Blutgletscher (2013)

Blutgletscher
50 %
 
 
    Žánr: horor
    Země: Rakousko
    Délka: 98 min.
POZOR SPOILER

V důsledku oteplení mizí ledovce. Vysoko v horách, ve výšce 3 500 metrů je stanice pro výzkum klimatu. Jsou zde čtyři lidé - Falk, Harald, Janek, žena Birte a pes Tinni. Majitel psa Janek dost popíjí. Všichni očekávají zítřejší návštěvu ministryně Bodicekové. Když jde Janek s kolegou Falkem na druhou stanici něco opravit, narazí na podivnou načervenalou hmotu zarostlou v ledovci. Pes jde do jeskyně, kde leží raněné zvíře, a něco z něj jej napadne. I Falk se poraní. Po návratu zjistí Birte, že jde o organismus. Janek tvrdí, že psa napadla vzteklá liška. Později je napaden podivným tvorem. Dochází k hádce, nikdo mu totiž nevěří.

Dole se zatím chystá ministryně na stanici. Je s ní bývalá Janekova partnerka Tanja, starý horal Bert Krakauer, další dívka Irene a dva muži jménem Luca a Urs.

Baba a Janek objeví prapodivného tvora. A to tak, že tento Janka napadne. Vypadá, že je mrtvý, a oni jej odnesou na základnu a začnou zkoumat.

Urse kousne nějaký neznámý hmyz. Je mu čím dál hůře. A nedaleko něco napadne mladou dívčinu. Ta se za chvíli objeví u nich, a je hodně poraněná. Týž tvor napadne Lucu a probodne jej. Ale to už je zde Janek a všichni prchají. Doběhnou na hlavní stanici a zde se ukryjí. A také od Haralda zjistí, že jediný satelitní telefon odnesli Birte a Falk k ledovci kvůli utajení. Birte se přisaje živočich k obličeji, a Falk je ubije kamenem. Jenže tím ubije i Birte. Pes je Tanjou a Janekem utracen. Velká potvora se začne dobývat do místa úkrytu a je zatlačena jen pomocí vrtáku a statečné ministryně. Janek a Tanja odcházejí pro vysílačku a přinutí jít i Falka. Ti, co zůstali, řeší další problém. V raněné dívce je embryo, a to se musí vyoperovat. Na místě, kde má být vysílačka dochází k boji. Na základnu se vrací Urs. Je nakažený. Z otevřené rány začne vylétávat spousta hmyzu a ten ihned útočí. Zdá se, že zde nikdo nemá nejmenší šanci na přežití.  Autor: Pitryx

režie:
Marvin Kren
 
 
hraje:
Gerhard Liebmann (Janek), Edita Malovcic (Tanja), Hille Beseler (Birte), Peter Knaack (Falk), Felix Römer (Harald), Wolfgang Pampel (Bert Krakauer), Murathan Muslu (Luca), Michael Fuith (Urs), Adina Vetter (Irene), Coco Huemer (Geli), Brigitte Kren (ministryně Bodiceková), Enya Haring
 
 
scénář:
Marvin Kren, Benjamin Hessler, Claudia Kolland
 
 
kamera:
Moritz Schultheiß
 
 
hudba:
Stefan Will, Marco Dreckköter
 
 
výprava-architekt:
Alexandra Maringer
 
 
kostýmy:
Hanya Barakat
 
 
střih:
Daniel Prochaska
 
 
zvuk:
Dietmar Zuson, Philipp Kemptner, Nils Kirchhoff, Bernhard Maisch, Lora Tucci
 
 
vedoucí produkce:
Stephanie Wagner
 
 
masky:
Roman Braunhofer (speciální maskérské efekty), Christina Wagner (sochy), Susanne Weichesmiller
 
 
producent:
Helmut Grasser
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.