reklama
 
ohodnotit

Charlieho andílci

Charlie's Angels

Další název:
Charlieho anjeli (SK)
Žánr:
Rok:
2000
Délka:
98 minut
Premiéra v ČR:
30.11.2000
„Unesený milionář, ukradený software a tři krásné tajné agentky v akci na zemi, ve vodě i ve vzduchu.“
Popis / Obsah / Info k filmu Charlieho andílci
Trojice půvabných a mimořádně schopných agentek Dylan, Alex a Natalie pracuje pro záhadného milionáře Charlese Townsenda, kterého ovšem nikdy neviděly. Kontakt s nimi udržuje pouze prostřednictvím telefonu a svérázného asistenta Bosleyho. Čeká je velká akce. Byl unesen milionář Eric Knox a s ním byl ukraden jeho převratný software, který umožňuje najít a sledovat každého, kdo používá telefon. Jeho asistentka Vivian Woodová podezírá jejich konkurenta Rogera Corwina, který se nedávno pokusil koupit Knoxovu společnost. Andílci proto soustředí pozornost právě na něj. Nejprve v čínském masážním salonu milionáře uspí, zkopírují jeho elektronický diář a získají odlitky jeho klíčů. Potom proniknou na jeho party, a zatímco Natalie flirtuje se sympatickým barmanem Petem, Dylan s Alex si všimnou zabijáka Hubeňoura, který se podílel na Knoxově únosu. Během pronásledování s ním svedou souboj v zadních uličkách a objeví místo, kde je ukryt Knox. Zbývá získat zpět jeho software. Andílci získají přístup k hlavnímu počítači v Corwinově podniku. Dylan se po akci sblíží s Knoxem, který jí vypráví o svém otci, který zemřel, když byl zrazen nejlepším přítelem. Hubeňour zavraždí Corwina, Vivian unese Bosleyho a trojice andílků se stane terčem vražedného útoku. Dylan v Knoxově sídle zjistí, že únos zorganizoval sám Knox, aby pronikl do Corwinova počítače a našel a zabil Charlieho Townsenda, kterého považuje za muže, jenž má na svědomí smrt jeho otce. Unesený Bosley se spojí s andílky pomocí vysílačky ukryté v zubu a dívky ho dokáží lokalizovat. Odhodlané zastavit Knoxe dřív, než bude moci napadnout Charlieho, vyrazí Dylan, Alex a Natalie do akce.

Zdroj: Nova


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Charlieho andílci
Sexy Andílci (Cameron Diaz, Drew Barrymore, Lucy Liu) si to rozdávají s padlým andělem (Demi Moore) S pomocí věrného Bosleye (Bernie Mac) tyto žhavé a božské krásky doslova nakopou zadek všem, aby získaly zpět prsteny s informacemi o všech osobách ve Federálním program na ochranu svědků! Excelentní výkony s pedálem na podlaze odstartují životu nebezpečnou jízdu, která prostě neztrácí rychlost!


Autor: Daw25

Popis / Obsah / Info k filmu Charlieho andílci
Šéf dynamické hi-tech společnosti Knox Technologies byl profesionálním způsobem unesen přímo ze své kanceláře. V ohrožení jsou milionové zisky firmy, sám pan Knox a jak se rychle ukáže i tisíce nevinných lidí. Jaký bezohledný padouch stojí za únosem? O co mu vlastně jde? A jak se mu dostat na kobylku? Na tři otázky musí najít odpovědi tři krásné špičkové agentky Natalie, Dylan a Alex, které pracují pro soukromou detektivní agenturu pana Charlieho. Každá z dívek je docela jiná, ale něco mají všechny tři společné – inteligenci a sexappeal. Obé používají se stejným šarmem a jistotou jako asijská bojová umění, ruční i těžké palné zbraně a nejvyspělejší špionážní techniku.


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Charlieho andílci
Příběh: Natalie, Dylan a Alex jsou tři atraktivní dívky, zatímco Bosley je chlapík v nejlepších letech. Dohromady je spojuje soukromá detektivní agentura vedená tajemným milionářem Charlesem Townsendem, který se svými podřízenými komunikuje výhradně telefonem. Tentokrát dostávají zapeklitý úkol: poté, co byl unesen špičkový programátor, hrozí zneužití programu na lokalizaci osob prostřednictvím mobilních telefonů.
S celovečerními filmy podle postarších televizních seriálů se poslední dobou setkáváme dost často. Zatímco Tom Cruise na svých nemožných misích úspěšně rejžuje, nedávno uvedení Mstitelé takové štěstí neměli a je otázkou, nakolik se Andílkům podaří prosadit u publika, které v době jejich televizní slávy bylo většinou ještě na houbách.
A o tom, že středoškolská mládež bude tvořit drtivou většinu diváků,není pochyb. Dynamické akční sekvence á la Matrix střídají „středoškolský” humor o dívkách s falešnými vousy a milostné minizápletky, oproti kterým jsou citové lapálie hrdinů Beverly Hills 90210 seriózními psychodramaty.
Co je vlastně špatného na akčních komediích pro -náctileté, že? Obzvlášť když zmiňovaná akce je skutečně na vysoké úrovni. Už úvodní sekvence se zneškodněním sebevražedného maniaka, který plánuje menší explozi na palubě dopravního letadla, jasně ukazuje, že debutující režisér McG má z hudebních videoklipů solidně natrénováno. Předtitulkové sekvence posledních tří Bondů rozhodně nebyly lepší. Překvapivě
o nic horší nejsou ani momenty, kdy hlavní hrdinky ve vysoce nerealistických (a mimořádně zábavných) akrobatických exhibicích někoho bijí.
Ovšem, pánové, přiznejme si to, rány do nosu nejsou tím jediným, co od sexuálních dráždidel typu Cameron Diaz, Lucy Liu a s přimhouřenýma očima a pochopením pro milovníky baculek i Drew Barrymore očekáváme. Explicitní nahota sice zůstala v zájmu nízké přístupnosti tabu, ale rajcovních zadečků, lákavých výstřihů a scén se sexuálním kontextem nabízí Andílci vrchovatě. Mimochodem pokud vám tento odstavec připadá poněkud povrchní, pak tenhle film rozhodně není pro vás.
Až potud to vypadá, že Charlieho andílci jsou výbornou, byť intelektuálně zcela nenáročnou podívanou.
Průměrně odhadnutelný, nikterak sofistikovaný scénář, téměř bez -chybné dynamické akční sekvence postavené na skutečnosti, že citový život mladých dívek nepočká, když se jim to zrovna nehodí. Chcete vědět, co udělá agentka, když jí uprostřed akce zavolá na mobilní telefon nápadník? Nebo jste ještě neviděli, jak lze při sledování podezřelého průmyslníka minivysílačkami v uchu koordinovat svádění mladého barmana? Cameron Diaz to zvládá s neodolatelným přehledem vyjukané školačky. Její dětské představy o svůdném tanci jsou už ale za hranicí trapnosti. Zrovna tak postelové avantýry „rockerky" Drew Barrymore a částečná odměřenost Lucy Liu zdaleka nevycházejí stoprocent ně. Přidáte-li si k tomu, že „holčičí" soudržnost trojice je poněkud stro- jená a rozpustilost leckdy nucená, vychází vám poměr „já se směji" ku „já se nesměji" zhruba půl na půl a nezachrání to ani nepříliš využití vtipálci Bill Murry, Matt LeBlanc (seriál Přátelé) a Tom Green (ujetý vypravěč z Road Tripu) ve vedlejších rolích.
Daniel Mise Totalfilm 2000/9/92

Autor/Zdroj: Mise Daniel/Total Film


Tam, kde se James Bond bere vážně, se Charlieho andílci válejí smíchy.

Je přirozené, že ani v hollywoodské továrně na sny se scenáristům nemohou zdát stále nové a neotřelé filmové náměty. Vyrábět se ale musí, a tak se producenti ohlížejí po starých dobrých televizních seriálech, na nichž před lety vyrůstali ještě coby chudí poslíčkové studia, kterému ted' šéfují. Kromě jiných, v podstatě anonymních remaků populárních sérií se z obrazovky na plátno například podařilo utéct Uprchlíkovi, viděli jsme i filmovou adaptaci Wild Wild West nebo Mstitele a ted' se o slovo hlásí Charlieho andílci. Původní seriál se v USA vysílal v sedmdesátých letech pod názvem Charlie's Angels. U nás sice nikdy neběžel, jeho režisér John Llewellyn Moxey má však na svědomí i v Čechách zabydlenou sérii s Donem Johnsonem Miami Vice.
Tři půvabné agentky v podání Drew Barrymoreové (Všichni říkají: Miluji tek, Cameron Diazové (Něco na té Mary je) a Lucy Liu (seriál Ally McBealova) se na pokyn svého šéfa Charlieho (namluvil ho seriálový John Forsythe), kterého nikdy neviděly a jehož hlas znají pouze z telefonu, vrhají do akce v duchu Jamese Bonda. Ale tam, kde se James Bond bere vážně, se Charlieho andílci válejí smíchy. Snímek dokonce obsahuje jízlivou narážku na adresu filmů podle seriálových předloh. I nejefektnější akční scény, na které herečky trénovaly přímo u mistrů zodpovědných za Matrix, jsou zalité sebeironií. Mezi mohutnými výkopy
a exhibicemi v bojovém umění se rýsuje komedie atmosférou vzdáleně připomínající Austina Powerse a akčními scénami pošilhávající po druhém dílu Mission: Impossible.
Režii získal debutant Joseph McGinty Mitchell tvořící pod jménem McG, v jehož uměleckém životopise bychom našli hlavně reklamy nebo videoklipy pro kapely jako Offspring nebo Sugar Ray. Pochopil, jak se dnes dělají americké filmy, rozhodl se nezdržovat romantikou nebo dlouhými dialogy a slabiny od začátku problematického scénáře, jehož zápletka je - řekněme - „tradiční", zacelil tělesnými a do jisté míry i hereckými přednostmi hlavních představitelek. Charlieho andílky lze tak asi nejlépe charakterizovat jako „sexy film". Žádné vyšší nároky si ostatně ani neklade. Pochopitelně používá podobné zbraně, jakými si řadu diváků získal seriál Pobřežní hlídka, ale rytmus videoklipu, přiměřeně inteligentní humor a peprné hlášky z něj v historii přepisů televizních seriálů přesto dělají jednu ze světlých výjimek.
Kéž by se stejně povedl očekávaný remake Třiceti případů majora Zemana.
PETR B(LEK JR.

V KOSTCE:
Charlieho soukromou vyšetřovat( kancelář kontaktuje společnice počítačové firmy Knox Technologies, odkud nejen že někdo oddzll převratný program na IdentlNkad lidského hlasu, ale také unesl jejího majitele Erica Knoxe. Hlavním podezřelým je šéf
konkurenční společnosti Roger Corwin, po jehož stopě se také tři andílci Natalie, Dylan a Alex vydávají. Nic však není tak, jak se původně zdálo.

Autor/Zdroj: Bílek Petr Jr./Premiere


Popis / Obsah / Info k filmu Charlieho andílci
Žily nežily, tři pohledné dívky. Každá jiná a jinak talentovaná. Když je svět v nebezpečí, zavolá mě. A já zavolám své tři dívky. Já jsem Charlie. A ony jsou mí andílci."

Svět musí mít někoho, kdo by ho chránil před mezinárodním terorismem, šílenými vědci a židobolševickými zednářskými spiknutími. Možná si myslíte, že to je MI 6 a agent 007. Možná dáváte přednost týmu LM.F. a agentu Huntovi. Nebo dokonce komisaři Clouseauovi? Ve skutečnosti je jasné, že jeden člověk (a navíc muž) by nikdy nedokázal ochránit celý svět. Našimi skutečnými spasiteli jsou totiž tři děvčata a jejich boss Charlie.
Natalie (Cameron Diazová) je dokonalá řidička všeho, co má kola, lodní šroub nebo vrtuli. Má dlouhatánské nohy (až na zem). ovládá kung-fu a je půvabná.
Alex (Lucy Liuová) je expertkou na výbušniny a elektroniku. Umí střílet z luku a zná všechna tajemství orientální masáže. Kromě toho ovládá kung-fu a je půvabná.
Dylan (Drew Barrymoreová), bývalá rockerka, dokáže dokonale svádět opačné pohlaví, ale přesto si pořád nemůže najít slušeého chlapa. Je půvabná a ovládá kung-fu ještě lépe než zbylé dvě.
A pak je tu nemotorný a mírně psychicky narušený Bosley (Bill Murray), Charlieho pravá ruka. Vzhledem k tomu, že výstředního miliardáře Charlieho Townsenda na vlastní oči nikdo nikdy neviděl, je právě Bosley prostředníkem mezi ním a jeho andílky. Pokud je svět v ohrožení, nebo pokud má zákazník dost peněz, andílci se vydávají do akce. S plným nasazením, s dokonalým make-upem a ve velmi přiléhavých kostýmcích.
A jaký úkol je čeká tentokrát? Kontaktuje je jistá slečna Vivian Woodová, jejíž společník, geniální programátor Eric Knox byl záhadně unesen kvůli svému softwaru na „hlasovou DNA", který vytvořil. Za vším prý stojí milionář Roger Corwin a jeho společnost Red Star, provozující celosvětovou satelitní síť. Ta by ve spojení s Knoxovým softwarem mohla ohrozit celý svět. Andílci se záhy utkají s tajuplným „Štíhlým mužem", Knoxe osvobodí a vloupají se do centrálního počítače Red Staru, načež je ovšem Corwin zabit a Charlie zmizí bla bla bla bla...
Charlieho andílci jsou zábavní. Suchý popis děje zní velmi slabomyslně (i když ne o mnoho slabomyslněji než třeba u „seriózní" M:I-2 nebo jakékoliv bondovky) a režisér jménem „McG", odkojený videoklipy a reklamami, celkem správně pochopil, že pokud někdo na tento film půjde, nebude to kvůli ději. Proto vsadil a) na akční scény, b) na hezké tvářičky a jiné části těl a c) na zběsilé groteskové tempo. Ale popořádku:
a) Akční scény: Za spolupráce asijských choreografů a trikových expertů vznikly scény, které jsou snad více „ve stylu Johna Woo" než jeho poslední filmy. To znamená, že se dočkáme zpomalených záběrů, extrémních úhlů a pohybů kamery, rychlého střídání objektivů a jednoho originálního efektu, který je v Charlieho andílcích snad dvacetkrát: Normálně běžící záběr se na pár vteřin desetinásobně zpomalí, abychom si vychutnali obzvlášť napínavou sekvenci (například uskočení před kulkou nebo protitankovou střelou), načež film pokračuje dál normální rychlostí.
b) Hezké tvářičky: Všichni tři andílci jsou samozřejmě neuvěřitelné fešandy, v každé scéně mají jiný sexy převlek (včetně mužských šatů) a nestydí se dát své přednosti patřičně na odiv. A navíc (ať už je to skutečnost, nebo je to tak dobře zahrané) všechny vypadají, že se při natáčení ohromně bavily.
c) Groteskové tempo: Jak už bylo řečeno výše, děj Charlieho andílků je zoufale sterilní, nesmyslný a šitý horkou jehlou, ovšem tvůrci to vědí. Proto se snažili film natočit v tak zběsilém tempu, aby vám nezbylo moc času na přemýšlení o tom, co se právě děje a proč se to děje. A celkem se jim to podařilo. Pořád někdo někam utíká, jede nebo padá, pořád něco vybuchuje, rakety a kulky létají vzduchem a to vše je prokládáno humorem, který nelze nazvat jinak než „infantilní". Herci se pitvoří, úmyslně (aspoň doufám!) hrají špatně, střih je tak rychlý, že pro diváky neodkojené videoklipy činí některé scény nepochopitelnými a za zmínku stojí i soundtrack, jehož několik desítek songů vtipně dokresluje to, co se na plátně děje: Třeba přehršlí písniček o andělích v nejrůznějších podobách, zmodernizovanou verzí motivu z původního seriálu, krátkou citací motivu z „Miami Vice" nebo vypalovačkou „Smack My Bitch Up" ve chvíli, kdy hrdinky dostávají nakládačku. Všechno dohromady to působí dojmem grotesky pro trošku starší diváky. (Například od filmové verze Pana Magora jsem marně očekával, že bude vypadat nějak takhle.)
Plusem filmu je i to, že se nesnaží o žádnou psychologickou hloubku postav (hlavních ani vedlejších) a všichni herci jsou obsazeni jen kvůli svému typu. Proto se Bill Murray a Tim Curry pouze klasicky pitvoří, zatímco většina ostatních bojuje a tváří se zavile (v čemž neočekávaně exceluje Crispin Glover, tatínek z Návratu do budoucnosti, jako extrémně slizký „Štíhlý muž"). Jediná mírná inovace klasických schémat spočívá v tom, že film nemá žádného kladného mužského hrdinu. Světe, div se - ani to nevadí. A pár známějších herců (Matt LeBlanc, Luke Wdson, LL Cool J, Tom Green) si naplno užilo své malé roličky.
Asi je vám už v tuto chvíli jasné, že jsem se při Charlieho andílcích dobře bavil. Asi tím způsobem, jako se bavíte u devadesáti minut Toma a Jerryho nebo devadesáti minut nových videoklipů. Je to docela příjemně strávený čas, ale každý den to mít nemusíte a déle než těch 90 minut byste to asi nevydrželi...
František Fuka Cinema 2000/12/57

Autor/Zdroj: Fuka František/Cinema


Americká akční komedie Charlieho andílci vznikla podle stejnojmenného kriminálního TV seriálu, který se vysílal v letech 1976-1981. Producenta Leoparda Goldberga, jenž se podílel na několika jeho epizodách, podnítil k vytviření filmové verze velký úspěch jiného projektu podle televizní série, Uprchlík. Titulními hrdinkami jsou tři krásné a mimořádně schopné agentky, pracující pro detektivní kancelář záhadného milionáře Charlieho, jehož znají jen po hlase z telefonu. Jejich novým úkolem je odhalit pozadí únosu šéfa společnosti Knox Techn elogies Erica Knoxe a krádeže jeho nového počítačového programu. V boji s dokonale připravenými protivníky uplatní trojice neohrožených detektivek svůj ženský šarm a přitažlivost, ale také bojové schopnosti a různé špičkové technické vymoženosti. Nepostradatelným pomocníkem a přítelem je však i "čtvrtý anděl ", poněkud komický Charlieho asistent Bosley. Zatímco televizní předloha se pohybovala spíše v žánrové poloze kriminálního dramatu s komediální nadsázkou (srovnatelné snad s britskými Profesionály), filmová verze z roku 2000 je hypermoderní akční podívanou, pojednanou v divokém klipovém tempu a v komiksové nadsázce, ovlivněné tradicí hongkongské akční školy. V celovečerní tvorbě zde debutuje uznávaný režisér videoklipů a reklamních sporů Joseph McGinty Nichol, známý pod uměleckým jménem McG. Ke slovu se výrazně dostávají tělesné půvaby tří hlavních představitelek z nichž Drew Barrymoreová se podílela i na produkci. - V pilotním snímku a v prvních epizodách seriálu se v rolích tří detektivek objevily herečky Kate Jacksonová, Farrah Fawcettová a Jaclyn Smithová, později se k nim přidaly (či je vystřídaly) Cheryl Laddová, Shelley Hacková a Tanya Robertsová. Tajemnému Charliemu Townsendovi propůjčil v televizi i ve filmu hlas John Forsythe.
Zdeno Kubina Filmový přehled 2001/1/11

Autor/Zdroj: Kubina Zdeno/Filmový přehled


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Charlieho andílci (2011) [TV seriál]

 Charlieho andílci (2011) [TV seriál]
Charlieho andílci n
Charlie's Angels
Žánr: akční / dobrodružný / krimi
Země: Spojené státy americké
Režie: Marcos Siega

(jiná verze filmu)

Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)

 Charlieho andílci: Na plný pecky (2003)
Charlieho andílci: Na plný pecky n
Charlie's Angels: Full Throttle
Žánr: akční / komedie
Země: Spojené státy americké
Režie: McG

(pokračování)

Hodnocení filmu

66.4 %
3   - SvoKar
4   - argenson
6   - cicis
7   - curil
5   - Erkul
5   - Pitryx
7   - veverka-zr
4   - hvezdyn
5   - hledasenik
6   - pataamat
6   - Frolíček
9   - martin.stu
10 - ajaajena
6   - Prasoid
1   - Petra.Barb
5   - Agostino
8   - Lienocka22
6   - salte
8   - georginaa
7   - LenC2

TV Program

ČT1 - Vyhrazeno pro pořady politický...

11:20 - 12:00

24 minut již uběhlo
16 minut zbývá do konce

ČT2 - České stopy v zemi na rovníku

11:15 - 12:10

29 minut již uběhlo
26 minut zbývá do konce

NOVA - Co na to Češi (2016) [TV pořad...

11:00 - 11:45

44 minut již uběhlo
1 minut zbývá do konce

Prima - Bouřlivé setkání (1993) [TV fi...

10:05 - 12:05

99 minut již uběhlo
21 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 146708
Osobností: 622322
Fotografií: 554701
Plakátů: 263330
Obsahů a biografií: 134550

Poslední komentáře

Triple 9 (2016)

Triple 9
Jako chápu, že když někde   hrajou hned dva oskaroví   herci, tedy Woody a Kate, tak   prostě člověk tak nějak   očekává něco extra. Něco   více >

Autor: majkronyk | Hodnocení: 8 / 10

Duel Frost/Nixon (2008)

Nixon

Duel Frost/Nixon
ke komu ho tak přirovnat v   naší kotlině. Zřejmě k   nikomu. Všiváků v politice   tu máme víc než dost, ale   nikdo takhle vysoce postavený   více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 8 / 10

Ostrov hrdlořezů (1995)

Renny Harlin

Ostrov hrdlořezů
začal béčkama. První   šanci v hollywoodské lize   mistrů dostal s čtvrtým   dílem Noční můry z Elm   Street. Pak natočil slušné   druhé více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 6 / 10

Dr. House (2004) [TV seriál]

"Není to chřipka,

Dr. House
...je to zlomená noha."
Ale   Housi, rentgen nic neukázal a   ten chlap má horečku a   chrchlá.
"Říkám vám, že   má zlomenou nohu..."
Tam kde více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 7 / 10

Šest dní, sedm nocí (1998)

Jak to ten chlap dělá?

Šest dní, sedm nocí
Když si prohlédnete   filmografii Harissona Forda,   prakticky v ní nenajdete   nejen propadáky, ale ani   průměrné filmy. Ani snímek   Šest více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.061/0.024