Komentáře uživatele Venom_TomHardy

Venom_TomHardy

Venom_TomHardy zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

 
< Předchozí    Další >
 
Řadit dle:  Názvu filmu  |  Od nejnovějších

Počet komentářů: 71
12 let v řetězech (12 Years a Slave)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.12.2018
12 let v řetězech ale zatím   u nás příliš netáhne.   Přitom, i když se skoro na   všech nejdůležitějších   postech podíleli   Afroameričané, v žádném   případě to neznamená, že   by byl určený jen pro ně!   To samé platilo kupříkladu   i pro Komorníka, který se   nakonec oscarového klání,   snad pro přílišnou   podbízivost, vůbec   nezúčastní. To 12 let v   řetězech je za poslední   dobu již několikátým v   podstatě nízkorozpočtovým,   ale stejně velice, velice   kvalitním počinem, který si   může poprávu klást při   udílení prestižních cen ty   nejvyšší cíle (viz také   Až na krev, Milionář z   chatrče, Králova řeč,   Fighter). Solomon Northup měl   vlastně docela štěstí, že   se mu vyhnuly ty největší   brutality otroctví, a že,   tak jako třeba Andy Dufresne   z Vykoupení z věznice   Shawshank uměl něco, co   ostatní znevýhodnění   neuměli. I když pro mě   zůstává nejlepším   loňským dílem Gravitace,   jsem docela zvědavý, kolik   zlatých sošek tenhle   recenzovaný film získá.
Akta Pentagon: Skrytá válka (The Post)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.12.2018
Akta Pentagon: Skrytá válka   mají blíže k projektům   typu Hrdinové a zbabělci   nebo – abychom zůstali u   Stevena Spielberga – k   Lincolnovi. To znamená, že   se jedná o spíše   komornější počiny. To ale   pochopitelně vůbec nevadí.   I proto, že   dvaasedmdesátiletý režisér   dokáže vytvořit napětí a   přenést katarzi taky v   momentech, kdy víme, jak   celá záležitost dopadne.   Akta Pentagon: Skrytá válka   je z hlediska tématu   rozhodně důležitý snímek,   ale když ho celkově vzato   srovnám s ostatními   „novinářskými filmy“   typu Noviny, Spotlight nebo Na   odstřel, tak přeci jen o   něco zaostává. Tedy lépe   řečeno zaostával by, nebýt   té závěrečné scény,   díky které mají Akta   Pentagon: Skrytá válka   vlastně už od roku 1976   svoje pokračování.
Annabelle
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 29.12.2018
Annabelle by byl v této   podobě uznáníhodný počin   skupinky filmových   nadšenců-diletantů, kteří   se prostě rozhodli, že si   natočí takový malý   horůrek. Scénář by pak asi   za mnoho také nestál,   protože by se v něm jistě   objevovala spousta klišé   (lekačky) a pokud by mělo   jejich dílko hudbu, pak by s   největší pravděpodobností   také nebylo pro nikoho   obtížné odhadnout, kdy   vygraduje, a co se asi stane   potom. Musím napsat, že by   mě ohromně zajímalo, jak by   to bylo bývalo dopadlo, kdyby   Annabelle s tímto rozpočtem   necelých sedm milionů   dolarů natočil nějaký   věhlasný a zkušený   režisér. Kupříkladu   Alfonso Cuarón, M. Night   Shyamalan, David Fincher nebo   sám James Wan. Byl by to   potom úplně jiný film? To   se asi nedozvíme. Zato víme,   že už příští měsíc   bude mít premiéru projekt s   názvem Jessabelle, kde to   ovšem na zcela odlišnou   podívanou taky nevypadá.
Ant-Man a Wasp (Ant-Man and the Wasp)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 30.12.2018
Ant-Man a Wasp příznivce   Marvelovek určitě nezklame.   Navíc vysvětlí, proč   tenhle superhrdina   nevypomáhal svým kolegům v   Infinity War. Na konci   závěrečných titulků   uvidíme jednak jednu takovou   momentku pro zasmání, ale   také nám tvůrci dají   najevo, že bude hodně   záležet na návštěvnosti,   jestli se tenhle malý velký   protagonista ještě vrátí.   Tehdy v roce 2015 nevydělal   tolik, jako bijáky   některých kolegů, nicméně   speciálně letos po Black   Pantherovi a zmíněných   Avengers: Infinity War je po   komiksových spektáklech   hlad, takže se dá   očekávat, že by klidně   mohl atakovat hranici   minimálně 800 milionů   dolarů.
Aquaman
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.12.2018
Aquaman je skvělý také v   tom, že titulní hrdina je   – podobně jako Superman –   svým původem natolik jiný,   že se v poklidu obejdeme bez   dalších narážek na DCEU.   Ono se vlastně nedá tvrdit,   že by za konkurečním   Marvelem výrazně zaostával.   Jenom tam za deset roků   vzniklo moře bijáků. A   vesmír pod dohledem Zacka   Snydera navíc odstartoval   později a k tomu tím   nejhorším projektem, tedy   Mužem z oceli. Batman v   Superman: Úsvit   spravedlnosti, Suicide Squad,   Wonder Woman a Liga   spravedlnosti rozhodně měly   co do sebe. Navíc tyhle filmy   začínají i vydělávat,   takže budoucnost bychom   určitě neměli vidět   černě, ale klidně zase   především modře.
Avengers: Infinity War
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 30.12.2018
Avengers: Infinity War mají   skoro všechno, co od takhle   velikánského projektu   očekáváme. Zasmějeme se,   strávíme čas se   správňáckými postavami,   které nebojují proti   tuctovému záporákovi,   necháme se unášet   vizuálními efekty a   eventuálně si posteskneme   nad tím, že nemáme žádné   superschopnosti. Opravdu   kvalitní scénář nám, jak   už bylo trochu naznačeno,   Avengers: Infinity War – na   rozdíl od prvního a   třetího Iron Mana a prvního   Thora – nenabídnou.   Například hned třikrát se   stane, že jedna postava musí   zabít spřátelenou postavu,   aby zachránila vesmír. A to   se ormzí už napodruhé.   Pokud se snad náhodou mezi   vámi najdou tací, kteří se   do kina chystají bez znalosti   předchozích Marvelovek, asi   budou dost tápat (bylo by   dobré zhlédnout hlavně   Black Panthera, Avengers: Age   of Ultron, Captain America:   Občanská válka, Strážce   galaxie Vol. 2, Thor:   Ragnarok). Také jim bude ale   s velkou pravděpodobností   brzy jasné, že v Marvel   Cinematic Universe je možné   všechno. Tak uvidíme, co   přinese ta druhá část.   Tato první má za   závěrečnými titulky   samozřejmě ukrytou ještě   jednu scénu.
Beautiful Boy
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 9.1.2019
Beautiful Boy je totiž o   lidech, které přece NIKDO   NENUTIL, ABY ZAČALI FETOVAT.   Šlo o jejich svobodné   rozhodnutí. A o to   složitější může být   najít si k takové postavě   vztah. I když z mladické   nerozvážnosti se tu může   stát fakt komukoliv. Proto   tomuto skutečností se   inspirujícímu příběhu,   který vzniknul podle knih   Nica a Davida Sheffových   (představitel hlavní role z   jedné čte úryvek během   závěrečných titulků),   svým způsobem přidává na   naléhavosti, že se   soustředí na vztah otce a   syna. Jenom si nejsem jistý,   že Beautiful Boy „pomůže   představit závislost z   pohledu toho množství lidí,   kteří s ní bojují“ a že   „jednoduchým, upřímným a   syrovým způsobem dokáže   ukázat složitost závislosti   na drogách.“ Z tohoto   pohledu bude určitě lepší   zhlédnout Kanárka,   Perníkovou věž, Traffic –   Nadvládu gangů nebo   samozřejmě Trainspotting.
Black Panther
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 30.12.2018
Black Panther má výhodu v   tom, že už za dva měsíce   tu budou Avengers: Infinity   War – patrně dosud vůbec   největší Marvelovka, takže   by se na něj mohlo poměrně   rychle pozapomenout. Ani   víceméně cameo Foresta   Whitakera to nevytrhne. A   pokud jste snad taky někde   četli prohlášení typu   „Black Panther tvoří   historii MCU“, pak je   raději berte s nemalou   rezervou. Od ostatních   komiksových blockbusterů se   liší, to ano, leč není to   zrovna v dobrém. Alespoň,   že nám jsou představeni   Danai Gurira, Letitia Wright a   Winston Duke, jehož M’Baku   přispěje několika pěknými   vtípky. A jestli se teda na   film stejně chystáte, tak   ještě tradiční   upozornění: ze sálu zase   odejděte až po   závěrečných titulcích.
Comme des garçons
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 12.2.2019
Nechte holky hrát! jsou   filmem vyprávějícím o   ženském fotbale. Ono   vlastně není moc hraných   bijáků, jaké by vyprávěly   o fotbale obecně, natož o   tom ženském. Vybavují se   pouze Blafuj jako Beckham,   Holky fotbal nehrajou či   Holky na hřišti. V Nechte   holky hrát! nebudeme ochuzeni   o několik sexy okamžiků,   při kterých snad ani   nevadí, že si žádnou roli   nestřihla žádná slavná   francouzská herečka,   eventuálně že tady   nehostuje žádná známá   fotbalistka. Přeci jen   ženský fotbal je nejen ve   Francii docela na vzestupu a   někdy bývá i zábavnější   než ten mužský, protože   fotbalisté obvykle nedělají   tolik chyb. Avšak vzhledem k   výše uvedenému jistě   nepřekvapí, že ani Nechte   holky hrát! nedokázaly   napodobit indonéský (!) S   garudou na hrudi a   nepředkládají nám ani umě   nasnímané fotbalové   pasáže.
Creed
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 29.12.2018
Creed je v podstatě dost   zbytečný film. Taky kvůli   tomu, že mají tvůrci tu   drzost uvést Rockyho do   stavu, v jakém šampiona   prostě vidět nechceme! Už   je tedy jasné, proč byl   Sylvester Stallone nominován   na Zlatý glóbus. Cenu by si   asi zasloužil, protože   takhle dramatický výkon už   dlouho nepředvedl. V takovém   případě by dorovnal   kámoše Arnolda, jenž však   Zlatý glóbus nezískal za   Terminátora, nýbrž byl   oceněn jakožto Nejlepší   nováček (tahle cena se už   neuděluje) za film The   Villain a postavu jménem   „Handsome Stranger/pohledný   cizinec“. Ale to jsem   poněkud odbočil. Co se   Creeda týče, zaslouží   zmínku ještě jeho   představitel. Nikoliv Carl   Wheaters (ten se tady objevuje   pouze na fotkách a na starém   záznamu), ale talentovaný   Michael B. Jordan, jenž tu   předvedl svůj zatím   nejpamátnější výkon.   Určitě lepší, než v nové   Fantastické čtyřce. Creeda   však z průměru nevymaní   ani to.
Creed II
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 29.12.2018
Creed II nabízí poosmé to   samé! A pořád existuje   velká šance, že vznikne i   trojka. Těžko říct, o čem   by měla být, když se na   tomhle poli nedá vymyslet už   mnoho nového. To už je   pravděpodobnější, že bude   zase boxovat Drago s Creedem   nebo Creed se synem Clubbera   Langa nebo Drago se synem   Clubbera Langa nebo Creed s   Rockyho synem nebo Rocky se   svým synem. Nějaký důvod   by šikovní scenáristé   určitě vymysleli. Vzhledem k   té zápletce mě nejdříve   docela mrzelo, že jsem Creeda   II nezařadil mezi 18   nejočekávanějších titulů   letošního roku. Ale teď po   zhlédnutí jsem rád, že   jsem to neudělal.
Čertí brko
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 29.12.2018
Čertí brko přibaluje   postavy a události, které   jsme úplně nepotřebovali,   přičemž tento zamotaný   spletenec se pak snaží   rozmotat nejjednoduššími   řešeními, což nefunguje.   Navíc větší prostor   dostávají ty méně   zajímavé postavy (bohužel   včetně té hlavní, tedy   Bonifáce), což není zcela   fér třeba vůči Látalovi s   Látalovou, které si zahráli   Marek Daniel a Jana Plodková.   Někde v zárodku přitom   tahle pohádka obsahuje cosi   kvalitního, poučného,   nápaditého a zajímavého.   Po celou dobu si naštěstí   alespoň udržuje parádní   výpravu i celkově vizuální   stránku. Vyložený průšvih   to tedy navzdory těm   uvedeným nedostatkům   rozhodně není.
Deadpool 2
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 11.1.2019
Deadpool 2 se na první pohled   možná nevyhýbá některým   klasickým hollywoodským   postupům, ale na ten druhý k   nim volí trochu jiný   přístup, díky čemuž   zůstává jinou,   nepředvídatelnou, cool   podívanou. Změna na postu   režiséra ve finále nebyla k   horšímu, takže příznivci   a příznivkyně originálu   určitě nebudou zklamaní.   Nové postavy se podařilo   začlenit výborně a ty   známé (včetně Negasonic   Teenage Warhead a taxikáře   Dopindera) se posunou trochu   dál. A tradiční   upozornění na závěr:   tentokrát si stoprocentně   počkejte na scénu mezi   závěrečnými titulky.   Jednak se u ní královsky   zasmějeme a jednak ještě   více otevře ty dveře   možností pro případné   třetí dobrodružství.
Doktor Martin: Záhada v Beskydech
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 5.1.2019
Doktor Martin: Záhada v   Beskydech sice obsahuje i   „vychytávky“ typu: jedna   postava je na stejném místě   jako ostatní, podle všeho   jenom pár decimetrů za nimi,   pak odběhne za plačícím   dítětem a všichni se diví,   co tam dělá, ale dočkáme   se i pár opravdu vtipných   okamžiků (např. hláška s   Vítězslavem Nezvalem), byť   o další se tvůrci opět   sami připraví. Současně se   musí dodat, že některé   záběry – tedy fakt jenom   některé – nepostrádají   dobrou atmosféru – např.   úvod při bouřce nebo   flashbacky do minulosti, kdy   vlastně dojde na kratičký   moment i na Dobyvatele   ztracené archy. A cameo tu   má Tomáš Hanák, což je   další plus, ovšem na   lepší hodnocení to stejně   nestačí, třebaže mám   hodně rád bizarní   absurdity.
Duchové Marsu (Ghosts of Mars)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.1.2019
Duchové Marsu které vznikly   ve stejné době jako Mise na   Mars a Rudá planeta, nejsou v   tvorbě Johna Carpentera   unikátní z hlediska   samotného příběhu, jako z   hlediska filmové řeči a   nelineárního způsobu,   jakým je vyprávěn. Ona   totiž nevypráví pouze   Melanie, ale o svůj zážitek   se podělí také většina   postav, jaké významněji   zasáhnou do děje, včetně   Whitlockové nebo   Desolationových kámošů   pojmenovaných prostě Uno,   Dos Tres. Dokonce se stane,   že dojde na flashback ve   flashbacku ve flashbacku, což   se ve filmech opravdu   nestává často. Duchové   Marsu jsou také proto vcelku   sympatickým osobitým   počinem, jaký bude možná   doceněný až poté, co   začneme tu planetu   kolonizovat. Ostatně   závěrečný pohled do kamery   naznačuje že i režisér   bral ten příběh jako   nadsázku. Na druhou stranu v   některých předchozích   Johnových titulech se   objevují jevy, které se   později staly realitou … I   když v tomto případě by   asi přeci jen bylo lepší,   kdyby zůstalo u čiré fikce.
Důvěrný nepřítel
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 2.1.2019
Důvěrný nepřítel je jen   dalším rozporuplným   příspěvkem do tuzemské   kinematografie. Doplácí mimo   jiné do značné míry zase   na ten nešvar, kdy si   režisér (potažmo producent)   myslí, že je zároveň   nejlepším scenáristou. Ani   se mi nechce pro příklad   vypisovat některé   nelogičnosti, které přitom   leckdy měly být nečekanými   twisty. Ty se totiž musí   spíše vidět. Je to škoda,   protože ta první polovina   opravdu není marná,   některé nápady by bývaly   stály za rozvinutí a   Gabriela Marcinková   očividně nechtěla dopustit,   aby Důvěrný nepřítel   skončil kdesi téměř na   dně propadliště dějin.
Fantastická zvířata a kde je najít (Fantastic Beasts and Where to Find Them)
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 30.12.2018
Fantastická zvířata a kde   je najít jsou bijákem, o   kterém asi nemá smysl se   dále a hlouběji rozepisovat,   protože příznivci a   příznivkyně díla J. K.   Rowlingové (která psala   poprvé scénář, nicméně   troufám si tvrdit, že ne   zcela sama) si jej stejně   jistojistě nenechají ujít a   s velkou pravděpodobností z   něj budou nadšení více,   než z Bohů Egypta,   letošních Marvelovek a   Legendy o Tarzanovi, jíž   měl také na svědomí David   Yates. Specialista na Harryho   Pottera by měl režírovat   ještě další čtyři   pokračování s   fantistickými zvířaty a to   fakt nevím, o čem by měla   být. Snad kdyby dostal více   prostoru představitel   nejtemnějšího kouzelníka   Gellerta Grindelwalda.   Ačkoliv na Katherine   Waterston a především   Alison Sudol se také rád   znovu podívám.
Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald)
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 30.12.2018
Fantastická zvířata:   Grindelwaldovy zločiny je   film, který se od minule   jaksi proměnil v takovou tu   polovičatou fantasy, tak jako   jsou Hunger Games a série   Divergence takovými   polovičatými sci-fi. Navíc   tady výrazně ubylo těch   fantastických zvířat,   přičemž ne o všech se dá   tvrdit, že jsou vskutku   fantastická. Taky není   dobré, když se po filmu   hlavně řeší, jestli se   Leta kdysi plavila na   Titaniku, nebo jestli šlo o   jinou loď. Nedovedu si   představit nikoho nad   třicet, koho by v této   druhé části naprosto   ohromila nějaká scéna (teda   ona žádná taková nebyla   ani v té první). V každém   případě jestli je na   Grindelwaldových zločinec   něco, co velmi příjemně   překvapilo, pak to není nic   jiného než 3D, které   zvláště v IMAXu plní svůj   účel velmi dobře.
Favoritka (The Favourite)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 5.2.2019
Favoritka je spíše horkým   kandidátem na titul   „Nejhorší na deset Oscarů   nominovaný film“. Vypadá   to, že nechce mít s realitou   nic moc společného, protože   scenáristům se prostě   nechtělo dělat průzkum, jak   to tehdy doopravdy chodilo.   Někdy se nelze ubránit   dojmu, že se snaží o   parodii, jindy předkládají   naprosto vážně míněnou   událost, která tedy ovšem   nefunguje. Tu proto, že   těžiště příběhu by   chtělo ležet v něčem   jiném. Tu z toho důvodu, že   s výjimkou těch tří   nejdůležitějších figur se   všechny ostatní jeví býti   zbytečné, ale k těm třem   se zároveň obtížněji   hledá kladný vztah!?!   Ještě štěstí, že   možnost Favoritky 2 je snad   nereálná.
Goliáš (Goliat)
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 12.2.2019
Goliáš je v podstatě   taková věrná napodobenina   známých gangsterek. A to se   ještě v jednu chvíli mluví   o možnosti vybrat   klenotnictví (viz Gauneři).   Úplně nejvíc asi doplácí   na to, že vzniknul právě ve   Švédsku, jelikož švédské   filmy ve světě mimo   Švédsko zdaleka netáhnou   tolik, jako ty americké. To   je trochu problém i dalších   zemích. Nejen těch   skandinávských (teoreticky   snad s výjimkou Dánska), ale   třeba taky balkánských,   íránských, japonských nebo   mexických. To zamrzí,   protože Goliáš by se jinak   – jak naznačuje precizní,   ba až lehce zneklidňující   závěr – klidně mohl stát   úvodní kapitolou jedné   gangsterské ságy. Prakticky   svým způsobem takovým   švédským Kmotrem.
Halloween
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.12.2018
Halloween z roku 2018 obsahuje   oproti tomuto z roku 1978   prakticky pouze jednu   famózní scénu, konkrétně   tu na hajzlíkách na   benzínce, která vyvrcholí   cool oblékáním masky.   Proč? Protože se v ní   tvůrci nebáli být   odvážní! Jinak snad až   příliš ctí první   Halloween, který funguje   díky režisérskému umu a   vizi Johna Carpentera, s   čímž souvisí fakt, že   tehdy představoval něco   naprosto nevídaného. Pro   letošní film by snad bývalo   pomohlo více záběrů ze   steadicamu nebo více   podobných situací, jako   když paralelně sledujeme   dění v pokoji a v garáži.   Je zřejmé, že Michael na   jednom z těchto míst   zaútočí, ovšem nevíme   přesně na kterém. A znovu   připomínám nedostatek   odvahy, kvůli čemuž   nezbývá než dodat, že   originál je prostě jenom   jeden.
Halloween
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.12.2018
Zombie zvládl Halloween   vzkřísit a to nejen od   počátků, ale i v rámci   celé série. Michael je   surovější, jeho násilí   explicitněji vyjádřené a   nemožnost jeho poražení je   zde zdůrazněna klasickým   bezpočtem pokusů ho zabít.   Pro milovníky krvavých a   násilných filmů a pro   znalce Carpenterovy předlohy   téměř zločin nechat si to   ujít. Opravdu si to užijete.   Ostatním ale doporučuji   zdaleka se tomuto filmu   vyhnout, protože pokud   nevíte, do čeho jdete,   možná vám nebude během   promítání zcela dobře. Pak   už vám zbude jen odejít v   půlce nebo hodně často   přivírat oči…
Halloween II.
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 29.12.2018
Halloween II z roku 1981 za   Halloweenem z roku 1978 o dost   zaostává. Dalo se to čekat,   avšak vzhledem k přímé   účasti Johna Carpentera a   Debry Hill je to ve výsledku   spíše zklamání. Ale   pořád je to prostě Michael   Myers. A tak tenhle biják   stejně vydělal dost, tudíž   zadělal na vznik dalších   šesti sequelů. Některé z   nich si možná taky časem   přiblížíme. Údajně jak   Blu-ray (ten určitě), tak   DVD nabízejí v bonusech   podivný alternativní   závěr, vynechané scény   (některé dobré) a dokument   Teror v temných uličkách,   který uvádějí Donald   Pleasence a Nancy Allen (ta z   Robocopa). Název možná zní   cool, ale film, jenž se   soustředí na některé   děsivější počiny a   momenty z historie   kinematografie, je cool jen   asi tak prvních dvacet minut.   Tolik pro úplnost.
Chvilky
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 28.1.2019
Chvilky mně především tou   barevnou paletou dost   připomněly Doma je tady.   Taky takový zdánlivě   nenápadný a skromnější a   v určitém smyslu   minimalističtější   filmeček, který rozhodně   mnohem více ocení   festivaloví diváci. Ti   zvyklí na mainstream by se   mohli v některým   okamžicích či scénách asi   nudit, pokud by nechtěli   hledat ty souvislosti s   věcmi, které znají z   vlastní zkušenosti. Tenhle   počin není dokonalý ani   originální, ale klidně mohl   vzniknout na základě   skutečné události a díky   hereckému představení   Jenovéfy Bokové by rozhodně   neměl skončit někde v   propadlišti dějin. Na to u   nás máme jiné adepty.
Insidious: Poslední klíč (Insidious: The Last Key)
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 4.1.2019
Insidious: Poslední klíč je   vlastně taková milá,   naivní pohádka, kterou   patrně nejvíce ocení   teenageři, resp. děti 10-15.   I když ty asi neměly být   primární cílovou skupinou.   Kdepak, tahle podívaná   rozhodně nepřesvědčila,   abych si doplnil ty tři   předchozí. Nicméně narazit   v současnosti na   prvotřídní hollywoodský   horor … To už je pomalu   pravděpodobnější, že   vznikne dalších pětadvacet   počinů o Jamesi Bondovi.   Nebo dalších deset sezón   Simpsonových. V jedné   epizodě vyráží Lisa se   svou kamarádkou Juliet za   dobrodružstvím do fiktivní   země zvané Equalia. Vzhledem   k rozuzlení, kdy nás   Poslední klíč nutí   podezřívat naše oči z   toho, jestli se jim vůbec dá   věřit, by bylo famózním i   vcelku logickým twistem,   kdyby všechno bylo a je také   dílem bohaté představivosti   té malé holčičiky jménem   Elise, která spí v dolní   části palandy, rozumí si se   svým bráškou, má ráda   svou maminku a tímto   způsobem jenom uniká před   svým rázným   otcem-bachařem. Pak by   Insidious: Poslední klíč   byl nepochybně zdařilejší   než kupříkladu Winchester:   Sídlo démonů.
Já, Tonya (I, Tonya)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.2.2019
Já, Tonya po Barrym Sealovi:   Nebeském gaunerovi potvrzuje,   že je stále možné udělat   životopisný počin svěžím   způsobem, i když se nedá   tvrdit, že by koncept byl   nějak vyloženě   originální. V obou   případech je pořád na co   se dívat. A oba se taky   odehrávají v 80. letech   minulého století. Já, Tonya   pokračuje dál do   devadesátek, přičemž   období zachycuje pokaždé   věrně a díky precizní   výpravě filmu nechybí   skvělá atmosféra. Příběh   první ženy, která kdy v   soutěži skočila trojitého   axela, se dá označit za   jeden z těch, které jsou   natolik neuvěřitelné, že   snad ani nemůžou být   pravdivé. Jedná se o takový   bizarní, i když přesto   vyvážený mix, ve kterém   tedy mimo jiné nechybí   veřejně známá osobnost,   sport na vrcholové úrovni,   touha, komplikovaná láska,   zrada, domácí násilí,   neodbytní novináři a velmi,   velmi svérázné postavy. A   ty většinou lákají.
Jack staví dům (The House That Jack Built)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 12.1.2019
Jack staví dům až do   samotného finále v podstatě   pouze metaforicky a symbolicky   (jeho prázdná duše).   Zároveň se jedná o   realistický portrét   masového vraha, který je   ještě věrnější, než   thriller Henry: Portrét   masového vraha. I proto, že   se Lars von Trier nebojí jít   na hranici, resp. leckdy až   za ní. Klidně mu za   inspiraci mohli posloužit i   jedinci typu Eda Geina. Pro tu   celkovou ucelenost možná   škoda, že se více   nezajímá o to, že   sériovým vrahem se přece   nikdo přímo nerodí. To až   okolnosti z dětství či   nějaká pozdější   konkrétní událost často   zapříčiní, že se něco   zvrtne. Tohle je opravdu   zajímavé téma, byť pro   přenesení na stříbrné   plátno asi poněkud   náročnější. Artově   začlenit ten zdánlivě   nesouvisející obraz na   loďce, jenž je vizuální   pastvou pro oči, se proti   tomu jeví býti úplnou   samozřejmostí. I když je   fakt, že filmu by více   slušelo, kdyby si jeho autor   tyhle nerealistické   výstřelky odpustil. Ale to   by pak asi musel režírovat   někdo jiný.
Jan Palach
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 30.12.2018
Jan Palach představuje z   řemeslného hlediska   vyzrálejší dílo, než byla   například nedávná Milada,   avšak k dokonalosti má i z   tohoto pohledu daleko.   Rozhodně se ještě mělo   krátit. A třebaže jde o   celovečerní kinofilm,   stejně občas nezapře   televiznost. Tenkrát vedle   kvalitních Lidic vzniknul   hraný dokument Ležáky 42. A   v souvislosti s Janem Palachem   by nemuselo být od věci   natočit rovněž příběh   Jana Zajíce, aby napravil ty   nedostatky. Filmový Jan   Palach sice není žádný   průšvih, nicméně chybí mu   větší ucelenost.
Láska mezi regály (In den Gängen)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 15.2.2019
je počin v první řadě   festivalový, a proto se   jedná o jeden z mála   německých bijáků, jaké   jdou u nás do kin v   původním znění. Na rozdíl   od Spolu to dáme či série   Fakjů pane učiteli. Jedna   reference: v Občanu Kaneovi   se řeší, co znamená slovo   "poupě", které   titulní postava vysloví   těsně před smrtí, V Lásce   mezi regály se zase často   ozývá zvuk moře, přičemž   v závěru bude vysvětleno   trochu tragikomicky, proč   tomu tak je. Jedna poznámka:   Frantz Rogowski (Victoria),   Sandra Hüller (Tony Erdmann)   a Peter Kurth (aka Schmitke)   zahráli své role velmi   citlivým a odpovídajícícm   způsobem. Jedno upozornění:   jelikož se pohybujeme v   prostředí supermarketu,   není film vizuálně   příliš atraktivní.   Ačkoliv při lepším   nasvícení to rozhodně mohlo   být lepší i z tohoto úhlu   pohledu.
LEGO® příběh (The Lego Movie)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 17.2.2019
LEGO příběh určitě není   dokonalý, ale přesto se z   něj zcela určitě stane   divácký hit. A to nejen   proto, že animáky obecně   „frčí“. Dětem se s   největší pravděpodobností   bude líbit a pořádně   podpoří jejich zájem o tuto   stavebnici, se kterou si pak   budou nepochybně hodiny a   hodiny hrát. Na dospělé   zase v kině čeká nemalá   dávka nostalgie, přičemž   není vyloučeno, že   (minimálně u některých)   znovu podpoří zájem o tuto   stavebnici, kterou poté buď   na půdě opráší, nebo si   koupí novou, a také si   trochu pohrají. Zůstaneme-li   ještě u filmu samotného,   tak zmíníme, že 3D patří   k nadprůměru (ačkoliv není   pochyb o tom, že mohlo být   využito ještě mnohem,   mnohem lépe), nicméně i   vzhledem k té nostalgii by   možná bylo vhodnější   vyrazit na klasickou verzi.
< Předchozí    Další >
 

TV Program

ČT1 - Zajímavosti z regionů

01:25 - 01:50

23 minut již uběhlo
2 minut zbývá do konce

ČT2 - Billboardy

01:45 - 02:10

3 minut již uběhlo
22 minut zbývá do konce

NOVA - Mentalista (2008) [TV seriál]

01:25 - 02:10

23 minut již uběhlo
22 minut zbývá do konce

Prima - Komisař Rex (1994) [TV seriál]

01:25 - 02:15

23 minut již uběhlo
27 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 154841
Osobností: 640900
Fotografií: 591404
Plakátů: 280906
Obsahů a biografií: 141874
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Pistolnice Jane (2016)

Pistolnice Jane
Až na trochu nudný začátek   velmi dobrý film. Líbilo se   mi to prokládání s   minulostí. To, že všechno   neřekli na začátku jako   obvykle. více >

Autor: Izzy8635 | Hodnocení: 9 / 10

Bubáci (2019) [TV epizoda]

Bubáci
Lupínkova manželka byla na   přesdržku už v první   řadě a Bobem to jenom   dorazila. Mafie po sobě   zametá stopy a majitel lodní   dopravy více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 7 / 10

Sardinky (2019) [TV epizoda]

Sardinky
Konečně zase slušná   policejní práce. Za vším   je třeba hledat prachy, ať   už od cizích nebo českých   šmejdů.

Autor: Frolíček | Hodnocení: 7 / 10

Po čem muži touží (2018)

Po čem muži touží
Příjemné překvapení,   které stálo na Polívkové,   ale ona to tam prostě má.   Langmajer jí to pěkně   rozehrál a ona už mohla   pěkně více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 7 / 10

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Moje tlustá řecká svatba
Vzhledem k tématu bych to   čekala vtipnější, ale   dobrá komedie se musí   hledat. Trochu mě mrzí, že   to byla taková nuda.

Autor: Izzy8635 | Hodnocení: 6 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení

Copyright © 2003-2019, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.055/0.025
Partneři:
hotel pro psy