Komentáře k filmu 451 stupňů Fahrenheita
Počet komentářů k filmu: 11
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 7.8.2011
Truffaut předběhl tímto filmem svojí dobu a dneska by se ani nestačil divit, jak lidé zapomněli číst, když jim dnes televize naservíruje v podstatě cokoli v přežvýkané formě.
Výborně ztvárněná podoba totalitní společnosti, kde je manželka schopná udat vlastního manžela. Navíc okořené tím, že Julie Christie, která hraje Montagovu manželku, hraje i její opak v podobě Clarise.
Film dozrál jako víno a má co říct rozhodně i dnes.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.8.2012
Knihu jsem nečetl. Film jsem poprvé viděl před dvaceti lety a nyní jsem si jej zopakoval. Jeho děj je sugestivní i po letech. Film vznikl v roce 1966, ač má poměrně jednoduchou výpravu, překonává mnohé fantastické filmy, které jsou natáčeny dnes. Čtení knih ohlupuje. Diktatura je zdánlivě nedefinovaná, avšak její principy fungují na plné obrátky. Požárníci, místo, aby hasili, pálí to svinstvo zvané knihy. Ray Bradbury v myšlence pálení knih nebyl originální. Předběhli ho jezuité. Možná se u nich inspiroval.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.5.2018
451 stupňů Fahrenheita je teplota při níž vzplane papír. Příběh je temnou vizí budoucnosti, kde nejsou hasiči vybavení vodními stříkačkami ale požárníci s plamenomety, kteří ničí poslední svědectví svobodného myšlení. Knihy. A mezi nimi je jeden, který začne nad smyslem všeho pochybovat. Nízkorozpočtový snímek s vizuální futuristickou vizí budoucnosti, jak jen to mohlo být po technické stránce možné. Dneska samozřejmě může budit úsměv, ale na 60. léta to bylo to nejlepší, co mohlo pro film za malý peníz vzniknout. Příběh se sociální satirou a ostrou politickou kritikou, není nijak složitý ke správnému uchopení. Obsahuje jisté moralizování a upozornění na totalitní systém. A je jedno jestli se jedná o pouhý jeden stát nebo rovnou o velmoc. Nebezpečí číhá všude. Hrůzu a strach sice snímek nebuduje, ale pro větší představivost nelze jinak než doporučit přímo onu knihu od Raye Bradburyho, podle které byl snímek natočen. Je možné si vůbec takový svět představit? Tento příběh takový pohled nabízí a je to pohled na utlačovanou společnost, která je přísně hlídána, aby se nedostala k něčemu, co jí může uškodit v názorech a vůbec v myšlení. Velice impozantní klasika, která stojí za zhlédnutí.
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.4.2013
Je příjemné žít ve světě nehořlavých domů, kde manželky sledují minimálně dvě telenovely na dvou telestěnách najednou, pyromanští hasiči brutálně chrání pořádek a brání občanům nechat se ohlupovat nebezpečnými knihami. Beru si z toho příklad a tak v demokratické svobodné zemi (zdroj: ČT, MF Dnes), kde neznáme vymývání mozků televizí ani sociální problémy, začínám pálit knihy a udávat sousedy, aby na tom světě bylo ještě líp. Děkuji za inspiraci.
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 10.7.2018
║Rozpočet $1,5milióna║Tržby USA $1,000,000║Tržby Celosvetovo $1,000,000▐ Nápad dobrý, okolie snaživo budované, či už ide o výber lokácii, nadzemnú prepravu, ubytovania, herci hrajú dobré, dokonca príde aj na experimentovanie so zábermi pustenými odzadu a naaranžované tak aby pôsobili dojmom priameho chronologického prechodu medzi scénkami ale problém je ten že celé to je v tak nechytľavom háve podané. /40%/
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 1.7.2007
Přes vysoký věk, si film udržuje dobrou kvalitu, je to zejména díky velice kvalitní knižní předloze, a že je stavěn pouze na příběhu a ne efektech, ty jsou přeci jen už v dnešní době dosti komické, koho nebaví číst a nechce mu ujít jedna z klasik světové lituratury nesmí 451 fahrenheita vynechat!
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 6.4.2006
Film jsem viděl asi před rokem poprvé a je na něm moc amoc vidět zub času, ale perfektně udělaný film dle knižní předlohy, jenž je geniální.
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 27.5.2018
Boj z deziluzí a svobodou a spousta ohně.
Další film co skončí na samém konci sledovanosti. .
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 7.12.2014
.
Každé hodnocení filmu má spočívat v hodnocení realizace a vyznění filmu. Sice se jedná o zfilmování velice populární knihy, ale podle mne je to velmi nepovedené. Velmi mnoho nejasností a nedokonalostí. Navíc podané formou, která je absolutně nezábavná a nestravitelná. Jediné kladné body připisuji prostředí a představě naší budoucnosti, to mi přijde jako odhad z let sedmdesátých velice dobré. Hodnocení 40%
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 24.12.2007
Film Francoisa Truffauta ukazuje všeobecě totalitní myšleknu moci. Moudrost a zkušenost, obsažená v knihách se v tomto filmu stávájí zlem, které je třeba vymítit. Hasičský sbor vykonává funkci čističě podobně jako STB. Satelitní městěčka skvěle vystihují sterilitu a nebarevnost totality obecně. Možná je dobré se zamyslet nad tím jak knihy mouhou radikálně měnit pohled člověka na svět, ale nejbezpečnější je míti všechny důležité inforamce v hlavě. V závěru se mi libila myšlenka živé knihovny, kterou by jako experiment stálo zato vyzkoušet, rád bych se připojil.....
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 23.1.2005
Velmi atraktivní sci-fi,
která opravdu dozrála až ve věku computerů, internetu, telestěn a jiných "požíračů" lidského ega a času... Tento výjimečný Trouffautův film je jako víno, čím starší, tím lepší.
Poznámka: Komentáře jsou řazeny podle počtu dosažených bodů jednotlivých členů, kteří je psali. To znamená, že čím více bodů má člen, tím je jeho komentář výše.10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film