Bomby nad Monte Carlem (1931)

Bomby nad Monte Carlem (Bomben auf Monte Carlo)
20 %
 
 

Bomben auf Monte Carlo

Další název: Bombs Over Monte Carlo; The Bombardment of Monte Carlo; Monte Carlo Madnes

    Žánr: komedie / drama / hudební / adaptace
    Země: Německo - předválečné
    Délka: 111 min.
Pod názvem "Bomby nad Monte Carlem" byl promítán v československých biografech film, který se obešel bez mužů hezounů, ulízaných, unylých a mnohdy uvzdychaných - což bylo jeho nejsympatičtějším rysem. Hlavní postavou tohoto snímku byl kapitán Craddy, dobrodruh, světem honěný, hřmotný, lehkomyslný, ale vždy muž slova a rozhodného činu, když šlo o nápravu vlastní chvilkové slabosti. Kapitánovou jedinou láskou bylo moře, které představovalo širé dálavy. Pro jejich volání dokázal opustit i mladou a krásnou královnu jakési operetní říše, jejíž láska mu tak zůstala v mysli jako jedno z přístavních dobrodružství námořníka, které bylo jistě jedním z nejpodivuhodnějších, když v jeho rámci dal i namířit děla na kasino v Monte Carlu.

Hrál ho Hans Albers a vytvořil dokonale vydařený typ, jenž byl perfektně vyhraněný, vždy svůj v jakémkoliv prostředí, když bylo potřeba proměnil se v salonního elegána. Režie mu vše přizpůsobila, jeho lodní podřízené a kamarády, rušný život, pověstné herny se všemi těmi zaslepenými chamtivci a ztroskotanci. Ti mu pak vytvořili protějšek v půvabné, roztoužené a na královnu trochu naivní velitelce.

K dobrým režijním nápadům budiž přičteno k dobru zvládnutí zvědavého tisícihlavého lázeňského davu, vzrušeného očekáváním senzace, a jeho následná panika, když se má domněnka proměnit ve skutečné ohrožení.  Autor: Asmodej

režie:
Hanns Schwarz
 
 
hraje:
Hans Albers (kapitán Craddock), Anna Sten (královna Yola I. z Pontenera), Heinz Rühmann (Peter Schmidt), Ida Wüst (Isabell, dvorní dáma), Rachel Devirys (Diane), Kurt Gerron (ředitel kasina), Karl Etlinger (konsul z Pontenera), Peter Lorre (Pawlitschek), Otto Wallburg (ministerský předseda), Charles Kullmann (pouliční zpěvák), Bruno Ziener (klenotník), Lydia Potechina, Gertrud Wolle, Paul Henckels, Comedian Harmonists (námořníci), Fritz Behmer, Robert Biberti (námořník), Erwin Bootz (námořník), Erich A. Collin (námořník), Roman Cycowski (námořník), Harry Frommermann (námořník), Ari Leschnikoff (námořník), Kapelle Carlo Minari, Valy Arnheim ((neuvedena)), Valy Belten ((neuvedena))
 
 
námět:
Jenö Heltai (podle románu Fritze Reck-Malleczewena), Fritz Reck-Malleczewen (román "Bomben auf Monte Carlo" (1930))
 
 
scénář:
Hans Müller, Franz Schulz
 
 
kamera:
Konstantin Irmen-Tschet, Günther Rittau
 
 
hudba:
Werner R. Heymann
 
 
kostýmy:
René Hubert
 
 
střih:
Willy Zeyn
 
 
zvuk:
Hermann Fritzsching, Walter Tjaden
 
 
vedoucí produkce:
Max Pfeiffer
 
 
výtvarník:
Erich Kettelhut
 
 
zpěv:
Hans Albers (písně Jawohl, Herr Kapitän a In einem Lande winzigklein), Comedian Harmonists (písně "Wenn der Wind weht" a "Jawohl, Herr Kapitän"), Charles Kullmann (píseň Eine Nacht in Monte Carlo), Heinz Rühmann (písně "Jawohl, Herr Kapitän" a "In einem Lande winzigklein")
 
 
text písně:
Robert Gilbert
 
 
zvláštní efekty:
Theo Nischwitz
 
 
masky:
Waldemar Jabs
 
 
zástupce vedoucího výroby:
Walter Tost
 
 
asistent režie:
Paul Martin, Nino Ottavi, Willy Zeyn
 
 
asistent kamery:
Karl Plintzner
 
 
fotograf:
Willi Klitzke
 
 
producent:
Erich Pommer
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.