Obsah filmu Šógunovi nindžové
Historicko-dobrodružný film režiséra Noribumiho Suzukiho Šógunovi nindžové nás zavádí do Japonska na sklonku šestnáctého století. Líčí osudy mladého Takamaruá, který chce pomstít smrt svých rodičů a obnovit slávu klanu Momočiů, zlikvidovaného muži proradného lenního pána Hidejošiho. V nerovném boji pomáhají statečnému mladíkovi jeho přátelé. Mnozí z nich položí za vítězství i životy. Do hry vstupují také rodové meče, ukrývající tajemství zlatého dolu. Spletitý děj vytváří dostatek příležitostí pro množství neuvěřitelných soubojů, v nichž se používají nejrůznější druhy bojového umění i nejrůznější zbraně. Specialitou filmu jsou bitky skupin...
Historicko-dobrodružný film režiséra Noribumiho Suzukiho Šógunovi nindžové nás zavádí do Japonska na sklonku šestnáctého století. Líčí osudy mladého Takamaruá, který chce pomstít smrt svých rodičů a obnovit slávu klanu Momočiů, zlikvidovaného muži proradného lenního pána Hidejošiho. V nerovném boji pomáhají statečnému mladíkovi jeho přátelé. Mnozí z nich položí za vítězství i životy. Do hry vstupují také rodové meče, ukrývající tajemství zlatého dolu. Spletitý děj vytváří dostatek příležitostí pro množství neuvěřitelných soubojů, v nichž se používají nejrůznější druhy bojového umění i nejrůznější zbraně. Specialitou filmu jsou bitky skupin maskovaných mužů (nindža je vlastně profesionální bojovník, zabiják), bleskurychle se spouštějících či lezoucích jako pavouci nebo opice po stromech. Stranou bojů nezůstávají ani dvě dívky, jejichž osudy se proplétají Takamaruovým životem. - Film lze zařadit do oblíbeného žánru kung-fu. Vyznačuje se profesionálním zpracováním (zvláštně akčních scén) a jistou dávkou krutosti. Se samurajskými filmy předních japonských režisérů, jež se před lety u nás uváděly, však nemá mnoho společného. Svým charakterem připomíná nedávno uvedený snímek stejné provenience, Jistá smrt.
Autor/Zdroj: /Filmový přehled < Zobrazit méně
zobrazit všechny obsahy (1)
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit
zde >>
Nejnovější komentáře k filmu
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 9.7.2018
Ano,
je to naivní dílko. Mnoho bojových scén se pomalu ale jistě stává karikaturou sebe sama. Herecké výkony zoufalé, hudba místy tak katastrofální, že výtahová hudba je oproti tomuhle vrcholem umění. Scénář až trapně prostý.
A přeci v tom filmu je něco, proč mě baví.
Ale neumím to vysvětlit. Protože je to fakt strašná krávovina.
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 21.5.2010
Některé pasáže filmu byly zcela nedívatelné. Valná většina soubojů působila naivně a místy přecházela až do trapné grotesky a kousky jenž předváděli pavoučí ninjové patří už spíše do sci-fi. Nechápu čím si vysloužil Chiba, jako choreograf a režisér bojových scén, takového věhlasu, mě zatím nepřesvědčil. Snaha zakomponovat tento „příběh“ o pomstě do historických souvislostí byla víceméně zbytečná a minula se účinkem. Mnohdy nelogické a nesmyslné chování některých postav, slabé herecké výkony a přemíra nezdařilé akce je u béčkových filmů k pobavení typické a s určitou mírou nadhledu se dají tolerovat. Co jsem ovšem tolerovat nedokázal, byla příšerná, úděsná, hrozná, odpudivá a zcela neposlouchatelná hudba. Zejména při tónech šíleného saxofonisty jsem doslova trpěl, mnoho nechybělo od toho, abych sáhl pro svou katanu a spáchal seppuku. Ale i v notně nepodařených filmech, jako je tento, lze nalézt i některá pozitiva, zde například, že rudá krev na bílém kimonu působí značně esteticky :-). Ač veliký, mnohdy až příliš nekritický, příznivec samurajského žánru, pro tentokrát bych nechal všechny zainteresované uvařit v oleji.