Čekej do tmy (1967)

Čekej do tmy (Wait Until Dark)
85.8 %
 
 
 
 

Wait Until Dark

    Žánr: thriller
    Země: Spojené státy americké
    Délka: 102 min.
„Slavný filmový thriller vyprávějící příběh slepé ženy, která svede boj o život s bandou všeho schopných zločinců.“
Mladá žena převáží z Montrealu do New Yorku velkou zásilku heroinu, ukrytého v dětské panence. Na letišti však zpozoruje nebezpečí a svěří panenku náhodnému kolemjdoucímu - fotografovi Samovi Hendrixovi, který žije se svou ženou Susy, osleplou po těžké autonehodě. Když si však pro ni žena druhý den přijde, nikde ji nemůže najít, protože si ji půjčila malá Glorie ze sousedství, která za Susy občas chodí. A pak už se vrací domů ze slepecké školy Susy a banda zločinců rozehrává ďábelskou hru, aby ženu oklamala a pokud možno lstí dosáhla toho, aby mladá žena panenku vydala. Přitom je zcela jisté, že Roat je odhodlán ženu zabít, jako to udělal s Lisou, když si myslel, že si chce nechat zásilku drog pro sebe. Zpočátku se jim daří ženu oklamat, nepočítají však s tím, že slepota zbystřila její ostatní smysly a tak Susy postupně odhaluje rozpory a s pomocí malé Glorie ze sousedství se jí podaří přijít záhadě na kloub. Také zločincům již dochází trpělivost a čas rozhodujícího střetnutí se rychle blíží. Susy rozbije v bytě všechna světla, aby získala alespoň nějakou výhodu. Začíná tvrdá bitva slepé ženy s bezohledným zločincem.

Zdroj: Nova

režie:
Terence Young
 
 
hraje:
Audrey Hepburn (Susy Hendrix), Alan Arkin (Roat / Roat Jr / Roat Sr), Richard Crenna (Mike Talman), Efrem Zimbalist (Sam Hendrix), Jack Weston (Carlino), Samantha Jones (Lisa), Julie Herrod (Gloria)
 
 
námět:
Frederick Knott
 
 
scénář:
Robert Carrington
 
 
kamera:
Charles Lang
 
 
hudba:
Henry Mancini
 
 
střih:
Gene Milford
 
 
dabing:
Eva Spoustová (Gloria), Pavel Trávníček (Roat), Jan Schánilec (Mike Talman), Miloš Hlavica (Sam Hendrix), Jan Vlasák (Carolino), Inka Šecová (Lisa), Taťjana Medvecká (Susy Hendrixová)
 
 
producent:
Mel Ferrer
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.