Červnové dny (1961)

Červnové dny
71.5 %
 
 
    Žánr: drama
    Země: Československo
    Premiéra v ČR: 24.11.1961        
    Délka: 84 min.
„Příběh první lásky“
Příběh mladého hornického učně Pavla (Jiří Bednář) začíná úplně nevinně, když nejdříve jenom popichováním svých vrstevníků nastartuje milostné vzplanutí k dívce Šárce (Zuzana Schnöblingová) a jeho náklonost jí imponuje. Ale co sousedi na malé vesnici, kde se vidí sousedům do talíře a co horda mladých puberťáků, kteří by rádi byli na Pavlově místě a strávili noc s hezkou dívkou. A přitom všem je všechno úplně jinak, nastalo jenom nedorozumění, nic se špatného oné noci nestalo ale říkejte to rodičům, když rodiče svým dětem nerozumí a je horší, když jim nevěří.

Vychovatel Ančar (Josef Langmiler) po návštěvě maminky Šárky, když si přišla postěžovat na učiliště, má v popisu práce z toho vyvodit exemplární potrestání. Pavel je vyloučen z učiliště a je přeložen na jiný důl. Ančar stále čeká na nějaké slovo od Pavla, ale dveře autobusu se zavřou a autobus si to valí ke šťastným zítřkům. Pavel je nedospělý kluk, neví co má dělat, myslí na Šárku a z obtížemi ze sebe vydá větu "...pane řidiči, zastavte..."  Autor: jarda53

režie:
Antonín Kachlík
 
 
hraje:
Jiří Bednář (Pavel), Zuzana Schnöblingová (Šárka, Pavlova dívka), Josef Langmiler (vychovatel František Ančar), Arnošt Faltýnek (Bleha), Milan Dvořák (Pinďa), Aleš Košnar (Vojta), Vladimír Vyskočil (Bulín), Petr Mach (Lesák), Jan Výborný (Šufan), Jitka Zelenohorská (Bětka), Květoslava Houdlová (Šárčina matka), Pavel Petráš (Bína), Jan Hanžlík (Franta), Jaroslav Moučka (Pavlův otec), Antonín Šeplavý (závozník), Jaroslav Kříž (SNB), Jaroslav Radimecký (Petr Petráň), Vladimír Švabík (ředitel), Miloš Bunda (Vašek), Ludmila Roubíková (sousedka), František Mikuta (Horník), Eliška Velímská (Bětčina matka), Jan Jindřich (Movhomůrka), Ladislav Spěvák (trumpetista), Václav Podhorský (rozhodčí), Josef Hladík (Libušiňák), Jaroslav Pukl (Libušiňák)
 
 
námět:
Antonín Kachlík
 
 
scénář:
Otakar Kirchner
 
 
kamera:
František Valert
 
 
hudba:
Ivan Řezáč
 
 
výprava-architekt:
Bohumil Pokorný
 
 
střih:
Zdeněk Stehlík, Libuše Vaněčková
 
 
zvuk:
Pavel Jelínek
 
 
vedoucí produkce:
Gustav Rohan
 
 
text písně:
Josef Kainar
 
 
zástupce vedoucího výroby:
Petr Čapek, Dana Dudová
 
 
asistent režie:
Věra Popelková, Karel Čáslavský
 
 
asistent kamery:
Jiří Šámal, Rudolf Holan
 
 
pomocná režie:
Jan Němec
 
 
asistent vedoucího výroby:
Miloslav Hulínský
 
 
asistent architekta:
Marta Kaplerová
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.