Herec, Zpěvák
Bob Hope
Věk: 100 († 27. 7. 2003)
Datum narození: 29. 5. 1903
Národnost: anglická
- Fanklub:
Popis a galerie
Bob Hope, vlastním jménem Leslie Townes Hope, se narodil 29. 5. 1903 v Bristolu v Anglii, ale když mu bylo pět let, rodiče emigrovali do Ameriky a tak má Bob Hope americké občanství.
Po škole začal na jevištích jako komik a tanečník, než si ho v roce 1938 všiml film. Tehdy ještě mimo roli nazpíval (dnes se tomu říká soundtrack) píseň do filmu Thanks for Memories, ale píseň měla takový úspěch, že se nadlouho stala jeho znělkou při vystoupeních.
Potom spojil své síly s Bingem Crosbym, a spolu se objevili v sérii filmů Road to..., což byly komedie, které se natáčely od roku 1940 až do roku 1952. Několik dalších filmů na podobné téma se natáčelo ještě do roku 1970, ale již bez účasti Boba Hopa.
Během druhé světové a poté zvlášť za vietnamské a korejské války věnoval hodně svých vystoupení americkým vojákům přímo na bojištích, což mu vyneslo ocenění v podobě zvláštního Oscara. Celkem těchto čestných Oscarů má 4.
Objevil se ve filmu Někdo to rád horké z roku 1939 v režii George Archinbauda. V tomtéž roce natočil snímek Kočka a kanárek - Cat and the Canary v režii Elliotta Nugenta. Pak první z Road filmů - Road to Singapore - Cesta na Singapur, kterou režíroval Victor Schertzinger a kde s ním hrál Bing Crosby a Dorothy Lamour.
(Další se jmenovaly třeba Cesta do Utopie, Cesta na Zanzibar, Cesta do Maroka, a pod.) V našich kinech mohl být viděn ve filmu Špion jako my - Spies Like Us režiséra Johna Landise z roku 1985.
Zemřel v roce 2003 ve věku 100 let a pár týdnů (27. 7. 2003).
Edward52 a jeho archív
Dodatečné informace
Rodné jméno:
Leslie Townes Hope
IMDb:
Pohlaví:
muž
Místo narození:
Eltham, Kent, Anglie
Místo úmrtí:
Toluca Lake, Kalifornie, USA
Nejlepší z filmografie
Účinkuje
10!
Účinkuje
10!
Herec
9,2
Herec
9,0!
Herec
9,0!
Herec
Producent
Scenárista
9,0!
Herec
9,0!
Herec
8,1!