reklama
 
ohodnotit

Adamova jablka

Adams æbler

Další název:
Adam's Apples; Adams Äpfel; Adamove jablká
Žánr:
Rok:
2005
Délka:
94 minut
„Fanatický farář v roli Joba a jablečný koláč jako cesta k nápravě neonacisty.“

Komentáře k filmu Adamova jablka

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Hodnocení
Počet komentářů k filmu: 16
Pitryx
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 8.7.2013
Protože za celých dvacet   minut nebyli tvůrci schopni   film rozjet, začal jsem   přejiždět. To jsem činil   až do čtyřicáté minuty,   ale protože jsem viděl jen   kecy a kecy, nedodíval jsem   to do konce. Tohleto opravdu   není z mého „ranečku“.   Pokud měl film myšlenku tak   mi unikla, ale ne že bych ji   tam v tom jalovém plácání   hledal.   201307034000/8807bts.u.
Petantino
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.4.2013
Nácek peče jablečný   koláč, kněz nastavuje   ranám osudu další a další   tváře, napravovaní jedinci   chodí ozbrojeni a celé té   absurditě dávají korunu   moudra cynického doktora.   Sice to není komedie, ale v   důstojně poklidném   prostředí každá hláška   dokonale vynikne a tak mohu   konstatovat, že jsem se   několikrát opravdu od srdce   rozesmál. A kdo chce řešit   otázky víry či dobra a zla,   tak si svůj prostor určitě   najde, ale mě rozhodně více   zaujal dokonale absurdní   humor.
prvosenka
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 19.6.2012
ADAMOVA JABLKA

Od počátku mi to   připadalo hodně zvláštní   a nějaké divné, a už jsem   začínala přemýšlet nad   tím, co jsem si to zase   vybrala za hloupost. Ale jak   šel čas, dostávala jsem se   do děje čím dál tím víc   a nakonec jsem film sledovala   se zájmem až do konce, aniž   jsem se nudila. Dánské filmy   nejsou u nás zase tak   běžné, o to více stojí za   pozornost. Film se dotýká   mnoha společenských témat   od kriminality,   náboženství, fašismu a   fanatismu obecně. Poskytuje   mnoho témat k přemýšlení.   Ve filmu hraje jen minimum   herců, kteří jsou pro mě   zcela neznámí. Je s podivem,   že se ve filmu vyskytuje   tolik „špatných lidí“,   kteří tvoří navzájem   tolik nesourodou komunitu,   která se navzájem utváří   a formuje. Přitom jde o   citlivý film, ve kterém je   tolik zla a násilí v   přímém protikladu. Proto je   doslova fascinující, že   právě toto prostředí   dokázalo zformovat z Adama   úplně jiného člověka,   než jakým byl na počátku.   Film nebyl sice žádná   vyložená bomba, ale snímek   to byl natolik zvláštní,   že mně doopravdy zaujal.
mat.ilda
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 12.3.2012
Očividně jsem jediná,   která nepochopila   komediální stránku věci,   tak se vyslovím alespoň k   té dramatické, ale ani tady   u mě poselství snímku   nepochodí - jsem toho   názoru, že člověk musí   umět přijímat i bolest,   vyrovnávat se s ní, hledat v   ní smysl a z něho vycházet,   ne si namlouvat, že   neexistuje, zřejmě se pak   nestane žádný velký   zázrak, ale jistě spousta   malých... Z filmu mně   patrně utkví v paměti jen   jabloňové etudy a   zpřerážený Mikkelsen, ale   nijak hluboko si je ukládat   nebudu.
volam.sa.pistik
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.4.2014
Ako sa napravujú hriešnici
Škandinávske filmy moc   nemusím, a aj tu to vyzeralo   na slušné fiasko hlavne zo   začiatku. Na prekvapenie ako   to pokračovalo, tak môj   obdiv stúpal a na konci   musím vyjadriť uznanie. Ono   to komédia nie je, i keď   zopár brutálnych čiernych   frkov tu je. Je to akési   podobenstvo a absurdná   dráma. Vlastne žiadna   postava nie je v poriadku, ale   každá ma niečo do seba. Na   prekvapenie to dokonca   skončilo akousi nádejou a   pozitívnym nábojom, čo u   škandinávskych filmoch   často nevidieť. Z postáv   bola brutálna postava Adama,   ako nechápavo sa díval na   ten svet okolo na fare a   prišlo mu to všetko ako z   inej dimenzie. A vrchol bola   tá streľba na havrany   odzbrojujúcim týpkom   Khalidom (môžeme strieľať   pri kostole? - jiste - čo si   mi to nepovedal skôr Ivan? -   prásk prásk). Potom   brutálne čierno čierne   vtípky (aký fešák. to je   tatínek? - to je Hitler -   nie, on mal plnofúz... máš   pravdu, splietol som si ho s   tým Rusom). Ako som   spomínal, začiatok vyzeral   na peknú blbosť, ale ku   konci sa to menilo na   mystérium, podobenstvo,   drámu a hlavne to aj nútilo   popremýšľať. Zvláštny   film
vojtam
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 21.6.2012
Nácek a jablíčka
Mno, souhlas hodně   zvláštní snímek,   nepřišlo mi to moc jako   komedie, i když jsem se   párkrát zasmál. Souhlas s   prvosenkou, ze začátu mě to   moc nebavilo, ale byl jsem   zvědavej jak to dopadne.   Takové syrové drama s prvky   hodně černé komedie...Mads   Mikkelsen mně moc   nepřesvědčil v roli   faráře, já ho mám radši   jako zaporáka, ty mu jdou na   jedničku. Chudák ten furt   dostával, a ten konec   joj:)Nejvíc mně pobavila   scénka se zastřelenou   kočkou, přepadení na   benzince, finální scéna.   Dávám 7, vidět to znova už   nemusím.
zuzana.shilla.novak
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 13.4.2012
...a z nich jeden "American Pie"
Nevím, který blázen to   škatulkuje do komedie,   vtipné v tom je minimum, a i   to se spíše řadí do   bezcitné životní ironie.   Jsem si zase něco pustila -   typičtí němečtí a   severní herci - nezájem,   pouze kulisa k zabití volna.   Jenže ejhle, postupně se   vše začíná situovat dle   Bible, dle zákonů přírody   - i to bych normálně   odsoudila, jenže tenhle film   je ztělesnění všeho, co se   dá nazvat silou osudu, Boha,   také špatnou výchovou či   její absencí, do toho   vložený pravověrný   přívržence Hitlera, v   samém závěru   "převtělený" na   "kněžského   rádce" = chuťovka. K   tomu obecně přicházím na   chuť i "hnusným"   filmům, které ne, že jsou   ponuré, ale celé hodiny   trávíme ve vágním   prostředí, lidi nám   nevoní, v tomhle filmu   existujeme s ožralci,   násilníky, těhotnou stále   běhnou a ožralicí,   rasistou, muslimem atd. Hoďte   je do jednoho baráku a máte   "freudovsko-jungovský&qu   ot; Hotel Paradise.
karlosphonic
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.7.2011
Malý a výborný film
Zvláštní film.Není pochyb   o tom,že se jedná o   kvalitní snímek.Nejvíc mě   fascinuje,že Adamova jablka   je hrozně milý film,ale s   totálně brutálními   prvky.Ten kontrast mě   fascinuje a toto drama tak   zanechává za sebou výraznou   stopu.A to je velmi   dobře.Plno scén totiž byla   podána tak,že člověk o   nich musí   přemýšlet,protože vše   bylo nesmírně smutně   veselé (např.nechápavé   louskání prstů u   dementního dítěte) a   nevtíravě absurdní.A nad   tím vším je   povznášející   farář,který za každou cenu   vyznává chuť lidského   žití,ať už je   sebebizardnější.
Omnibus
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 26.8.2013
Tak tímhle filmem mě někdo   zkouší. Někdo po mě jde. A   já jsem asi udělal chybu.   Velkou chybu. Pustil jsem si   to, aniž bych tušil, že to   prý má být komedie, byť   černá. A vzal jsem to   vážně. Tak se pak nemůžu   divit, že jsem z toho byl   zaraženej. Moc zaraženej. A   nasranej na... Já vlastně   ani nevím na koho. Proč   vůbec mi tohle někdo   udělal!

A   vzal mi moji víru, moje   jistoty. Řeknu vám, tohle   mě zneklidnilo. Velice   zneklidnilo. Navíc mi při   urážení Toho, kdo je nad   námi nade všemi, málem taky   začala téct krev z ucha.   Ačkoli, když nad tím tak   přemýšlím – s vousy by   možná byl ještě   charismatičtější, než s   knírkem. À propos, abych   nezapomněl, nevíte někdo,   jestli měl Hitler rád   jablkový koláč? P.S. Filmu   jsem dal původně jen jednu   hvězdu. Proč? Prostě proto,   že jsem racionalista   (neplést s nacionalistou!). A   nesnášenlivej a zlej ateista   (mám to napsaný i v   papírech, že jsem zlej).   Ale po čase, zhruba po po   šesti týdnech, jsem to   hodnocení změnil.
olgab
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 7.2.2013
Ze začátku mi připadal film   takový divný,ale to jen do   doby,než jsem pochopila jeho   smysl.Pak jsem se fakt   výborně bavila.Skvělé   situace,skvělé   dialogy.Perfektní černá   komedie.Dánský film v   posledních letech   nepřestává překvapovat.
Ostrovan
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 22.7.2013
Velmi zajímavý koprodukční   počin pod taktovkou Anderse   Thomase Jensena.
Snímek který ve vás   zanechá dojem dozrávající   jako samotná jablka na   adamově jabloni i vám ten   dojem sem tam nakousne   nějakej ten hnusnej pták či   červ, ale když ten koláč   ochutnáte, uznale   přikývnete vydající pouze   souhlasné ,,hmm".
Tristan_
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 17.10.2007
Skvělí film, předloni jsem   na něm byl v kině v Kodani a   vůbec jsem nelitoval těch   pěněz. Špičkoví film   opravdu doporučuji stojí za   shlédnutí!
weitinger
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 24.2.2010
Šest herců a koncert!
Naprosto famózní snímek z   okrajové dánské produkce,   dokazující, že i bez   kýčovitých příběhů   amerického typu se film   obejde. Přerod obou hlavních   představitelů byl   přesvědčivý, v každém z   nás je bůh i ďábel...Slza   do oka se drala ne kvůli   těžké farářově nemoci,   mnohem, mnohem děsivější   byla ztráta víry.I   umístění příběhu na faru   a do kostela se tvůrcům   povedlo ve vyváženém   protikladu k náckům, kteří   tvořili důležitou součást   Adamova přerodu v lidskou   bytost.
Le_Chuck
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 2.7.2007
Totálny filmový zážitok,   ktorý po dlhej dobre prekopal   moju TOP10. Pre tých, ktorí   sú ako ja pravidelne   ukoliebavaní istou   schématickosťou   Hollywoodskych prefabrikátov,   je tento Dánsky počin   ideány spôsob ako si   uvedomiť, že film ako umenie   nepozná tvorčie hranice.   Silná, ovorená, úprimná,   kritika. Klinec po hlavičke.   Dokonalé aj po formálnej   stánke (na nočnú búrku v   kostole nikdy nezabudnem).   100%
liskamm
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.9.2013
Zvláštní, zábavné,   pitomé, geniální, vtipné,   tragické. Vše v jednom.   Opravdu jsem si tuhle   záležitost užil! Mikkelsen   a Thomsen jsou úžasní   (hlavně v absurditách).   Sledovat popírání reality,   střelbu na ptactvo a lidi,   kázání, rozmlácený   ksichty, ožírání se,   zlodějnu a obraz Hitlera.   Opravdu jsem nečekal že by   mě takovýhle děj zaujal,   ale jak je vidět zmýlil jsem   se.
meli4444
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 24.11.2015
Syrové a studené jako ryby   ze severních moří a do toho   se ironicky mrazivě směje   hlas racka. Na dánské filmy   musí být nálada.   Psychologické, drsné a   překvapující drama se   spoustou uznávaných   dánských herců a černého   humoru, líbilo se mi to.

Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih46289minih46289Disco (2008) 
Disco n
minih131483minih131483Ghoul (2015) 
Ghoul n
minih49005minih49005Hanebný pancharti (2009) 
Inglourious Basterds n
minih56718minih56718Hačikó - příběh psa (2009) 
Hachiko: A Dog's Story n
minih75987minih75987Ukamenování Sorayi M. (2008) 
The Stoning of Soraya M. n
minih123332minih123332Backtrack (2014) 
Backtrack n
minih5305minih5305Corpus Delicti (1991) 
Corpus Delicti n
minih9088minih9088Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980) 
Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back n
minih47565minih47565Honza a tři zakleté princezny (1984) [TV inscenace] 
Honza a tři zakleté princezny n
minih62789minih62789Murder-Set-Pieces (2004) 
Murder-Set-Pieces n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

73.8 %
1   - Pitryx
8   - Justik66
8   - Petantino
5   - Agostino
8   - Lienocka22
8   - prvosenka
4   - Kuvik
4   - mat.ilda
8   - volam.sa.p
7   - vojtam
9   - Mlapiska
8   - Robinson
9   - zuzana.shi
8   - jonny.net
10 - karlosphon
9   - Omnibus
10 - cerfik
9   - Zimmy871
10 - Andrejevna
9   - ponorka.ba

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 144340
Osobností: 615160
Fotografií: 539293
Plakátů: 258114
Obsahů a biografií: 132154

Poslední komentáře

Closer (2005) [TV seriál]

Atraktivní?

Closer
Možná, že tenhle seriál   má skvělý případy a   příběhy. Možná má   sympatický vyšetřovací   tým. Až na jednu postavu.   Jak někdo může o Kyře více >

Autor: dreamerCZ | Hodnocení: 5 / 10

Pravda je jen slovo (2013)

Pravda je jen slovo
Po delší době pro mě zase   drama ze soudní síně. Přes   velice kvalitní obsazení   hlavních rolí je film   částečným zklamáním.   Vedlejší více >

Autor: curil | Hodnocení: 6 / 10

Noční jezdci (1981)

Noční jezdci
Dobří herci, pěkná   příroda a zajímavé téma,   ale dnes už to tolik   neosloví. Vidět snímek   před takovými 20 - 25 lety   asi by mě zabavil více,   takhle musím dát 40%.

Autor: FLA | Hodnocení: 4 / 10

Piráti z Karibiku: Salazarova po...

Návrat ke kořenům

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta
Hodně lidí si myslelo že   dílem piráti z Karibiku na   vlnách podivna (které já   dávám 5/10 ten film byl   absolutně nezáživný) bude   možný více >

Autor: milujufilmy | Hodnocení: 8 / 10

Nic nás nerozdělí (2012)

Nic nás nerozdělí
Tento katastrofický a přitom   pravdivý příběh je tak   dobře natočený, že máte   dojem, jestli to není   dokument.Opravdu mne mile   překvapil více >

Autor: collen | Hodnocení: 9 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
apple android wp bb
iPhone
iPhone
 
App Store hodnocení:
hod
Android
Android
 
Google Play hodnocení:
hod
Windows Phone
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
hod
BlackBerry
BlackBerry
 
BB world hodnocení:
hod
fb

Copyright © 2003-2017, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.173/0.132