Americký prezident (1995)

Americký prezident (The American President)
68.5 %
 
 

The American President

Další název: Hallo, Mr. President

    Žánr: romantický / komedie
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 7.3.1996        
    Délka: 114 min.
„Proč nemůže nejsilnější muž na světě mít všechno, co (koho) chce?“
Ve filmu Americký prezident se řeší velmi zajímavé dilema: Jak zvládne ovdovělý vůdce svobodného světa plnit závazky vůči své zemi a do toho si namlouvat ženu, do které se zamiloval?

Michael Douglas ztvárnil prezidenta Andrewa Shepherda, který se zcela nečekaně zamiluje do Sydney Wade (Annette Bening), ekologické aktivistky. Film nabízí unikátní pohled na neobvyklou romanci nejmocnějšího muže, který musí překonat stejné překážky, se kterými se potýkají jeho občané. Zoufale si snaží udržet své soukromí a rozvinout začínající vztah, jenže to mu značně stěžují novináři i agresivní političtí soupeři.

Naštěstí má kolem sebe mnoho poradců, náčelníka štábu, tiskového mluvčího, osobního asistenta, kteří se starají o jeho nabitý program. Prezident se kromě toho musí vypořádat s požadavky kongresu, potlačit globální problémy a připravit se na prezidentské volby. Ale politické krize jsou jiné než ty osobní. Budou mít ostatní pochopení pro to, že prezident je také jen obyčejný muž? Zdá se, že prezident bude muset přijít na kloub tomu, jak splnit své povinnosti a zároveň potřeby ženy, které miluje.

Zdroj: HBO Europe
Vysílání: dabing

režie:
Rob Reiner
 
 
hraje:
Michael Douglas (Andrew Shepherd), Annette Bening (Sydney Ellen Wadeová), Martin Sheen (A.J. MacInerney), Michael J. Fox (Lewis Rotschild), Anna Deavere Smith (Robin McCallová), Samantha Mathis (Janie Basdinová), Shawna Waldron (Lucy Shepherdová), David Paymer (Leon Kodak), Anne Haney (paní Chapilová), Richard Dreyfuss (senátor Rumson), Nina Siemaszko (Beth Wadeová), Wendie Malick (Susan Sloan), Gail Strickland (Esther MacInerney), John Mahoney, Aaron Sorkin, Beau Billingslea (agent Cooper), Joshua Malina (David), Leslie Bega (Laura Stafová), Steve Gonzales, Tom Dahlgren
 
 
scénář:
Aaron Sorkin
 
 
kamera:
John Seale
 
 
hudba:
Marc Shaiman
 
 
výprava-architekt:
Lilly Kilvert
 
 
kostýmy:
Gloria Gresham
 
 
střih:
Robert Leighton
 
 
zvuk:
Robert Eber, Beth Bergeron
 
 
vedoucí produkce:
Charles Newirth, Jeffrey Stott
 
 
produkce:
Rob Reiner
 
 
titulky-česká verze:
Lenka Pospíchalová
 
 
zvláštní efekty:
Ken Ralston, Industrial Light & Magic
 
 
vizuální efekty:
Ronn Brown, Kathleen Beeler, Jim Morris, Matt Wallin
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.