Únorové novinky
ohodnotit

Četa

Platoon

Další název:
Čata (SK)
Žánr:
Rok:
1986
Délka:
111 minut
„Slavné válečné drama nás zavádí do vietnamské džungle.“

Komentáře k filmu Četa

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 51
klasifikátor
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.11.2020
Oliver Stone uměl točit   mrazivě drsné a dost   sugestivní filmy a tohle   drama z vietnamské války   přesně takové je. Nechybí   v tom akce, silný příběh   ani psychologický a morální   aspekt. Herecké obsazení   nepotřebuje komentář. Mezi   zkušené třicátníky   Dafoea, Berengera, Edsona a   Todda skvěle zapadli tehdy   ještě začínající   mlíčňáci Johnny Depp,   Charlie Sheen a Kevin Dillon.   Ty necelé dvě hodiny je na   takový film ideální   stopáž vylučující hluchá   místa. Je to jeden z   objektivnějších   hollywoodských pohledů na   vietnamské trauma, které v   USA rezonuje dodnes.
SvoKar
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 19.11.2010
Hodně neoblíbený film,   aspoň u americké armády.   Zobrazuje ji realisticky,   nijak růžově. Nejvíc si   pamatuju scénu, jak vietnamci   rozstřílí prchajícího   vojáka a ostatní bezbranně   přihlíží.
Pitryx
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 19.8.2014
Možná se to mělo jmenovat   dopisy babičce. Občas se   něco děje, ale většinou se   jen blbě kecá. A to v celém   filmu a opravdu hodně. No jo   amíci zase chtěli světu   ukázat, jak umí kritizovat   sami sebe, například sporem   mezi vojáky z vlastních   řad, nebo drogami mezi nimi.   K tomu ještě chování   hlavního hrdiny (Martin   Sheen), který se dle mého   názoru chová jako pitomec.   Také se tak skoro celý film   tváří. Taky mi uniká,   proč byl kdysi pradávno   snímek v kategorii od   osmnácti let. Samozřejmě,   nedá se mu upřít několik   silných scén a samozřejmě   také scény v bitvě, ty tedy   hodnotím, ale zbytek je   prostě nuda a nic jiného.   2014072710050/10453
hvezdyn
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 2.3.2008
Americké válečné filmy lze   rozdělit do dvou skupin. Na   ty, na kterých se   spolupodílí Pentagon (nebo   alespoň je s ním dopředu   zkonzultován scénář) a na   filmy na jejichž vznik nemá   Pentagon žádný vliv. Film   Četa vyprávějící o   chování amerických vojáků   při svém nasazení ve   Vietnamu patří k filmům,   který Pentagon dopředu   nepovolil. Film je více než   aktuální i dnes. Americká   chudina je nasazována do   konfliktů např. v   Afghánistánu či Iráku.   Všechny tyto konflikty jsou   stejně nesmyslné, jako byl   ten vietnamský. Člověk je   vystaven stresu a zápasí se   strachem o život. Z tohoto   důvodu se dopouští mnoha   brutálních excesů.   Úloha tohoto snímku je zcela   jiná, než zdánlivá   jednoduchost jeho dějové   línie.
FLA
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 18.10.2011
Tohle je klasika a O. Stone se   opravdu vytáhl! Vynikající   dílo, které pro mě ještě   s Full Metal Jacket tvoří   vrchol válečných filmů z   Vietnamu. Musím taktéž   vyzdvihnout vysokou technickou   a vizuální stránku. Moje   Srdcovka!
martin.stusak.9
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.2.2019
Mladý voják ve Vietnamu   čelí morální krizi, když   je konfrontován s hrůzami   války a dualitou člověka.   Snímek depresivní,   hypnotický, šílený.   Vietnamské válečné peklo   je prezentované ve své   nejryzejší podobě. Někdo   jím projde bez úhony,   někomu z toho všeho prostě   rupne v bedně. Film nutí   přemýšlet nad danými činy   a psychologickou stránkou   každého jednotlivce.   Poukazuje na absurditu   všeho dění a na to, jak   lehce se může člověk v   takových podmínkách   změnit. Oliver Stone při   psaní scénáře čerpal z   vlastních zkušenosti, takže   moc dobře věděl, o čem se   rozhodl vyprávět a na co   kriticky poukázat. Snímek je   natočen tak okázale a   věrně, že ani dnes   nepřestává šokovat.   Slavný snímek od Francise   Forda Coppoly 'Apokalypsa’ z   roku 1979, který vylíčil   doslova bestiální přeměnu   člověka v monstrum v daleko   šokujícím a   emocionálnější k pojetí,   však bohužel Stone   nepřekonal, ale hned za něj   se může bez ostychu   zařadit. ‘Četa’   jednoznačně popisuje   nefiltrovanou marnost   válečného šílenství,   bezmocnost stran a důsledky.   Film svojí protiválečnou   výpovědí skutečně na   svém místě.
pataamat
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.4.2009
Čata je v podstate boj medzi   dobrom a zlom .Sheen tu   dosiahol životný vrchol   ,ktorý ťažko niekedy   vyrovná ,skvelý prerod z   mladého zobáka na stroj na   zabíjanie,mnoho silných a   dojemných momentov ,medzi   najsilnejšie patrí ako Elias   o ktorom Barnes povedal,že   vydel ako ho zabily uteká   pred nepriateľom a jeho   priatelia sa bezbranne   pozerajú ako je zabitý,,,a   ešte Chrisov prerod kedy   zabije Barnesa //Barnesa   zabije len Barnes////
M.A.G.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.7.2009
K tomuto filmu není třeba   nějak velkého komentáře.   Je to prostě kult mezi   válečnými filmy. Aspoň já   to tak teda vidím.
Mám ten pocit, že od   tohoto filmu jsem si začal   více všímat herců - W.   Dafoe a T. Berenger.
Petra.Barbie
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 5.6.2008
Drsné a realistické.
Nemohu říct, že bych byla   tímto filmem vysloveně   nadšená, ale nemohu mu   upřít jeho velmi   realistické pojetí,   otevřenou drsnost války a   zobrazení ceny lidského   života ve válečném   konfliktu. Jde sice spíše o   film vysloveně pro ty, kdo se   zajímají o válku ve   Vietnamu, ale díky tak trochu   dokumentárnímu charakteru   zase na druhou stranu by měl   být promítán těm lidem,   kteří zbytečně hazardují   se svým životem a nebo do   popředí kladou malicherné   hodnoty.
Duri86
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 17.11.2011
Slušné válečné drama o   mladíkovi který se   dobrovolně přihlásí a   odecstuje bojovat do Vietnamu   v roce 1968. Ovšem bez   nějaké větší zápletky   nebo děje, spíše poukazuje   na to jak ta válka byla   krutá a američani krutí k   "nevinným"   Vietnamcům, a nejspíš   předem pro Američany   prohraná. Prostě tam je,   bojuje,poslouchá rozkazy,   velká vřava na konci,   Dobrý film ale jednou a   stačí.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 23.12.2011
Vo vojne je na tom najhoršie civil
Možno keby som to videl v   dobe vzniku, hodnotenie by   bolo možno i vyššie. Takto   sa mi to s odstupom času zdá   byť troška preceňované a   celkové hodnotenie pomerne   vysoké. Sheena mám rád a tu   bol výborný. Na druhej   strane mi tu vadí akési a   prílišné polarizovanie   charakterov postáv (akoby   vyložene zlí a vyložene   dobrí). No a musím uznať,   že niektoré scény boli   riadne naturalistické
PORTER
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.2.2013
Nezapomenutelný válečný   film z Vietnamu.Záruka   kvality je určitě režie   O.Stone a výborné herecké   výkony   Ch.Sheen,W.Dafoe,T.Berenger a   další.Víc není co dodat   tohle je špička mezi   válečnými filmy kterou   musíte vidět.
BinLADIN
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.7.2009
Na dobu vzniku dost   odvážná téma ale toho   Oliver Stone nikdy nebál a   šel proti větru snad ve   všech filmech za zmínku   stojí i skvělé herecké   obsazení které dělá z   tohoto filmu naprostou senzaci   i po tolika letech jeto   parádní dílko
enejčel
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.10.2013
Četa je jeden z nejlepších   válečných filmů všech dob   a spolu s Oběťmi války je   na prvním místě v kategorii   "Nejlepší film o   Vietnamu". Vykresluje   surovost a zbabělost obou   válečných stran.   Američanů i Vietkongu.   Zatímco američané bojovali   i mezi sebou, stresem a   depresemi, Vietkong používal   civilisty jako kamufláž a   civilové to jako v každé   válce odnesou nejvíc, kvůli   za*ranejm politikům a jejich   nesmyslům.
Chrustyn
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 1.11.2007
No, musím uznat, že tenhle   válečný film zrovna moc   nemusím. Je sice pravda, že   Stone takřka dokonale vystihl   válečné peklo ale u filmu   jsem se spíše nudil.   Bohužel.
Karius
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.6.2013
Oliver Stone je vynikající   řežisér, který ke svým   schopnostem přidal i vlastní   zážitky z vietnamské války   a máme tu parádní   podívanou. Jak by se mohlo na   první pohled zdát, tak nám   převyprávěl příběh,   který paradoxně není o dvou   proti sobě bojujících   táborech, ale hned o třech.   Ano píšu správně.   Vietkongové versus američtí   vojáci, kteří se ale   dělili do dalších dvou   táborů...jedni schvalovali   neprofesionální, ujeté,   sadistické a nefér chování   sgt. Barnese a ti druzí pro   změnu nepostrádali lidskost   či kterým nepřišlo nijak   fér, zabíjet každýho   vietnamce beze zbraně, matky   od rodin nebo znásilňovat   jejich dcery. Ať už to   takhle bylo nebo ne, docela   bych tomu i věřil. Charlie   Sheen si Platoonem otevřel   dveře do Holywoodu, Willem   Dafoe podal vynikající   výkon a tu zlatou sošku si   domů odnést měl a Tom   Berenger taky výbornej. Velmi   poutavý a emotivní   válečný snímek, kterému v   pozadí sekunduje moje   oblíbená skladba od Samuela   Barbera Adagio for Strings,   která se o pár let později   stala jednou z   nejslavnějších tanečních   pecek moderní hudby   ---->100%
charlie1612
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.8.2009
Četa
Jeden z nelepších filmů o   válce - a válce ve Vietnamu   zvláště. Mám válečné   filmy rád, viděl jsem jich   již poměrně dost. Ale   žádný z nich nemá na toto   ztvárnění všech možných   povah a vykreslení   duševního vývoje hlavního   hrdiny v průběhu tak   brutálního válečného   konfliktu, jakým bezesporu   vietnamská válka byla.   Oliver Stone převedl své   zkušenosti veterána tohoto   konfliktu naprosto   jednoznačně a pro každého   srozumitelně. Na rozdíl od   Coppolovy Apokalypsy (která   se víceméně zaměřuje   obecně na deformaci osobnosti   v extrémní situaci a Vietnam   používá jen jako pozadí   příběhu), toto považuji za   ten "opravdový"   film o vietnamské válce.   Rozdíl v kvalitě výkonů v   hlavních a vedlejších   rolích je minimální,   všichni si zaslouží   absolutorium, každá postava   má svoji specifickou roli jak   z hlediska psychologického,   tak sociálního. Technicky   film odpovídá situaci ve   Vietnamu té doby, jak co se   týká nasazené techniky, tak   taktiky. Tomu pomohlo i to,   že film byl natočen v   přírodních scenériích   Filipín. Jediné, co se dá   vytknout, je poněkud   nerealisticky (a tedy svým   způsobem rušivě)   ztvárněná scéna nasazení   letounů F-5 při   bombardování pozic v   závěru filmu (modely ?).
Akana
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.8.2009
Dva nejpůsobivější snímky   o vietnamské válce: Četa a   Apokalypsa. Zatímco Stone   nám v prvním případě o   válečných hrůzách   promítne film, podá k němu   zasvěcený komentář a   všechno pěkně morálně   ujasní, Coppola popadne   diváka za pačesy, strčí mu   hlavu do toho pekla a: přeber   si to sám. Přitom paradoxně   Četa má ambice být co   nejrealističtější (a v   rámci hollywoodských   možností se jí to daří),   zatímco Apokalypsa je o   poznání stylizovanější.   To ale neznamená, že by   Stoneův opus byl výrazně   slabší. Je prostě jiný,   víc moralizuje, ale pořád   jde o mimořádnou filmovou   lahůdku.
Pardal
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.2.2006
Moc dobrej popis utrpení   vojáků ve Vietnamu. Je víc   psychologický nežli   válečný a to je jeho   největším plusem, protože   ukazuje, že nejen rákosníci   byly to s čím museli bojovat   20 chlapci kteří měli tu   smůlu, že prostě byly ve   špatnou dobu na špatným   místě, pasáž ve vesnici si   zaslouží 10 z 10 protože ta   je naprostej mazec... Dalším   plusem je hudba, Stone zvolil   klasickou, která se sice   často neoběvuje ale o to   víc umocňuje atmosféru   nejdojemnějších a   nejdůležitějších částí   filmu...
JVSoolen
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.9.2007
www.classic-movies.blog.cz
Drsny film z drsne valky. Snad   prvni realisticky a   neprikraslovany film o   Vietnamu. Jednoduche, ale   stylove natoceni a nekolik   nezapomenutelnych scen (uvodni   prilet...)
CyberMageFroll.LF
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 13.8.2004
Filmů z tématikou americké   agrese do Vietnamu je   moho.Tento patří k těm   lepším.
nash
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 14.2.2005
Jediná kritika na jinak   vynikající válečný film   je spojena jen s absencí   nějaké silnější   "příběhové"   zápletky. Paradoxně právě   v tom je Stone   nejrealističtější, nemusí   si pomáhat nějakými   pohádkami a ukazuje jen   každodenní drsnou realitu   pekla války, kterým museli a   musí i dnes procházet mladí   muži. Stone je mi sympatický   i svým jasně protiamerickým   pohledem, a doufám že jednou   natočí něco o dnešním   Iráku a ukáže nám to, co   ve zprávách nikdy   neuvidíme. Stone nerozděluje   lidi na hodné a zlé, ve   filmu se objevuje několik   velmi dobře propracovaných a   rozporuplných postav.
kockak1
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.8.2011
Válečné filmy moc nemusím,   upřímně, spíše se jim   vyhýbám. Jsou moc opravdové   a utrpení, které vidíte je   příliš reálné. A tak je   to i s tímhle filmem. Přesto   je to podívaná, na kterou   koukáte s otevřenou pusou a   nevnímáte okolí od   začátku až do konce. Je to   strhující příběh boje   proti nepříteli na druhé   straně i proti nepříteli ve   vlastních řadách. Nemůžu   jinak - je to jeden z   nejlepších filmů, které   jsem kdy viděla.
matej69
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 9.5.2011
Já tyhle válečný moc   nemusim, ale tohle na mě fakt   zapůsobilo...
Charlie   skvěle zahrál mladého   idealistu a William dokonale   ostříleného seržanta...
Fakt nejlepší hudba   všech dob a scéna, kdy   zabili Eliase mě dojala skoro   až k slzám...
xebece
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.11.2006
Nezapomenutelný film, i kdyby   jste ho viděli jen jednou.   Ale jeho hlavní poselství   spočívá v tom, že nejde o   film válečný, ale   protiválečný, a v tom je   neuvěřitelně výmluvný.   Válka je šílenství a ne   každý je dost silný, aby mu   nepodlehl. A to nejcennější   co si vezme, není život, ale   lidskost.
nufik001
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.11.2014
Nejlepší...
Tak tady musím říct že   tento film přímo miluji!   Nádherný válečný film,   plný napětí a efektů tomu   určených. Opravdu nádhera!
Rival
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 16.6.2014
Výborné!
Film je opravdu dobrý.Tento   film si toho Oscara   zasloužil.Úžasná hudba.U   mne film má za deset hvězd.
AcidBurn
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 15.10.2005
Jeden z nejlepších filmů o   Vietnamu, který za sebe   skládá jednotlivé obrazy a   události tak, jak je vnímá   nový voják v podání Ch.   Sheena, od naverbování až   po propuštění. U   sledování tohoto filmu   pochopíte, že žádná ze   stran, které proti sobě ve   válce bojují, není jen   dobrá nebo jen špatná a   zvěrstva páchají obě   strany.* Některé scény vás   nenechají chladnými.
Jiná volba: Údolí   stínů (We were soldiers   once...and young), které   poměrně přesně zachycuje   první otevřený střet   vojáků USA a Vietkongu,   Narozen 4. července ( Born on   4th of July ), který je   vpodstatě variací na Četu,   Apocalypse:Now je sice   skvělý film, ale válku ve   Vietnamu používá spíš   jako kulisu...
* o   válce ve Vietnamu jsem napsal   maturitní práci, takže vím   docela přesně, jak konflikt   vypadal =)
AlCapone
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 7.4.2007
Válečná klasika,to se   prostě musí vidět :)
messerschmitt
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 21.9.2007
To je šlágr jako bejk.Tom   Berenger v roli hajzla a   padoucha,Wilem Dafoe jako jeho   přesný opak.A do toho mladý   a nezkušený,ale zcela   vnímavý podřadný voják v   podání Charlieho Sheena.V   tomto snímku uvidíte,že   největším nepřítelem   Amíků není džungle a   nepřítel,ale vlastní chyby   a neshody.Realistické   podání bez amerických   příkras a patoků je velkým   kladem,a tak Vám tento klenot   můžu vřele doporučit.
JanaOss
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 23.1.2009
Jde o dobře popsané hrůzy   války, ovšem romantickým   duščkám, jako jsem já   nedoporučuji. Sice ustupuji   zájmům mužské části   rodiny, ale za ty zlé sny to   opravdu nestojí.)
Jinak dobře zpracované,   realistické a odrazující od   jakéhokoli podporování   možnosti podobných hrůz v   budoucnosti lidstva.
p.a.
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.8.2017
Pro mě je druhá polovina   osmdesátých let Stoneovým   režijním vrcholem. Četa je   toho příkladem. Na tomhle   filmu je dost vidět velké   zapojení speciálních   poradců (Dale, Ebenhoch).   Také je znát účast Olivera   Stonea v tomto konfliktu.   Tohle dílo zkrátka funguje.   Casting je výborný a mnoho   herců zde předvedlo svůj   nejpůsobivější výkon   (Quinn, Moses, Kevin Dilon,   Orwig, Dale).
Kecka1
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 14.2.2005
Někdo kdy si řekl, tohle   není film o Vietnamu, tohle   je Vietnam!
Joker93
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.8.2010
Velmi povedený snímek a   řekl bych, že je i   nejlepším co se vietnamské   války týče. Film je plný   filmových hvězd s výborným   hereckým výkonem,   vydařených bojových scén a   emocí...jednoduše je tu   vše, co od válečného filmu   očekávám.
Thomax
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.8.2008
Komentářů je tu dost,   takže bych se jen opakoval.   Famózní filmový počin,   výborní herci a děj.   Dokonalé nastínění   atmosféry vietnamské války.   Naprostá povinnost pro   všechny.
Rollage
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 25.10.2010
Nebojovali jsme s nepřítelem, ale sami se sebou...
Prakticky bezchybný   válečný film. Naprosto   realistické válečné drama   z války ve Vietnamu. Film   Vám servíruje jednu silnou   pasáž vedle druhé. Od   seznamovacího začátku, kde   si Chris Taylor (Sheen)   oprávněně klade otázky   "Co tu vlastně   dělám?", se dostanete   přes psychologicky syrový   střed, který bez kompromisů   ukáže, že to největší   zlo se odehrávalo ve   vztazích uvnitř jednotky a   mezi vojáky a civilisty.   Výborně gradující   válečné finále Vám pak   přijde jako   nejmilosrdnější pasáž (i   přes stovky mrtvých), když   vezmete v úvahu, co se dělo   předtím (a jakým   způsobem). Třešní na dortu   je výkon dvojice   Dafoe-Berenger. Dafoeovi ruce   vztyčené k nebesům ani   nepotřebují komentář -   určitě jeden z   nejsilnějších filmových   momentů. A co se týče   Sheena, tak ten se už nikdy   nepřekonal a retrospektivně   je těžké mu tento výkon   věřit.
Komparsista11
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 20.8.2009
Když jsem viděl Četu   poprvé, tak mi sice přišla   dobrá, ale asi jsem se   správně nesoustředil.   Napodruhé jsem se zaměřil   na spoustu detailů a víc se   snažil vcítit do duší   těch chlapů, co museli jít   umírat. Fakt dobrej, mrazivej   film. Povinně bych ho   pouštěl smradům, co si   hrajou na válku a mají z   toho ohromnou srandu.
LordPagi
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.5.2004
Slavné válečné drama   scenáristy a režiséra   Olivera Stonea, které v roce   1986 získalo čtyři Oscary,   vás zavede do vietnamské   džungle. Na osudech   mladičkého vojína Chrise   Taylora (Ch. Sheen), povahově   zcela protikladných   důstojníků Barnese (T.   Berenger) a Eliase (W. Dafoe)   i dalších účastníků   konfliktu ve Vietnamu   zachycuje realitu této   nešťastné války. Války, v   níž chlkapci v amerických   uniformách poznali, že   jejich největším   nepřítelem je vlastní   strach, fyzické vyčerpání,   vzájemná nevraživost a   narůstající zloba.
Fox
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.11.2003
Dokonalost
Působive, kruté, ale hlavně   jiné... tak nějak to vzal   Oliver Stone a povedlo se mu   to dokonale... I když pro mě   k oné filmové dokonalosti   zbývá ještě krůček...
smrkac
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 20.8.2009
Stará dobrá četa ...
Hodně stará, hodně dobrá   klasika. Kdysi nepřístupný   film ( od 18ti let ) a i dnes   doporučuju slabší povahy   nechť přepnou na něco   optimističtějšího a méně   drastického. Je to prostě   vietnamské maso, ale zřejmě   velmi dobře natočeno tak jak   to Oliver Stone zřejmě umí.   Celá triologie, kterou Stone   s odstupem let natočil nebyla   špatná ( Nebe na zemi,   Narozen 4. července ) a   určitě stojí za   shlédnutí. Chápu, že pro   američany je téma VIETNAM   jakousi částí dějin, ale   pro nás osobně mnoho   neznamená a ani nemůže,   měli jsme v té době svých   starostí dost a tak nezbývá   než říct, že je to   profesně dobře odvedený   film o nepředstavitelných   hrůzách jako je válka sama   o sobě. Nejsem zastáncem   válčení a jsem proti   zabíjení lidských tvorů,   nejsem pacifista, ale asi   nikdy neporozumím tomu, proč   se lidé na světě zabíjejí   :-( Nepouštějte si to před   spaním nebo nebudete klidně   spát ... běžte si raději   hrát ... na světě je přeci   krásně tak proč si to kazit   ...
Puhdys
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.12.2008
K tomuto filmu není co   dodat.Opravdu skvělý.Teda   aspoń pro mne.Kdo má rád   válečné filmy a ještě ho   neviděl tak vřele   doporučuji.
rstetka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.1.2008
Ano,toto je film podle mého   gusta,pamatuji si jak jsem byl   na premiéře v kině na   hradbách a byl jsem   unešen.Komunistická cenzura   ho pustila jenom proto,že   ukazoval některé am.vojáky   jako sadistický bestie,což   se jim hodilo do krámu.Vřele   doporučuji.
pivnidoga
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 25.12.2007
kvalitni valecny film, nicmene   myslim az moc precenovany,   mezi top snimky o vietnamske   valce urcite nepatri, je to   takove az moc   "jednotvarne",   takovy Lovec jelenu nebo   pozdejsi Stoneovo Narozen 4.   cervence je jiny kafe...
karelhamsa
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.4.2009
Je to opravdu kultovní   válečný film. Vřele   doporučuji těm co to ještě   neviděli. Bravurně zahráno,   příběh je taky perfektní   no prostě super. :-)
fadomo
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 27.1.2010
Ač nemám válečné téma   příliš v oblibě, tak   tenhle film mě opravdu   dostal. Drsný, ale   opravdový. Žádná   nadsázka, žádné zástupy   hrdinů, deroucích se se   vztyčenou hlavou vstříc   smrti. Jen permanentní strach   o život, hrůzy války, boj o   přežití a nenávist k   nepříteli. Ano, taková je   válka, krutá a nesmyslná,   kdy umírá spousta nevinných   lidí, co chtějí žít...
jahudka
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 10.6.2007
Charlie Sheen
Willem Dafoe, Charlie Sheen a   další vynikající herci v   tomto více než legendárním   válečném filmu, který jen   tak něco nepřekoná. Poprvé   jsem ho viděl už v mládí a   hned si u mě vydobil pozici   na čelním místě mezi   válečnými filmy. Toto drama   z vietnamské války je   opravdu jedinečné.
LUTZAK88
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 7.7.2009
Dost Dobrej FILM fakt   nadupanej akorát Dafoe škoda   že tam umřel Tom Beregner to   zahrál hustě mrtě film
Gareth-Costigan
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 22.7.2010
Jednoznačně nejlepší   Americký film z války z   Vietnamu, mohla by mu vážně   konkurovat je Olověná vesta   od Stanleyho Kubricka...
JohnyVo
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.7.2008
Tento film je klasika ve   válečném žánru,   nadprůměrné herecké   výkony, poutavý děj, není   to natahované, což je   dobře, ta realita je tam   hodně drsná, ale tak to   chodí a výsledkem je jeden z   nejlepších (možná i   nejlepší) válečný film s   tématikou války ve Vietnamu   10/10
macov
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 1.1.2008
naprosto realistický film   plus skvělá hudba dělá z   tohoto filmu jedničku z   filmů odehrávajících ve   Vietnamu,herecké výkony Tom   Berenger,William Dafoe,Charlie   Sheen-perfektní. Ve filmu ač   je tam důležitá akční   část, je třeba   zdůraznit,že psychologický   náboj je tam o dost   silnější.
Pavel3
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 9.3.2008
Četa.Malá skupina,která   rozhoduje o bytí a nebytí   celé   jednotky,armády,státu,světo   vého názoru.Jediné co nutí   lidi bojovat,je touha po   lepším zítřku pro sebe   nebo své blízké.Ale hlavní   je přece přežít!Nepřítel   je daný okolnostmi,tak tedy   vzhůru na něj!Jenže,co   když ten hlavní soupeř je v   nás?Co když ten hlavní boj   svádíme sami se sebou,anebo   mezi svými?Válka popírá   veškeré zákony,nepsané   úmluvy o slušnosti a   dobrých mravech.Válka jako   sopka vyvrhuje na povrch to   skryté v nás,to horší,to   co spaluje a ničí.Jsou   různé podoby hrůzy a   neštěstí,některé z nich   ani nemůžeme jakkoliv   ovlivnit.Válka je nejhorší   tím,že si ji způsobujeme   sami.Tento film je o   válce,jenže nepřítel v   podobě Vietnamce je tu jen   kulisou.Ten hlavní boj vedeme   sami se sebou a mezi   sebou.Všude.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih41287minih41287Sesterstvo putovních kalhot (2005) 
Sisterhood of the Traveling Pants n
minih109971minih109971Krásno (2014) [2k digital] 
Krásno n
minih136315minih136315El retorno de Walpurgis (1973) 
El retorno de Walpurgis n
minih39563minih39563Radostné události (1983) [TV inscenace] 
Radostné události n
minih35933minih35933Pohádka o touze (1991) [TV inscenace] 
Pohádka o touze n
minih55525minih55525Očitý svědek (1981) 
Eyewitness n
minih163638minih163638Prospektor (2018) 
Prospect n
minih5462minih5462Čelisti (1975) 
Jaws n
minih5067minih5067Cesta peklem (1995) 
Cesta peklem n
minih21106minih21106To je ale bláznivý svět (1963) 
It's a Mad, Mad, Mad, Mad World n


Hodnocení:n12345678910
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 189935
Osobností: 696877
Fotografií: 761916
Plakátů: 374951
Obsahů a biografií: 177484

Poslední komentáře

Bratři (2023)

Bratři
Průměrná podívaná z   Českých dějin z dob   komunismu a jejich metod a   hlavně jsem se zase něco   dozvěděl jak to vlastně s   těmi Mašíny více >

Autor: PORTER | Hodnocení: 6 / 10

Bourák (1977)

Bourák
Hodně slabý akčňák ,jeden   z prvních Ch.Norrise a moc se   nepovedl,akční scény   slabota, herecké výkony   škoda mluvit někteří   vypadali více >

Autor: PORTER | Hodnocení: 2 / 10

Námořní vyšetřovací služba (2003...

Námořní vyšetřovací služba
Tento seriál a jeho aktéry   jsem si oblíbil. Tak jako   řada jiných, je poskládán   jako šablona s podobným   schématem, ale hlavní   aktéři více >

Autor: charlie1612 | Hodnocení: 8 / 10

Sorority House Massacre (1986)

Sorority House Massacre
Protože jsem nikdy nebyl moc   velkým fandou hororových   vyvražďovaček, tenhle   levný slasher, nebo co to   vlastně bylo, plný   neznámých a více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 3 / 10

Amish Grace (2010) [TV film]

Amish Grace
Podle mého názoru velmi   dobrý televizní film   natočený podle skutečných   událostí, který je hlavně   o vyrovnávání se ztrátou,   smutkem a více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10