problém: se kterou z obou žen žít dál.

Michal se nejdřív – vcelku podle očekávání – vydá zachránit rodinu. Ale protože jeho pokus neskončí zrovna slavně, vrátíme se s ním zase na začátek a po ráně do hlavy na ragbyovém hřišti ho probudíme ze zlého snu a dáme mu šanci zkusit to znovu.

Vrátí se tedy do nemocnice, kde to celé začalo. Znovu hledá po chodbách Kláru, znovu se Jana dozví o šťastné novině.

Tentokrát se pustí za Klárou. Ta mu to nijak neusnadní, utíká před ním přes celé město. Michal ji dohoní doma a když už to vypadá na happy end, přijde Kláře na pomoc její kolegyně z práce a obě společně začnou Michalovi plánovat život. Tohle už ale známe.

Rychle zpět do práce a radši tedy ještě jednou na začátek.

Michal se napotřetí pokusí kličkovat mezi oběma, ale i jemu musí být jasné, že tohle nepovede vůbec nikam. Všechno je špatně. Ozbrojený primář, šílená věštkyně, ambiciózní policista panic… najde Michal klid stranou všech běsnících žen na své domovské klinice?

Nebo ani ticho lékařského pokoje není dost bezpečné pro slušného doktora, který se prostě líbí ženám.

Zdroj: ČT

režie:
Martin Dolenský
 
 
hraje:
Michal Malátný (doktor Michal Goldberg), Tatiana Dyková (Jana Goldbergová/Klára Spurná), Zuzana Stivínová (redaktorka Marcela), Natália Drabiščáková (Natálie), Kryštof Hádek (strážmistr Barták), Kristýna Frejová (rotný Semerádová), Pavel Landovský (Cyril Záruba, soused Lídy), Iva Janžurová (Lída Klimešová, maminka Jany), Vladimír Javorský (MUDr. Jan Lukeš), Kristýna Fuitová Nováková (sestřička Zuzanka/dvojnice Jany a Kláry), Luděk Sobota (primář doc. MUDr. Aleš Hron, CSc.), Petr Weiss (sexuolog prof. PhDr. Petr Weiss, Ph.D.), Dagmar Bláhová (Serafína Pustinová), Karel Janák (IT Karel Nečas, kolega Kláry), Jana Hubinská (MUDr. Tereza Sýkorová), Zdena Hadrbolcová (sekretářka primáře Horna Millerová), Marie Štípková (asistentka Martina), Jiří Laštovka (produkční), Marek Vašut (hlídač parkoviště), Vítek Beneš (Vítek Goldberg), Hana Vagnerová (pacientka Synková), Rudolf Kinský (výčepní), Pavel Bém (taxikář), Michal Novotný (rocker), Daniel Tuček (dvojník rockera), Martin Dolenský (lapiduch), Filip Čermák (ragbyový rozhodčí, řidič), Tereza Lukešová (sestřička Tereza), Věra Dokoupilová (pacientka Dokoupilová), Filip Brouk (šťastný otec), Kristýna Čuříková (maminka), Lenka Stárková (maminka), Irena Bočková (maminka), Lucie Kazdová (maminka), Karel Heřman (medik), Jindřich Trapl (medik), Simona Elsnerová (těhotná žena), Leona Dušáková (TV maskérka), Kateřina Langerová (Graciela), Michal Holán (Armando), Petr Jablonský (hlas v telefonu), Veronika Brtová (rockerova družka)
 
 
námět:
Martin Dolenský
 
 
scénář:
Martin Dolenský (i technický), Antonín Chundela (technický)
 
 
kamera:
Antonín Chundela
 
 
hudba:
Michal Malátný (písně Klára, Strojvůcde, Tichý nájemník, Basama fousama), Karel Heřman, Chinaski, František Táborský (Vakuum), Ondřej Škoch (Shake It)
 
 
výprava-architekt:
Pavel Ramplé
 
 
kostýmy:
Michaela Horáčková Hořejší
 
 
střih:
Jakub Sýkora, Vladimír Žán
 
 
zvuk:
Tomáš Bělohradský, Marie Chvostová (zvukové efekty), Jana Částková (zvukové efekty), Zdeněk Hofmann (zvukové efekty), Kryštof Peterka (speciální zvukové efekty), Lukáš Chyška
 
 
výtvarník:
Michal Křeček (grafika), Adrian Kukal (návrhy titulků)
 
 
zpěv:
Ondřej Ruml
 
 
text písně:
Michal Malátný, Pavel Grohman, Justin C. Nuyens (anglický text)
 
 
zvláštní efekty:
Vsevolod Korovin
 
 
animace:
Adrian Kukal (animované logo)
 
 
koproducent:
Jaroslav Kučera (koproducent ČT)
 
 
masky:
Leona Dušáková
 
 
dramaturgie:
Petr Markov, Kristián Suda, Ivan Hubač
 
 
zástupce vedoucího výroby:
Lenka Stárková, Zuzana Vrbová
 
 
asistent kamery:
Jakub Ševčík
 
 
pomocná režie:
Jana Počtová, Irena Bočková, Marek Juráček
 
 
odborný poradce:
Michal Křeček, Jiří Hanáček, Petra Koubíková
 
 
spolupráce:
Ladislav Špergl, Viktor Dražský, Ondřej Ctibor, Patrik Velek, František Štěpánek
 
 
nahrál:
Michal Novotný (piano, kytara, baskytara), Karel Heřman (piano, kytara, baskytara), David Landštof (bicí), Štěpán Škoch (saxofon), Petr Kužvart (trubka), David Babka (slide kytara), Chinaski
 
 
producent:
Antonín Chundela, Daniel Tuček
 
 
kaskadér:
Jiří Kuba
 
 
vedoucí výroby:
Filip Čermák, Jiří Koštýř
 
 
supervize:
Michal Křeček (VFX supervize)
 
 
stereoskopie:
Vladimír Žán (a obrazová supervize)
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.