Barbora řádí (1935)

Barbora řádí
68.4 %
 
 

Další název: Raging Barbora

    Žánr: komedie
    Země: Československo
    Premiéra v ČR: 12.4.1935        
    Délka: 79 min.
„Rázná majitelka farmy bere osud do vlastních rukou.“
Rázná paní Barbora Čápová, majitelka husí farmy v Brousilově, se snaží provdat dceru. Na inzerát dojde celá bedna odpovědí, starostlivá matka má tedy z čeho vybírat. Jako nejvhodnější kandidát se jeví Pavel Stehlík, a protože se líbí i dceři, koná se slavná veselka. Novomanžel se nijak nechlubí tím, že se topí v dluzích po uši. Navíc si až podezřele dobře rozumí s tchánem, a ti dva mají podivné spády. Za nějaký čas si spolu vyrazí na tah do Prahy. Jako z udělání má paní Barbora téhož dne stejnou cestu - a potkává manžela ve varieté, kam si zašla s dávným známým. Slibuje nevěrníkovi krutou pomstu, leč její záměry zhatí zcela neočekávaná událost...

Zdroj: TV Barrandov / FTV Prima

režie:
Miroslav Cikán
 
 
hraje:
Antonie Nedošinská (Barbora Čápová, majitelka husí farmy), Theodor Pištěk (Vojtěch Čáp, Barbořin manžel), Helena Bušová (Helena, dcera Čápových), M. Rodenová (Julča, Helenina sestra), František Paul (Pavel Stehlík, Helenin muž), Fanda Mrázek (Julius Kopřiva, Stehlíkův přítel), Jindřich Plachta (krejčí Ludvík Mráz), Ella Šárková (tanečnice Bobby), Jára Kohout (člen předsednictva záložny Klandr), František Kreuzmann ((umělec v převlékání Mr. Fredoli/číšník), R. A. Dvorský (zpěvák -), Melody Boys R. A. Dvorského (pěvecká skupina), Jarmila Kšírová (Helenina přítelkyně Karla Zemánková), Marie Ptáková (paní oficiálová), Bedřich Bozděch (listonoš), Sláva Grossmann (konferenciér), Karel Hradilák (gigolo v kavárně), Marie Holanová (venkovka), Helena Monczáková (žena s děckem ve vlaku), Josef Novák (hotelový vrátný), Fráňa Vajner (hotelový sluha), František Filipovský (akvizitér), Robert Ford (host na večeři u Čápů), Karel Šilhánek (host na večeři u Čápů), Eduard Šimáček (pomocník ve varieté), Gina Hašler (pomocník ve varieté), Emanuel Hříbal (oponář ve varieté), Boris Milec (tanečník z tanečního dua ve Varieté), Viktor Socha (vrchní v kavárně), Josef Sládek (host v kavárně), Josef Peták (host v kavárně), Milada Matysová (kloboučnice), Anči Pírková (venkovanka), Naďa Hajdašová (tanečnice z tanečního dua ve Varieté), Josef Rous (pomocník ve Varieté)
 
 
námět:
Quido E. Kujal
 
 
scénář:
Bedřich Wermuth, Bedřich Šulc
 
 
kamera:
Otto Heller
 
 
hudba:
Josef Kumok (archivní a písně: Tys nejkrásnější ženou všech žen; Má krásná seňorito; V dál když prchne mládí; Aťsi, ať...)
 
 
výprava-architekt:
Štěpán Kopecký
 
 
střih:
Antonín Zelenka
 
 
zvuk:
František Šindelář
 
 
výtvarník:
Arnold Reimann
 
 
zpěv:
František Paul (píseň Tys nejkrásnější ženou všech žen), Fanda Mrázek (píseň Tys nejkrásnější ženou všech žen), R. A. Dvorský (píseň Má krásná seňorito), Jindřich Plachta (píseň Tys nejkrásnější ženou všech žen), Melody Boys R. A. Dvorského (píseň Má krásná seňorito), Theodor Pištěk (píseň V dál když prchne mládí), Antonie Nedošinská (píseň V dál když prchne mládí)
 
 
text písně:
Bedřich Wermuth, Bedřich Šulc
 
 
asistent režie:
Walter Schorsch
 
 
tanec:
Naďa Hajdašová, Boris Milec
 
 
vedoucí výroby:
Josef Stein
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.