Albertův odkaz (2009) [TV film]

Albertův odkaz (Albert's Memorial)

Albert's Memorial

    Žánr: road-movie
    Země: Velká Británie
    Délka: 68 min.
„Velkou cestu může podniknout i nebožtík“
Smrtelně nemocný Albert povolá ke svému nemocničnímu lůžku dvojici kamarádů Franka a Harryho, se kterými kdysi bojoval v řadách britské armády ve druhé světové válce. A vysloví překvapivé přání. Až bude po smrti, chce, aby ukradli jeho tělo a pohřbili ho na jednom návrší v Německu, kde je zastihl konec války. Oba přátelé se po počátečním váhání rozhodnou jeho poslednímu přání vyhovět, naloží rakev na střechu Harryho černého londýnského taxíku a vyrazí směr Evropa. Cestou naberou mladou německou stopařku Vicky, která o skutečném účelu jejich cesty ví možná víc, než by se na první pohled zdálo.
Netradiční road movie režiséra Davida Richardse balancuje na hranici mírně černé situační komedie a vážného dramatu o posledních věcech člověka, podstatě přátelství a naději. Že se tyto zdánlivě nesourodé motivy podařilo úspěšně skloubit je zásluhou promyšleného scénáře, citlivé režie, britského nadhledu a v neposlední řadě hereckých výkonů představitelů obou protagonistů, ostřílených veteránů britské filmové i televizní tvorby Davida Jasona a Davida Warnera. Vznikl tak nenápadný malý film, který dokáže pobavit a přitom nerezignuje na vážnější sdělení a má svůj styl a atmosféru.
Česká televize

režie:
David Richards
 
 
hraje:
David Jason (Harry), David Warner (Frank), Judith Hoersch (Vicki), Michael Jayston (Albert), Nick Bennett (mladý Harry), Scott Harrison (mladý Frank), Adam Flynn (mladý Albert), Christine Ellerbeck (Joy Fellowsová), John Alastair (řidič nákladního automobilu), Ruby Tuesday (Tracy), Hasina Haque (zdravotní sestra)
 
 
scénář:
Thomas Ellice
 
 
kamera:
Tony Coldwell
 
 
hudba:
Hal Lindes
 
 
kostýmy:
Tudor George
 
 
střih:
Catherine Creed
 
 
zvuk:
Helen Dickson, Bonnie Wild
 
 
vedoucí produkce:
Theo Leipert
 
 
asistent režie:
Charlie Watson
 
 
výkonný producent:
David Jason, David Reynolds
 
 
producent:
Gina Cronk
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.