Air Force One (1997)

Air Force One
68.1 %
 
 
 
Film na Blu-ray
    Žánr: thriller
    Země: Spojené státy americké
    Premiéra v ČR: 30.10.1997        
    Délka: 124 min.
„Zmocnili se jeho letadla, zajali mu rodinu a popravují nevinná rukojmí. Nezbývá mu, než vzít spravedlnost do vlastních rukou.“
Americký prezident se rozhodl vyhlásit nekompromisní válku terorismu, a to všude, nejen tam, kde přímo ohrožuje Spojené státy. Prvním krokem této politiky je zatčení samozvaného prezidenta, generála Radeka. Odvetný úder teroristů však na sebe nenechá dlouho čekat a zasáhne velmi citlivý bod. Zločincům pod vedením psychopatického Ivana Koršunova se podaří proniknout na palubu prezidentského letadla Air Force One, zmocnit se celé prezidentovy rodiny a žádat Radekovo propuštění. Zpočátku nikdo, ani teroristé ani vláda USA, netuší, že kapsle, v níž měl uniknout před únosci prezident, je prázdná. Odvážný prezident se po zvážení všech pro a proti rozhodl zůstat na palubě letadla a pustit se s teroristy do boje. Zpočátku má na své straně bojové zkušenosti z Vietnamu, moment překvapení a odhodlání zachránit rodinu. Zdá se však, že jeho šance na vítězství jsou minimální. Marshallovi se podaří spojit s krizovým štábem Bílého domu. Potvrdí, že je odhodlán bojovat, a nařídí neustupovat požadavkům únosců.

Zdroj: Nova

režie:
Wolfgang Petersen
 
 
hraje:
Harrison Ford (president James Marshall), Gary Oldman (Ivan Koršunov), Glenn Close (víceprezidentka Kathryn Bennettová), Wendy Crewson (Grace Marshallová), Paul Guilfoyle (náčelník štábu Lloyd Shepherd), William H. Macy (major Caldwell), Liesel Matthews (Alice Marshallová), Dean Stockwell (poradce pro bezpečnost Walter Dean), Xander Berkeley (agent Gibbs), Bill Smitrovich (generál Northwood), Elya Baskin (Andrej Kolčak), David Vadim (Igor Něvskij), Tom Everett (poradce Jack Doherty), Spencer Garrett (poradce Thomas Lee), Philip Baker Hall (generál Ward), Donna Bullock (tisková tajemnice Melanie Mitchellová), David Gianopolous (agent Johnson), Jürgen Prochnow (generál Alexandr Radek), Alan Woolf (ruský prezident Petrov)
 
 
scénář:
Andrew W. Marlowe
 
 
kamera:
Michael Ballhaus
 
 
hudba:
Joel McNeely, Jerry Goldsmith
 
 
výprava-architekt:
William Sandell
 
 
kostýmy:
Erica Edell Phillips
 
 
střih:
Richard Francis-Bruce
 
 
zvuk:
Keith A. Wester
 
 
vedoucí produkce:
Thomas A. Bliss, Marc Abraham, David Lester
 
 
produkce:
Wolfgang Petersen, Gail Katz, Armyan Bernstein, Jonathan Shestack
 
 
titulky-česká verze:
Zbyněk Černík
 
 
dabing:
Ľudmila Mandžárová (Viceprezidentka Kathryn Bennettová (SK dabing)), Dana Košická (viceprezidentka Kathryn Bennettová (SK dabing) [TV JOJ])
 
 
II. kamera:
David Dunlap
 
 
II. režie:
David Dunlap
 
 
koordinátor kaskadérů:
Doug R. Coleman
 
 
vizuální efekty:
Richard Edlund (supervize), Brad Kuehn, Boss Films Studios, Cinesite Digital Studio (digitální), Michelle Murdocca, Garry Waller, Oscar G. Castillo
 
 
masky:
Timothy A. Miguel, Kevin C. Haney
 
 
nahrál:
James Thatcher (hudebník: lesní roh)
 
 
kaskadér:
Donna Keegan
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.