Vánoce
ohodnotit

Anakonda

Anaconda

Další název:
Anaconda, le prédateur
Rok:
1997
Délka:
89 minut
Premiéra v ČR:
24.7.1997
„Když slyšíš praskat vlastní kosti a nemůžeš dýchat, nevydáš ani hlásku, i když se ti chce řvát.“
Popis / Obsah / Info k filmu Anakonda
Do hlubin amazonského pralesa se vydává výprava dokumentaristů, vedená profesorem Stevenem Calem, aby našla tajemný indiánský kmen Širašama. Cestou expedice neplánovaně získá dalšího člena, lovce Paula Saronea, který chytá hady pro zoologické zahrady a jeho loď uvízla v hustých kořenech. Paul jim vypráví indiánskou legendu o obrovském hadovi, události v džungli však dávají tušit, že by nemuselo jít jen o mýtus. Krátce po vyplutí se Steven ocitne v ohrožení života, když při pokusu uvolnit zaseklý lodní šroub vdechne vosu. Sarone provede tracheotomii. Zachrání mu tak život, znamená to však, že se výprava musí vrátit a dopravit Stevena do nemocnice. Sarone navrhne plavbu zkratkou, kterou prý dobře zná, a výprava v tísni neochotně souhlasí. Nový směr plavby se jim však stává osudným. Z hlubin džungle se vynoří obrovská anakonda a sežere Matea. Paul se snaží přesvědčit ostatní, aby mu hada pomohli chytit. Při pokusu anakondu ulovit však přijde o život Gary. Rostoucí napětí mezi lovcem a filmaři přeroste ve zjevné nepřátelství. Vyjde najevo, že Sarone vše naplánoval. Když se ho filmaři pokusí zneškodnit, zabije Denisu, pak ho Steve zasáhne uspávací šipkou. Výprava spěchá do bezpečí. V cestě jí však stojí nejen smrtelně nebezpečný had, ale také Sarone, který ve své posedlosti neváhá obětovat zbytek výpravy, aby ji ulovil.

Zdroj: Nova


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Anakonda
Brazílske dažďové pralesy sú rovnako krásne ako i nebezpečné. Za každým ohybom rieky vás môže čakať nielen nezabudnuteľný pohľad, ale i smrť. Nežijú tu totiž len prekrásne motýle a vtáky, ale i jeden z najväčších a najútočnejších hadov na svete - anakonda.
Do tohto tajuplného sveta prichádza štáb dokumentaristov vyzbrojený kamerami, nahrávacími zariadeniami a naplnený optimizmom. Vedie ho antropológ Steven Cale a členmi štábu sú režisérka Terri Flores, kameraman Danny, zvukár Gary, produkčná Denise Kalberg a rozprávač Warren Westridge. Spolu s kormidelníkom Mateom sa plavia po rieke dúfajúc, že sa im podarí objaviť doposiaľ nezdokumentovaný kmeň Indiánov Širišama. Na svojej ceste stretávajú Paula Sarona, ktorého loď stroskotala. Sarone tvrdí, že v pralese strávil niekoľko rokov. Filmári mu veľmi nedôverujú, ale jeho podrobné znalosti o tajomnom indiánskom kmeni ich napokon presvedčia. A tak napriek svojim pochybnostiam, pokračujú spolu s Paulom v plavbe dole riekou.
Len Sarone však pozná skutočný cieľ ich cesty. Pátra tu totiž po legendárnej dvanásťmetrovej anakonde a kvôli jej objaveniu je ochotný obetovať čokoľvek a kohokoľvek. A tak sa cesta džungľou stáva cestou do pažeráka diabolského stvorenia a túžba po poznaní sa mení na túžbu po prežití ...


Autor: cackles88

Popis / Obsah / Info k filmu Anakonda
Mladá režisérka dokumentárních filmů Terri vyráží se svým štábem na řeku Amazonku. Cílem expedice je vypátrat a nafilmovat legendami opředený indiánský kmen. Zanedlouho po vyplutí zachrání filmaři život drsnému lovci hadů jménem Paul Sarone, jehož loď uvízla ve vodních travinách. Sarone naoko projevuje vděčnost, ovšem krátce po jeho vstupu na palubu se za podezřelých okolností vážně zraní jeden z filmařů. pokud má přežít, musí se výprava co nejrychleji dostat do přístavu s nemocnicí. Aby ušetřili dva dny plavby proti proudu, navrhuje vychytralý Sarone zkratku přes podezřelou lagunu. hnáni strachem o život přítele filmaři souhlasí. Netuší, že za pár hodin se sami octnou ve smrtelném nebezpečí. Obří anakonda ztrestá každého, kdo se pokusí proniknout na její teritorium. Navíc má se Saronem zjevně nevyřízené účty ...


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Anakonda
Tajemné, nebezpečné a záhadné jsou Amazonské pralesy. Jediné, co v tomto krutém světě platí, je zákon silnějšího. To si měli uvědomit mladí filmaři, kteří se lehkovážně vydali do neprobádaných oblastí v pošetilé honbě za slávou. Jediný, kdo z jejich výpravy měl prospěch, byl ohromný, krvelačný a ukrutně hladový had.

Autor/Zdroj: /reklamní materiály videodistributora


USA 1997, 86 min., BHV,1090 Kč Obraz: 2,351; Zvuk: anglický (5.1, surround); Titulky: české, angl., pol., mad:, hind., isl., hebr.
Tajemné, nebezpečné a záhadné jsou ama zonské pralesy. Jediné, co v tomto světě platí je zákon silnějšího. Na mladé filmaře už čeká ohromná, krvelačná a hladová anakonda. Extra materiály: žádné

Autor/Zdroj: /DVD


Příběh skupiny výletníků, kteří jsou v brazilské džungli pronásledováni obrovským zabijáckým hadem

Autor/Zdroj: /reklamní materiály distributora


Popis / Obsah / Info k filmu Anakonda
Děj filmu se odehrává hluboko ve vnitrozemí na řece Amazonce, kam vyplouvá filmový štáb natáčet dokument o neznámém indiánském kmeni. K výpravě se přidá fanatický lovec hadů, který chce za každou cenu chytit živou obří anakondu. Posedlý muž neváhá pro svůj cíl obětovat životy ostatních, nakonec však skončí sám v hadím jícnu. Spolu s ním však zahyne několik členů štábu. Přežijí jen pohledná režisérka, černošský kameraman a režisérčin milenec, profesor přírodních věd. Ten ovšem značnou část děje stráví v mdlobách po yákeřném přidušení a otrávení jedovatou vosou. Titulní hrdinka se dlouho drží v pozadí; je od začátku spíše tušená než viděná, ale nakonec se objeví v celé své délce i hrozivosti. Dílko, jež navzdory jistým ambicím uvízlo v průměru kategorie B.

Autor/Zdroj: /Filmový přehled


Jennifer Lopezová a Jon Voight v důvěrném objetí vládce Amazonky. Je to zabiják, který miluje intimní kontakt tělo na tělo a objímá až do posledního zachroptění.


Na téhle řece můžete zemřít tisíci různými způsoby, vyjma sešlostí věkem. Deštný prales by o tom mohl vyprávět hodně příběhů se špatným koncem - a tohle je jeden z nich. Filmový tým dokumentaristů, vedený antropologem Dr. Stevenem Calem a režisérkou Terri Floresovou, vyrazil za tajemstvím amazonského kmene Širišamů. V tu chvíli se zachvěje okoralé srdce všech otužilých milovníků dobrodružných historek, neboť správně tuší, že expedice tohoto druhu nemají v drsném povodí Amazonky na růžích ustláno.

A když tahle odvázaná filmařská parta vyloví po pár mílích podivného trosečníka Paula Saronea, je jasné, že je (téměř) celý kompars, statující obvykle ve standardních dobrodružných opusech z rovníkových džunglí, konečně pohromadě. Především je to skupina těch, kteří neví do čeho se hrnou a nepřestanou, dokud se tam nedostanou. Její členové se vyznačují trapnou nepřipraveností na boj o život v extrémních podmínkách, a přestože disponují zbytnělým pudem sebezáchovy, může si otrlý divák hned na začátku tipnout, kteří (ti méně sympatičtí) si na Amazonce zapádlují naposled v životě. Kombinovaný antropologicko filmařský tým, směřující do zrádných a neprobádaných lagun, má totiž právě ty správné parametry výpravy, kde produkce, režie i poučený divák předem počítají s masivním snížením početního stavu. Zanedlouho po vyplutí se k expedici připojuje deviantní zloduch, který se na rozdíl od ostatních vyzná v tlačenici i v terénu, a než jeho posedlá obsese naplno exploduje, může působit i jako prima chlápek na přátelský pokec u vodáckého táboráku. Nemusíte být senzibilové, abyste pochopili, že říční krysa Sarone se nebrouzdá kalnou Amazonkou pro vlastní potěšení a že spolu s ním vstoupí na palubu expediční kocábky nelítostní démoni. A také vám musí být jasné, že tenhle obstarožní dobrodruh evidentně nestojí na vrcholu potravinového řetězce, v němž v těchto zeměpisných šířkách požírá každý každého, pokud mu síly a žaludek stačí. Supertěžká váha, jež vládne tomuto drsnému povodí, na všechny teprve hladově čeká - v Brehmově životě zvířat ji najdete pod nevinným názvem Eunectus murinus...


ANAKONDA - KRÁLOVNA DEŠTNÉHO PRALESA
Kdyby na takového hada narazil Adam u stromu poznání, musela by si Eva na prvotní hřích schrastit někoho jiného. Je to největší z žijících plazů, profesionální škrtič, který drtivou silou svého stisku kompenzuje to, co mu macecha příroda odepřela na jedovatých zubech. V močálech a pomalých vodách jihoamerických řek přivádí na svět 30 až 40 živých mláďat na jeden zátah. Z výchozí délky 50 centimetrů dorůstají běžně do 10 metrů - jedna z největších fotograficky zdokumentovaných anakond měla téměř 13,5 metru, ale v přístavních zapadácích na Amazonce můžete za panáka vyslechnout historky i o třicetimetrových gigantech.

Bývalý filmový kritik a nyní režisér Luis Llosa (Sniper, Specialista) se s filmovým štábem nepohybuje v dusném klimatu džungle poprvé. Tentokrát se točilo v autentickém prostředí brazilského Manausu, kde v roce 1982 proháněl jeho kolega Werner Herzog ve snímku Fitzcarraldo Klause Kinskiho. Pořád to tam vypadá stejně přitažlivě, tajemně a exoticky, jako místo, kde se může přihodit cokoli - a Luis Llosa sem snaživě přenesl smrtonosný odkaz Čelistí, Grizzlyho a krvelačných Piraň. Z kadlubu "monstr filmů" nechal vyplazit zlověstný přízrak gigantické mega-anakondy, která předvádí ve své animované, animatronické i reálné podobě, že ve volném amazonském stylu na ni prostě nikdo nemá. Slabší povahy, kterým se při pohledu na užovku vyrážejí opary a kolabuje první signální soustava, mohou odcházet ze setkání s touhle bestií (s parametry pravěkých oblud) rovnou do invalidního důchodu. Většina vědeckých publikací uvádí, že anakonda se živí převážně ptáky a malými až středně velkými savci, mezi které Llosa evidentně zahrnuje i členy expediční výpravy. Netříští síly a žene jednoduchý děj a jeho lidskou návnadu bez velkých oklik přímo do nenasytného hadího Teprve v jeho blízkosti, páchnoucí smrtí a natrávenými zbytky toho, co kdysi bylo částí filmařské expedice, pouští naplno z uzdy svoji fantazii a po nevinné rozcvičce s nouzovou tracheotomií, v podání lovce hadů Saronea, teprve pořádně přitvrdí. Kdo do té doby neodejde a vydrží až do konce, přijde si (i při stoupající ceně filmového lístku) na své, neboť některé tahy Llosova akčního štětce jsou vskutku neokoukané a i v daném žánru (který už nabídl ledacos) lehce nadstandardní. Na hranici maniakální sugestibility a animovaného kýče se tak pohybuje záběr polykání padoucha, snímaný z kulisy růžového epitelu vlhkého nitra hadího jícnu, při němž i ti nejotrlejší na chvíli přestanou žmoulat svůj popkorn a zpocenou ruku vyplašené partnerky. chřtánu. Eleganci Disneyho kreací připomíná bleskový útok anakondy nad vodopádem - jedna z těch několika sekvencí, kde je možné si klidněji vydechnout neboť tvůrci tu jdou tvrdě nad realitu a mimoděk posunují film do odlehčené roviny. Autenticita děsuplného prožitku se v takovém okamžiku rovná pocitu ze sledování zápasu s podchlazenou krajtou na pouťovém pódiu, což zřejmě není záměrem, ale důsledkem dokonalé trikové technologie, která někdy může jít i proti smyslu výpovědi. V takto komponované story je jakýkoli herecký tým ve stínu titulního zvířecího monstra. Platí to pro rychle z provozu vyřazeného antropologa Erica Stoltze (Pulp Fiction - historky z podsvětí) i půvabnou dokumentaristku Jennifer Lopezovou (Vlak plný peněz), která je ve filmu (kromě opic, sestřelovaných jako návnada pro anakondy) jednou z mála zástupkyní druhého pohlaví. Své si dokázal uhrát snad jen interesantně zestárlý "půlnoční kovboj" Jon Voight, který zběsilého lovce hadů Paula Saronea koncipuje ve stylu připomínajícím šíleného kapitána Achaba, jenž musí dokončit svůj lov i za tu cenu, že bude sám uloven. Problém je v tom, že scenárista Hans Bauer není Herman Melville a snaživý Jon Voight se nemůže měřit s Gregorym Peckem. Ale i tak finále stojí za to!

"Je tohle možné?" říkám si, když v něm snědený, vyblinkaný a tudíž dále téměř nepoživatelný Sarone z mázdry žaludečních šťáv unaveně naposled mrkne do kamery. A slibuji si, že zapomenu na milovaného Woodyho Allena, Casablanku a Forresta Gumpa - a navzdory případnému odporu svých kolegů, štítících se pokleslé filmové komerce, nenechám tenhle odvážný počin padnout pod šedesát procent.

Autor/Zdroj: Šobr Michal/Cinema


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište


Hodnocení:n12345678910

Podobné filmy

Anakonda 4: Cesta krve (2008) [TV film]

 Anakonda 4: Cesta krve (2008) [TV film]
Anakonda 4: Cesta krve n
Anaconda 4: Trail of Blood
Žánr: akční / dobrodružný / thriller
Země: Rumunsko / Spojené státy americké
Režie: Don E. FauntLeRoy

(pokračování)

Děti Anakondy (2008) [TV film]

 Děti Anakondy (2008) [TV film]
Děti Anakondy n
Anaconda III
Žánr: horor / akční
Země: Spojené státy americké / Rumunsko
Režie: Don E. FauntLeRoy

(pokračování)

Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)

 Anakonda: Honba za krvavou orchidejí (2004)
Anakonda: Honba za krvavou orchidejí n
Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid
Žánr: thriller / dobrodružný / horor / akční
Země: Spojené státy americké
Režie: Dwight H. Little

(pokračování)

Hodnocení filmu

56.3 % (472)
4   - klasifikát
5   - SvoKar
7   - curil
5   - jarda53
6   - cicis
5   - Erkul
5   - veverka-zr
3   - efCZa
6   - Angelika28
6   - Frolíček
4   - hledasenik
6   - martin.stu
6   - pataamat
6   - Edward52
1   - Hugin
4   - Prasoid
7   - Agostino
6   - Lienocka22
5   - salte
6   - georginaa
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 189097
Osobností: 695350
Fotografií: 756453
Plakátů: 372408
Obsahů a biografií: 176049

Poslední komentáře

Příliš velká šance (1984)

Příliš velká šance
Dobrá filmová detektivka   "columbovského" stylu, kdy je   hned jasné kdo, kdy, jak a   proč a je to vlastně celé o   psychologii a v tomto   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10

Bedna s datlemi (1998) [TV insce...

Bedna s datlemi
Docela povedená orientální   televizní pohádka natočená   v brněnském televizním   studiu. Až překvapivě   zdařilá výprava a po   herecké více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10

Příběh Helen Morganové (1957)

Příběh Helen Morganové
Výkon Ann Blyth je nesmírně   dobrý a do své postavy   vnáší vrstvu temnoty, jakou   by jí nedokázala dát Doris   Day, která byla první volbou více >

Autor: Petrkey | Hodnocení: 9 / 10

Milda (2017)

Trocha iný svet

Milda
Tak muselo to padnúť,   pretože v dnešnom nastavení   moderného sveta nemôže   centrálne a plánované   hospodárstvo vydržať a ak   ešte padol více >

Autor: volam.sa.pistik | Hodnocení: 8 / 10

Tajemství (2000)

Tajemství
Žijí a žili tu mezi námi   různí prapodivní lidé a v   USA jich patrně je a bylo   více, než kdekoliv jinde.   Tohle je zajímavě natočený   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10