A přišel den černých citrónů (1970)

A přišel den černých citrónů (E venne il giorno dei limoni neri)
56.9 %
 
 

E venne il giorno dei limoni neri

Další název: Mafia Connection, Black Lemons

    Žánr: krimi
    Země: Itálie
    Délka: 99 min.
Mladý mafián Rosario Inzulia, byl odsouzen k Americe k osmi letům tvrdé práce, aby zaplatil za zločiny spáchané někým jiným. Při zadržení se Rosario snaží, aby ho zabili (jeho přítel Pasquale zemře ve vězení).Vše začalo, když se Rosario se vrátil na Sicílii. Jeho žena byla mrtvá, měla autonehodu.

Dodavatel stavebních prací, Lo Presti, mu pomáhá společně táhnout firmu. Vdova po Pasquale se stala Rosariovou milenkou. Carmelo Rizzo, který má nevyřízené účty s mafií, a chce, aby se Rosario stal jeho spojencem. Carmelo mu řekne, že jeho žena byla ve skutečnosti byla zabita mafií.

Rosario zjistí, že hlavní je nečekaná pomoc Lo Prestiho. S pomocí Karmel unese syna podnikatele a snaží se ho přimět, aby se přiznal za své zločiny, ale Lo Prestiho zabili při zpovědi. Rosario přesvědčen, že nelze bojovat se silnějšími nepřáteli, spoléhá na všechno, co o nich ví.Rosario je ale zabit ještě před tím, než mohl veškeré důkazy předat policii.  Autor: veverka-zrzka

režie:
Camillo Bazzoni
 
 
hraje:
Antonio Sabato (Rosario Inzulìa), Florinda Bolkan (Rossana Sciortino), Peter Carsten (Orlando Lo Presti), Silvano Tranquilli (Komisař Modica), Pier Paolo Capponi (Francesco Macaluso), Guido Lollobrigida (Michele), Frank Latimore (Američan), Didi Perego (Concettina), Stefano Satta Flores (Sicario), Loris Bazzocchi (Pasquale Sciortino), Bruno Boschetti (Capoccia), Don Backy (Carmelo Rizzo)
 
 
námět:
Giovanni Addessi
 
 
scénář:
Giovanni Addessi, Camillo Bazzoni, Nicola Manzari
 
 
kamera:
Sandro Mancori
 
 
hudba:
Carlo Rustichelli
 
 
kostýmy:
Mariolina Bono
 
 
střih:
Nella Nannuzzi
 
 
asistent režie:
Claudio Failoni
 
 
producent:
Giovanni Addessi
 
 
Copyright © 2003-2019, HyperMedia, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.