Angelika a král (1965)

Angelika a král (Angélique et le roi)
72 %
 
 

Angélique et le roi

Další název: Angelique and the King

    Žánr: dobrodružný / historický / romantický
    Země: Francie / Itálie / NSR
    Délka: 102 min.
„Byla krásná a hrdá, dovedla stejně silně milovat i nenávidět.“
Angelika, markýza de Plesis-Belliers, se nedlouho po svatbě stává vdovou - její manžel Filip pochopil, že král ji miluje, a nechal se v bitvě zabít. Zarmoucená markýza se uchýlí se svými synky na venkov, ale králi se po ní stýská, tak ji pod záminkou diplomatického vyjednávání povolá zpět do Versailles. I perský princ Batchari Bay je její krásou natolik okouzlen, že králi nejen podepíše mezinárodní smlouvu, ale chce si Angeliku odvézt do Persie. Pohotový komorník prohlásí veřejně markýzu za královu přítelkyni a třebaže to není pravda, madam de Montespan, skutečná králova metresa, vyhlásí neodolatelné Angelice boj.

Účastní se černých mší, kde jsou zabíjena nemluvňata, nechává otrávit víno určené markýze, po úplatné služce pošle otrávenou košili. Angelika všem nástrahám unikne a dokonce se přímo od krále po letech dozví, že její manžel nezemřel na hranici. Ještě jednou se ji pokusí madam de Montespan zavraždit najatým vrahem, naštěstí se objeví hrabě de Peyrac, který měl svou ženu celé roky na očích a nechtěně se tak setkávají. Angelika je přešťastná, Jeoffrey však před ní beze slova uprchne. Teprve nyní se Angelika od starého lékárníka, Jeoffreyova přítele, dovídá celou pravdu a rozhodne se uprchnout z Paříže, kde ji vězní žárlivý král. Jede na jih - na Sardinii - najít svou životní lásku - Jeoffreye.  Autor: Angelika2808

režie:
Bernard Borderie
 
 
hraje:
Michèle Mercier (Angélique de Plessis-Belliére), Robert Hossein (Jeoffrey de Peyrac), Jean Rochefort (Desgrez), Jacques Toja (Ludvík XIV.), Sami Frey (Batchari Bay), Estella Blain (markýza de Montespan), Fred Williams (Rákoczi), Jean Parédès (Saint-Amon), Michel Galabru (komorník Bontemps), Philippe Lemaire (de Vardes), Ann Smyrner (komorná Thérèse), Michel Thomass (de Bonchef), Robert Favart (lékař), Claude Giraud (Phillippe de Plesis-Bellieres), René Lefèvre (Colbert), Joëlle Bernard (paní La Voisin), Jacques Hilling (notář Molinès), Jean Lefebvre (lékárník), Dominique Zardi (účastník černé mše), Jean Degrave, Carol Le Besque (La Desoeillet), Pasquale Martino (Savary), Roberto (Barcarolle), Dany Jacquet (dvorní dáma), Jean Gold (kurtizána)
 
 
námět:
Anne Golon (román), Serge Golon (román)
 
 
scénář:
Alain Decaux, Bernard Borderie, Francis Cosne, Pascal Jardin (dialogy)
 
 
kamera:
Henri Persin
 
 
hudba:
Michel Magne
 
 
výprava-architekt:
Robert Giordani
 
 
kostýmy:
Rosine Delamare
 
 
střih:
Christian Gaudin
 
 
zvuk:
Jean Nény, René Sarazin
 
 
produkce:
Henri Jaquillard
 
 
dabing:
Libuše Švormová (Angélique de Plessis-Belliére), Vladimír Brabec (Jeoffrey de Peyrac), Lubomír Zajíc (zvuk), Josef Vinklář (Desgrez), Eduard Cupák (Ludvík XIV.), Eva Klepáčová (markýza de Montespan), Jiří Holý (Bachtiary Bey), František Filipovský (Savary), Bohumil Švarc (Philippe de Plessis-Bellières), Čestmír Řanda (Bontemps), Gabriela Vránová (Therése), Karel Houska (Saint-Amon), Mirko Musil (Molinès), Antonín Jedlička (Barcarolle), Vilém Besser (kazatel), Vladimír Šmeral (vypravěč), Josef Langmiler (královský sluha), František Holar (Vrchní kat), Jan Schánilec (princ Rákoczi), Květa Fialová (Monvois)
 
 
masky:
Huguette LaLaurette (účesy), Maguy Vernadet
 
 
asistent režie:
Tony Aboyantz, Paul Nuytens
 
 
výprava:
Jacques Paris
 
 
producent:
Francis Cosne
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.