reklama
 
ohodnotit

Asterix a Obelix

Astérix et Obélix contre César

Další název:
Asterix a Obelix kontra Cézar (SK)
Žánr:
Rok:
1999
Délka:
109 minut
Premiéra v ČR:
29.7.1999
„Slavné komiksové postavy ožívají.“
Popis / Obsah / Info k filmu Asterix a Obelix
Římští kolonizátoři ovládli Galii – kromě jedné jediné vesnice, kde se padesát obyvatel dokáže bránit mnohonásobné přesile díky zázračnému posilujícímu nápoji. Ten vyrábí místní druid Panoramix. Římský guvernér Detritus se chce nápoje zmocnit a uchvátit moc vládce Caesara. Jenže nepočítá s tím, že chytrý Asterix a jeho kamarád Obelix, který spadl do kouzelného nápoje jako dítě, a proto má obrovskou sílu i bez nápoje, s pomocí Obelixova pejsánka Idefixe a samozřejmě druida Panoramixe, mu to pěkně zavaří – a ještě se u toho budou skvěle bavit...

Bavit se budou i diváci, kteří zhlédnou tuto výpravnou adaptaci jednoho z nejpopulárnějších evropských komiksů.

Zdroj: FTV Prima


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Asterix a Obelix
Hrdinové našich dětských let se vrací v hrané podobě...Asterix, Obelix a všichni další -ix. Autorům se podařilo sehnat mnoho známých tváří, které spolu se známostí kreslené předlohy zaručily jistý úspěch. Ale opravdu stojí tento film za shlédnutí? Příběh je pro Asterixe a Obelixe typický, dovolím si říct, že přímo převzatý z kresleného filmu či seriálu (Cézar chce zázračný nápoj, který vlastní vesnice našich hrdinů - zápletka - happyend). A humorný tento snímek také příliš není. Výsledek: Nudný film, který pobaví děti a to ještě spíše v kreslené podobě.


Autor: bouncer

Popis / Obsah / Info k filmu Asterix a Obelix
U Tutatise, oni žijí ! Slavné komiksové postavy ožívají a hvězdná trojice - Gérard Depardieu Christian Clavier a Roberto Benigni probouzejí hrdiny Asterixe a Obelixe i zrádného Detrituse a boj proti Římanům pokračuje.
Galská vesnice žije svým běžným poklidným životem, dokud se za jejími branami neobjeví Cesarovi výběrčí daní. Začíná odvěký boj statečných Galů s početnou armádou Římanů. Boj o poklad, krádež zázračného nápoje. Asterix v Římském zajetí, kterého Obelix v přestrojení za Obeluse skoro nestihne zachránit z náručí smrti . To vše a mnoho dalších zápletek, překvapení, ale hlavně vynikající zábavy Vás čeká s nepřekonatelnými hrdiny Asterixem a Obelixem v tomto nejslavnějším filmu všech dob.

Autor/Zdroj: /reklamní materiály videodistributora


Slavné komiksové postavičky ožívají ve výpravném francouzském velkofilmu. Nejnákladnější a nejnavštěvovanější komedie v dějinách galské kinematografie.
Program ART

Autor/Zdroj: /


Popis / Obsah / Info k filmu Asterix a Obelix
Sám římský císař přichází do okupované Galie, aby udělal pořádek ve vzpurné vesnici, která se nechce podrobit. Nepočítal ale, co dokáží místní frajeři Asterix a Obelix. Gérard Depardieu v roli slavného comicsového bojovníka.

Autor/Zdroj: /Cinema


Gérard Depardieu, Christian Clavier a Roberto Benigni ve filmové verzi nejpopulárnějšího evropského comicsu.

Již staří Římané věděli, že se starými Galy je kříž. Vezměte si třeba toho mastodonta Obelixe (Gérard Depardieu), který jako malé dítě spadl do kotle se zázračným lektvarem a dnes od něj při bitce odletují urostlí římští legionáři jako hlína za krtkem. To Asterix (Christian Clavier) je sice malý a sporý, ale společně s Odysseem a babičkou Livií patří k nejmazanějším osobnostem starověku. Navíc má zázračný lektvar kdykoliv k dispozici. Stačí si loknout a legionář nabraný levým hákem rázem datuje počátky bezmotorového létání do roku 50 před naším letopočtem. Ale nejen tihle dva, vzpurnost celé vesničky nemá v impériu obdoby. Podřídili se svalnatí černí Nůbijci, podlehli urostlí zrzaví Germáni, celý civilizovaný svět platí řádně daně, jenom tahle hrstka frantíků, co jsou až na Obelixe jako za groš kudla, odmítá poslušnost. A tak se do Galie vypraví samotný César (ten úplně první, co se jmenuje Gaius Julius a má pletky s Kleopatrou), aby přeťal kořeny galské vzpurnosti.

Císař se od místní zdecimované posádky nedobrovolných letců dozví o zázračném lektvaru, který by na nějaký čas propůjčil i Woodymu Allenovi sílu stovky Schwarzeneggerů, a když na vlastní oči uvidí jeho zdrcující účinky na elitní římské legie, rád přijme lstivý plán intrikána Lucia Detrita. Stačí unést druida (kouzelníka), který jediný zná tajemství kouzelného lektvaru, a vzpurnou vesnici pak snadno ztrestá pouhá setnina bažantů. Celonárodní galský kongres druidů v posvátném háji dokonale zapadá do ďábelského Detritova plánu. Jedinou komplikací se ukáže být kouzelníkova ochranka, kterou není nikdo jiný než Asterix a Obelix.

Nápad natočit nejpopulárnější evropský comics jako hraný film (po sedmi animovaných) se zrodil v hlavě dvanáctiletého chlapce s příjmením Berri. Měl kliku, protože jeho taťka Claude je nejlepší kámoš strejdy Gérarda a s oblibou produkuje velice drahé, velice prestižní a většinou velice úspěšné projekty (Milenec, Královna Margot, Germinal). Navíc je Claude Berri velmi schopným režisérem (Jean od Floretty, Manon od pramene podle románů Marcela Pagnola), takže filmu skutečně rozumí. I proto nechtěl o synově návrhu nejdřív ani uvažovat. Už jenom ta představa byla nekřesťansky drahá a na první pohled riskantní jako Césarovo překročení Rubikonu. Pak ale Berri zjistil, že se od Asterixovy premiéry v roce 1959 prodalo neuvěřitelných 280 milionů sešitů v 77 zemích světa. Zavolal strejdovi Gérardovi, nabídl mu roli Obelixe a během několika let dal dohromady mezinárodní superprodukci, která synkovi rozhodně udělala radost.

Její režii svěřil Claude Berri invenčnímu řemeslníkovi francouzského filmu s komerčně zvučným jménem Claude Zidi, který od počátku sedmdesátých let spolehlivě rozesmává i české diváky (Velký bazar, Hořčice mi stoupá do nosu, Zvíře, Prohnilí) a podle jehož filmu Podtrženo, sečteno! natočil James Cameron remake s názvem Pravdivé lži. Zidi napsal původní scénář, který využívá všechny oblíbené postavy, známé situace a snaží se udržet stylizaci

Autor/Zdroj: /Cinema


Francouzská komedie osvědčsného režiséra Clauda Zidiho Asterix a Obelix je hranou verzí komiksových dobrodružství dvou svérázných galských hrdinů. Malý, ale neohrožený a bojovný Asterix a jeho silácký přítel Odelix se již dávno stali kultovními hrdiny pro několik generací čtenářů s diváků nejen ve Francii. Díky tomu se jejich hrané dobrodružství stalo nejdražším francouzským mluveným filmem a v jeho hlavních rolích se objevují komediální hvězdy první velikosti. Hraný příběh kombinuje různé motivy z komiksových vydání. - Římští kolonizátoři ovládli celou Galii kromě jediné vesnice, kde se padesát obyvatel dokáže bránit přesile díky zázračnému posilujícímu nápoji. Jeho tajemství zná jen druid Panoramix. Zatímco odvážný a mazaný Asterix a ostatní používají nápoj ve chvíli nutnosti, mohutný a méně důvtipný Asterixův přítel Obelix je jediný, kod jej nikdy nepotřebuje, neboť do nádoby s lektvarem upadl jako miminko a od té doby je z něj nepřemožitelný silák. Galové mají tentokrát co do činění s prohnaným římským guvernérem Detritusem, jenž se chce zmocnit nápoje a uchvátit moc vládci Caesarovi. - Filmoví tvůrci dbají na detailní "překopírování" Asterixova kresleného světa do realistické podoby, ve výtvarném pojetí i ve vyčerpávajícím množství staveb, rekvizit, kostýmů a masek, a stejně tak v silně nadnesené choreografii akcí a v chování postav. Právě v tom však spočívá problém: autoři se všemi prostředky, takřka násilím, snaží vnutit hranému filmu nadsázku animované grotesky. Proti smyslu vyprávění působí zejména digitálně generované triky (reakce deformovaných lidských obličejů po požití lektvaru či Římané, odmrštěni do dálky po střetu s posílenými galskými bojovníky). Poetiku animovaného výrazu se podařilo adekvátně "transformovat" pouze Robertovi Benignimu v roli Detrituse a Michelu Galabruovi v postavě starosty Majestixe. V titulní dvojici dominuje "vedlejší", avšak výrazněji charakterově modelovaný Obelix Gérarda Depardieua. Snímek, jenž se nadto potýká také s dramaturgickou nevyvážeností, se tak stal nákladným pokusem, jehož možnosti zůstaly nevyužity.

Autor/Zdroj: /Filmový přehled


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2...

 Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva (2012)
Asterix a Obelix ve službách Jejího Veličenstva n
Astérix et Obélix: Au Service de Sa Majeste
Země: Francie / Španělsko / Itálie / Maďarsko
Režie: Laurent Tirard

(pokračování)

Asterix a Olympijské hry (2008)

 Asterix a Olympijské hry (2008)
Asterix a Olympijské hry n
Astérix aux jeux Olympiques
Žánr: komedie / dobrodružný / fantasy
Země: Francie
Režie: Frédéric Forestier, Thomas Langmann

(pokračování)

Asterix & Obelix: Mise Kleopatra (2001)

 Asterix & Obelix: Mise Kleopatra (2001)
Asterix & Obelix: Mise Kleopatra n
Astérix & Obélix: Mission Cléopatre
Žánr: komedie
Země: Francie / Spolková republika Německo
Režie: Alain Chabat

(pokračování)

Hodnocení filmu

77.3 %
8   - SvoKar
9   - curil
8   - Erkul
8   - jarda53
8   - clara.bow
7   - green-tea
8   - veverka-zr
8   - Angelika28
8   - hvezdyn
7   - pataamat
8   - Frolíček
10 - martin.stu
7   - ajaajena
7   - Prasoid
7   - LiborF
8   - Agostino
8   - Lienocka22
9   - Duri86
7   - salte
8   - LenC2

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 148820
Osobností: 628992
Fotografií: 567077
Plakátů: 269204
Obsahů a biografií: 136717

Poslední komentáře

Ubohý pan Kufalt (1981) [TV insc...

Ubohý pan Kufalt
Jedna z nejlepších   inscenací, která byla v   české televizi natočena.   Bez nějakého politického   balastu, který se v době   normalizace více >

Autor: curil | Hodnocení: 10 / 10

Bleeding Steel (2017)

Bleeding Steel
Jackie Chan se i přes svůj   věk akčních snímků stále   nevzdává, byť měl před   lety jiné plány. A tak tu   máme další, který svým   začátkem více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 8 / 10

Autopohádky (1982)

Autopohádky
Jeden z lepších filmů   východoněmeckého studia   DEFA, který byl u nás   uveden. Povídkový film podle   námětu českého spisovatele   Jiřího více >

Autor: curil | Hodnocení: 6 / 10

Tvář vody (2017)

Uklízečka miluje nestvůru...

Tvář vody
Technická preciznost, dobová   krásná atmosféra, skvěle   zahrané, hlavně Michael   Shannon v roli Stricklanda   poutavě odpudivý, dobré   více >

Autor: FLA | Hodnocení: 6 / 10

Hora mezi námi (2017)

Hora mezi námi
A tak nám v horách zase   spadlo letadlo, přesněji   řečeno, malé sportovní   letadlo a zůstali tam dva   lidé. Muž a žena. Kvůli   současné více >

Autor: martin.stusak.9 | Hodnocení: 7 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2018, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.071/0.021