reklama
 
ohodnotit

Brubaker

Žánr:
Rok:
1980
Délka:
132 minut
„Jeden muž proti krutému systému.“

Komentáře k filmu Brubaker

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 22
SvoKar
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 19.10.2011
Vzhledem k tomu, že snímek   volně zpracovává skutečné   události, je natočen tak,   jak je natočen. Mně ale   přijde zdlouhavý, mnohé   scény rozvláčné; až konec   je trochu překvapivý, ale   trvá to...
Erkul
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 2.3.2014
V kontextu s rolemi, které   Redford během svého   filmového života ztvárnil,   lze jeho výkon považovat ve   filmu Brubaker za   standardní. Hraje stále zde   tu klidnou, nikoliv však   vždy kladnou, postavu s   vnitřní jistotu a vírou ve   své schopnosti, své sily.
efCZa
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.4.2009
Boj naivního idealisty proti   politikům a korupci - jak jen   to může skončit? V reálné   světě pro toho   "správného"   jedině neslavně. A toto je   film o realitě.. Za zmínku   stojí hlavně výkon Roberta   Redforda, na jehož herectví   je celý film vlastně   postaven - a díky němuž   získává na reálnosti,   uvěřitelnosti a jeho   vypovídací hodnota rázem   stoupá.
hvezdyn
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 25.5.2007
Vězeňské drama a také boj s větrnými mlýny
Film Brubaker byl v naší   normalizační televizi. Tehdy   bývala jistota, že když   šel v TV americký film, že   se jedná o kvalitní dílo.   Je to i případ tohoto   vězeňského dramatu. Robert   Redford zde vytvořil roli   ředitele věznice Wakefield.   Přichází do ní inkognito   jako jeden z vězňů, aby   zmapoval situaci, jak to v   této věznici chodí.   Setkává se s ponižováním,   vykořisťováním a   otročinou vězňů. Lidský   život zde nemá hodnotu.   Funkci bachařů vykonávají   i někteří vyvolení vězni.   Vedení věznice je   zkorumpované. Po Brubaker   prozradí svoji totožnost a   snaží se ve věznici zavést   pořádek. Má smysl pro   spravedlnost a lidskou   důstojnost. Boj s úřady,   guvernérem a komisí je   marný. Ve věznici docházelo   a dochází k vraždám,   které nidko neřeší.
Film Brubaker rozhodně   stojí za vidění. Po letech   jsem si jej nyní připomněl.
M.A.G.
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.1.2014
Pro mně je to jeden z   nejlepších filmů s   vězeňskou tématikou. Když   ho někdy dávají v TV, tak   se na něj rád podívám. Za   ty roky ho znám sice skoro   nazpaměť, ale nijak mě to   nepálí :-).
Samozřejmě, že nejvíc   tady upoutal moji pozornost (   a jistě nejenom moji ) Robert   Redford. Jeho výkon je   skutečně impozantní.
S klidným svědomím   dávám 10 bodíků.
Agostino
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 13.4.2009
Výborné americká dráma o   pomeroch v americké väznici,   kde vládne korupcia, za   ktorou stoja ľudia s tých   najvyšších postoch. Je to   vôbec jeden z najlepších   Redfordových filmov.
prvosenka
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 4.2.2013
BRUBAKER

Filmové drama z   nejdrsnějšího vězeňského   prostředí vychází ze   skutečného příběhu. Film   ukazuje syrový a realistický   pohled na poměry v   tehdejších amerických   věznicích. Je sondou do   prostředí, ve kterém   idealisté předem   prohrávají. Brubaker při   svém nástupu do funkce   zvolí velmi neobvyklý   způsob, který mu pomáhá   zjistit nedostatky ve   věznici. Kromě toho, že   zjistí jak nelidsky je s   vězni zacházeno, postupně   odhaluje i to, že vězni jsou   nelegálně využíváni   místními podnikateli jako   levná pracovní síla.   Postupně odhaluje korupci v   široké síti vězeňského   systému, který je ovšem   napojen až do vyšších   míst státní samosprávy.

V hlavní roli se   představil vynikající   Robert Redford. Ztvárnil   zásadového muže, naivního   a nekompromisního idealistu,   který bojuje za práva i   těch nejnebezpečnějších   vyvrhelů na slušný život.   Henry Brubaker ve vězních   neviděl vrahy, zloděje a   násilníky, viděl v nich   normální lidi bez ohledu na   to jaké barvy pleti byli a   čím se provinili. Bral je   jako sobě rovné. Jeho snaha   změnit něco k lepšímu,   jeho tvrdé metody,   přímočarost a další   vlastnosti jsou sice   úžasné, ale chvílemi   působí hodně pohádkově.   Brubaker si stojí pevně za   svým slovem, sny i zásadami   a nehodlá se jim kvůli   nikomu a ničemu   zpronevěřit. Ani v momentě,   kdy má možnost dosáhnout   významného úspěchu formou   kompromisu, nehodlá ustoupit   ani o píď.

Spousta filmů z   vězeňského prostředí se   snaží o problémech systému   nejen vyprávět, ale snaží   se o nějaké řešení. Tento   film přináší velmi   autentickou atmosféru.   Beznaděj a bezútěšnost   přesně odráží skutečný   život lidí za mřížemi,   kteří jsou pro většinu   společnosti pouhým odpadem a   podle toho se s nimi jedná. I   když je tady většina   vězňů vylíčena spíše   jako parta chudáků, které   máme především politovat,   a kteří si snad ani   nezaslouží být ve vězení,   přesto filmu nelze upřít   jeho kvality. Mnohé další   filmy ze stejného prostředí   se s ním nemohou měřit.

Přestože   Brubaker nebyl v boji proti   vězeňskému systému   úspěšný, protože hlavou   se zeď většinou prorazit   nepodaří, přesto dosáhl   slušného pokroku. A to i   když byl nakonec své funkce   zbaven. V závěrečné   scéně, kdy za spontánního   potlesku vězňů Brubaker   odjíždí z vězení a   stává se tak vítězem i   poraženým současně, asi   jen málokdo z diváků   zůstane zcela lhostejný a   bez emocí. Velmi působivá   scéna. Přece jen to   hlavnímu hrdinovi stálo   zato. V každé situaci, za   každých okolností se může   hrdě každému podívat do   očí. Zůstal dobrým   člověkem, ne kvůli sobě,   ale především kvůli   ostatním lidem.
BinLADIN
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 15.7.2009
vynikající film skvěle   natočeno skvěle zahráno   to to drama z vězení je   naprostá paráda šokující   podmínky šokující film   ukazuje odvrácenou tvář   vezeni v USA naprostá   paráda
Kuvik
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 13.4.2009
Výborný herecký výkon   Roberta Redforda v tejto   realisticky podanej väzenskej   dráme. Jeden človek len   sťažka môže premôcť   byrokratickú skorumpovanú   mašinériu, aj keď jeho   úsilie je v tomto filme   obdivuhodné.
thejduk
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 26.9.2013
Nový ředitel věznice   Brubaker se snaží poznat   vězení i z druhé   zamřížované strany. Ovšem   přes veškerou snahu   nedokáže zlomit zažitý   stav a na jedné straně sice   vítězí, ale nakonec   odchází poražen systémem   politiků a dozorců, pro   které jsou vězni jen a jen   odpad splečnosti.   Vynikající výkon R.Redforda   v hlavní roli.
rankinfitch
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 8.9.2009
Zajímavé vězeňské drama,   ve které hlavní roli   vytvořil Robert Redford, coby   nový ředitel, který se   snaží prosadit nový styl,   pořádek a souhru, avšak   tvrdě narazí na odpor   trestanců, které si ovšem   získá silně na svou stranu.   Do toho přijde na sérii   záhadných zmizení jistých   vězňů a indície vedou k   tomu, že se jedná o vraždy.   Stačí jen najít těla...
dobes.pavel
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 28.5.2011
Brubaker
Velmi povedené drama z   prostředí americké   věznice. Na filmu se mi   líbí nepřehlednutelný   politický podtext a snaha   zkritizovat týrání   vězňů, úplatkařství a   špinavé kšeftů mezi   nejvyššími představiteli   státní správy. Děj je   rozhodně velmi poutavý a   místy docela i napínavý.   Brubaker v podání výborné   Roberta Redforda na mě   zapůsobil jako velice   schopný muž činu.
Yontalcar
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 10.10.2012
Filmy z vězeňského   prostředí nemám vůbec v   oblibě, protože se v drtivé   většině autoři těchto   snímků snaží všechny   postavy a jejich činy   vykreslit do co   nejdrsnějších póz, aby to   celkově vyznělo ještě   více drsně a celý film byl   "pravdivým" obrazem   kruté reality. Všechno je to   ovšem hra na efekt a na   divákovy lačné   předpoklady. Neříkám, že   pobyt ve vězení je pohodový   jako dovolená někde v hotelu   - to určitě ne! Jen mi v   těch filmech schází trocha   té lidské stránky. Divák   by měl vidět i pozitiva a ne   pouze negativa. A právě o   tohle se svým způsobem   snaží film Brubaker. S   příchodem nového ředitele   věznice se postupně a   hlavně radikálně mění   zajetý režim, což otevírá   nové možnosti v kontaktu se   samotnými vězni. Lepší   motivace, větší důvěra a   později taky loajalita (viz.   závěrečná scéna, která   dozajista mluví za vše). A   hned se rozjíždí kolotoč   podrazů ze strany dozorců,   jejich poskoků a korupcí   prohnilých politiků.   Ředitel Brubaker ale nehodlá   nikomu ustoupit ani o píď,   což samo sobě si zaslouží   obdiv. Díky této jeho   rytířské vlastnosti jedna   komplikovaná situace   střídá druhou, poutavý   příběh nabírá poklidný,   ale zato zaručený spád a   připoutá Vaši pozornost k   sobě. Takže pokud Vám   nevadí starší filmy a   chtěli byste se poohlédnout   po něčem jiném než Vám   může nabídnout současná   kinematografie z vězeňských   prostor, určitě uděláte   dobře, když spolu s panem   Brubakerem uspořádáte   nekompromisní boj za tolik   oslavovanou a přitom   opomíjenou spravedlnost.
Rene1
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.6.2007
HOdně smutný film s Robertem   Redfordem v hlavní roli.   Tentokrát se divák nedočká   pro americké filmy typického   happay-endu. Robert Redford   podává vskutku skvělý   herecký výkon, v té době   je ovšem na vrcholu své   kariéry. Člověk po   shlédnutí tohoto snímku z   vězeňského prostředí   neoplývá optimismem.
collen
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 29.9.2016
Vězeňská tématika není   zrovna moje vyhledávané   téma, ale tento film pozvedl   Robert Redford mezi ty, které   si ráda pustím čas od času   znovu a ráda.
MaKy92z
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 23.3.2010
Skvelá dráma z väzenského   prostredia s vynikajúcim   Robertom Redfordom. Dej je   napínavý a pútavý,   kvalitný scenár a celkom   zaujímavý námet.
Ondra44
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 30.12.2008
Hlavou proti zdi se jde velmi   těžce a stále platí, že   hlavou zeď neprorazíš. O   tom se přesvědčuje i nový   ředitel věznice. Drama z   vězeňského prostředí   neztrácí na aktuálnosti   vzhledem k poměrům ani dnes.
maciii
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 5.1.2012
Nádherný pravdivý   (...bohužel) příběh o tom,   že ideály a snaha jedince o   nastolení spravedlnosti   nemají v dnešní   zkorumpované společnosti   žádnou váhu a opět   popírají zažitou nepravdu,   že s poctivostí nejdál   dojdeš.
Gruberova
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.11.2009
Brubaker
Je to opravdu skvělý   snímek,kde je ukázáno,jak   se jedná s vězni v USA.   Nejsem pro laskavé jednání   se zločinci,ale také ne pro   brutalitu.
blest
Hodnocení:
Přidáno: 14.4.2007
I když je film staršího   data, nic mu to neubírá na   aktuálnosti a dramatičnosti.   Robert Redford zde velmi   emotivním způsobem ztvárnil   jak trestance, tak i nového   šéfa, přičemž oba mají   jedno společné:   zachovávají si lidskou   důstojnot. Filmy s Redfordem   mě nikdy nezklamaly.
Nalimex
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 20.9.2007
Na svoju dobu skvelý film,   dnes možno už popri   superkrvákoch a vizualnych   efektoch a neviem akých   vydumancoch / myslím to v   dobrom slovazmysle /možno   pôsobí staromódne ale mne   sa aj tak veľmi   páči....vystihuje   skutočnosť a dobu v ktorom   bol natočený
Jirka1984
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 1.11.2009
K tomuto filmu mám   obzvláště vřelý vztah.   Snaha o zlepšení poměrů ve   vězeňství je mi blízká i   vzhedem k tomu, že jsem ve   vězeňství pracoval.   Samozřejmě nelze porovnávat   situa v Americe a u nás v   této oblasti, nicméně snaha   pana Brubakera si zaslouží   uznání. Tím spíše, že   jsem mu VĚŘIL, že chce   narovnat situaci zejména   vzhledem k lidským právům,   ale i průhlednosti   hospodaření.. Jak to bylo   těžké a nakonec nemožné   vzhledem k okolnostem, ale   hlavně lidem, jsme viděli.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih44059minih44059Šumná města (1999) [TV cyklus] 
Šumná města n
minih9567minih9567Jen blázni spěchají (1997) 
Fools Rush In n
minih85216minih85216Souboj cti (1980) 
The Big Brawl n
minih10202minih10202Kellyho hrdinové (1970) 
Kelly's Heroes n
minih44159minih44159Irina Palm (2007) 
Irina Palm n
minih20630minih20630Tarzan / Příběh Tarzana, pána opic (1984) 
Greystoke: The Legend of Tarzan Lord of the Apes n
minih67679minih67679Erwin Rommel (2006) [DVD] 
Rommel - Bojovník, Poražený, Spiklenec n
minih19773minih19773Strážní andělé (1995) 
Les anges gardiens n
minih2661minih2661Air Amerika (1990) 
Air America n
minih19499minih19499Společnost mrtvých básníků (1989) 
Dead Poets Society n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

82.9 %
4   - SvoKar
9   - curil
9   - cicis
9   - Erkul
10 - jarda53
9   - clara.bow
8   - efCZa
9   - hvezdyn
8   - pataamat
7   - mia
5   - Hugin
10 - M.A.G.
8   - Agostino
9   - prvosenka
8   - LenC2
8   - ignac1
10 - BinLADIN
9   - Kuvik
8   - Bara.40
7   - thejduk

TV Program

ČT1 - (?)

12:00 - 12:20

16 minut již uběhlo
4 minut zbývá do konce

ČT2 - Babylon (2004) [TV cyklus]

11:50 - 12:20

26 minut již uběhlo
4 minut zbývá do konce

NOVA - Polední Televizní noviny, Spor...

12:00 - 12:30

16 minut již uběhlo
14 minut zbývá do konce

Prima - Polední zprávy

12:10 - 12:25

6 minut již uběhlo
9 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 150236
Osobností: 632996
Fotografií: 573571
Plakátů: 272353
Obsahů a biografií: 138102

Poslední komentáře

Jurský svět: Zánik říše (2018)

Milý zážitek

Jurský svět: Zánik říše
Popravdě jako fanoušek   série a zároveň dinosaurů   jsem si přišel na své.   Bohužel trochu pokulhávali   dialogové sekvence, zato   chování více >

Autor: Nottik

OUTsideři (2014)

Skvělý film

OUTsideři
I když je film na okraji   diváckého zájmu pro svůj   komplikovaný námět,   rozhodně stojí za   shlédnutí pro svůj   odlehčený komediální více >

Autor: Didinka | Hodnocení: 9 / 10

44 minut: Přestřelka v severním ...

PROCESOR!

44 minut: Přestřelka v severním Hollywoodu
Že policajti v Hollywoodu   dávají jenom pokuty za   špatný parkování, měl   zřejmě ukázat, tento   „polo dokument“. Film prý   vychází ze více >

Autor: PROCESOR | Hodnocení: 1 / 10

Temný příliv (2012)

Temný příliv
Halle Berry je fakt expertka   na "kvalitní" filmy. Zlatou   malinu obdržela právem. Hned   v prvním záběru je naprosto   jasné, co se stane a co více >

Autor: rimmerova-motorka | Hodnocení: 1 / 10

Večírek pro liché (1980) [TV ins...

Večírek pro liché
Ne zrovna zajímavá   hříčka, ale furt lepší   než drátem do oka. Pobaví   se jak kdo. U mne to bylo tak   napůl.

Autor: Pitryx | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.15/0.094