ohodnotit

Poslední legie

The Last Legion

Další název:
Posledná légia; Die letzte Legion
Rok:
2006
Délka:
102 minut
Premiéra v ČR:
8.11.2007
„V soumraku římské říše se zrodil mýtus o meči, který přetrval staletí.“

Obsah filmu Poslední legie

 
Dobrodružný příběh o odvaze Římanů a síle mýtu začíná v době, kdy se římská říše rozpadá a její moc nad světem nezadržitelně slábne. Chlapec Romulus Augustus, který vyrůstá v Římě, se připravuje na den, kdy se z něho stane vládce. Jelikož má jako každý panovník mnoho nepřátel, musí být Romulus pod permanentním dohledem vojenského veterána Aurelia a jeho jednotky. Krátce potom, kdy je Romulus slavnostně jmenován císařem, jej zradí Gótové, kteří do té doby stáli po jeho boku. Zrádci jsou na každém kroku a spojenců ubývá. Nezbývá než se pokusit zachránit zanikající říši a se skupinou věrných podniknout nebezpečnou cestu až k její hranici, kde...
 
TIP: Nastavení pořadí obsazení si můžete nastavit zde >>
režie:
Doug LeflerDoug Lefler  
hraje:
Colin FirthColin Firth.....Aurelius [46]   
Ben KingsleyBen Kingsley.....Ambrosinus [62]   
James CosmoJames Cosmo.....Hrothgar [58]   
Igor De LaurentiisIgor De Laurentiis.....Septimus   
Rupert FriendRupert Friend.....Demetrius [25]   
Iain GlenIain Glen.....Orestes [45]   
John HannahJohn Hannah.....Nestor [44]   
Lee InglebyLee Ingleby.....Germanus [30]   
Ferdinand KingsleyFerdinand Kingsley.....mladý Druid   
Murray McArthurMurray McArthur.....Tertius [40]   
Kevin McKiddKevin McKidd.....Wulfila [33]   
Peter MullanPeter Mullan.....Odoacer [46]   
Robert PughRobert Pugh.....Kustennin [55]   
Aishwarya RaiAishwarya Rai.....Mira [32]   
Mark RyanMark Ryan  
Mark SangsterMark Sangster.....Metellus   
scénář:
David LelandDavid Leland  
Leslie MegaheyLeslie Megahey  
Jez ButterworthJez Butterworth  
Tom ButterworthTom Butterworth  
námět:
Valerio Massimo ManfrediValerio Massimo Manfredi.....motivy ze stejnojmenného románu (2002, česky Alpress, Frýdek-Místek 2003) [62]   
Carlo CarleiCarlo Carlei  
Peter RadarPeter Radar  
hudba:
Patrick DoylePatrick Doyle  
kamera:
Marco PontecorvoMarco Pontecorvo  
Nic MilnerNic Milner.....dodatečné záběry   
střih:
Simon CozensSimon Cozens  
trailer
Oficiální stránka:
www.lastlegion-movie.c...
 
 
Distributor v ČR:
SPI International
 
 
Barevný:
Ano
 
 
Jazyková verze:
anglická
 
 
Distribuční verze:
česky, dabováno, s titulky
 
 
Zvuk:
Dolby Digital (SDDS/DTS)
 
 
Přístupno:
od 12 let
 
 
Ohodnoťte
n12345
n678910
Zobrazit všechny herce a tvůrce filmu Poslední legie >

Řadit dle:  Bodů uživatele  |  Od nejnovějších  |  Podle hodnocení

Nejnovější komentáře k filmu

charlie1612
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 20.9.2020
Dobrodružný, oddechový film na sobotní   odpoledne (ovšem sledovaný v neděli -:)).   Podtitul „historický“ je třeba brát s   hodně velkou rezervou. Když si divák uvědomí,   že o historickou věrnost opravdu nejde, pobaví   se. Je to film z řady na podobné téma, navíc   střihnutý Artušovskou legendou. Hlavní   hrdinové jsou sympatičtí a závěr je   optimistický.
Izzy8635
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 6.8.2018
Když už tvůrce přestal bavit starověký   Řím, půjčili si legendu o Artušovi. S oběma   očima přimhouřenýma to snad ani neva. Ve filmu   byla spousta historických a logických   nepřesností, kterých jsem si všimla i jako   laik. Někdy to až vypadalo jako pohádka pro   starší děti, asi devítileté.
martin.stusak.9
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 5.5.2016
Dobrodružný příběh z dávných dob Římské   říše má viditelně velmi chudou výpravu, což   je, jak jinak, ovlivněné hlavně velmi malým   rozpočtem. Scénář není zase až tak špatný,   ale televisnost tomu moc na velkoleposti   nepřidává. Těžko říci, proč to bylo   točeno pro plátna kin. Na druhou stranu je ale   zase fakt, že je dnes už divák dosti zmlsaný   ohromnými pixelovými efekty a triky, takže   když se objeví něco daleko obyčejnějšího,   nedokáže to už vřele přijmout. Takových   filmů v 50. - 60. letech vznikalo nebývalé   množství a tento by se k nim mohl bez problémů   zařadit. Film není jenom o efektech a na to se   už bohužel nějak zapomíná. Snímek   ´Poslední legie´ má skromný avšak dobrý   děj, plno válečných scén a v jistém smyslu i   myšlenku. Příběh stavěný na bájích a   legendách má svůj základ ve svých daných   standardech. Je to určeno převážně pro mladé   diváky a tím je to také celé stavěné. Takže   byť fanoušci efektů nad tímto počinem ohrnou   nos, ostatní si celý příběh o mladém   hrdinovi nesoucí jméno Romulus Augustus rádi   vychutnají.
Pitryx
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 8.4.2016
Nu, je zde vidět méně peněz, ale přesto jde o   vkusný dobrodružný snímeček, určený spíše   mladšímu divákovi. Mi se film líbil, protože   měl spád, nebyly v tom žádné zmatky a   zbytečnosti (mimo ženskou postavu bojovnice) a   karty byly jasně dány předem. Protože se mu   toho moc vytknout nedá, mohu je s klidným srdcem   doporučit jako bezvadný filmík na odpočinkové   odpoledne.
radegaster
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 22.8.2015
Beznadějná legie
Za málo peněz se prostě někdy nedá udělat   hodně muziky. Zde to platí dvojnásob. Ze   začátku se zdá, že by film mohl fungovat, ale   postupem času zabředá do stále hlubší a   hlubší žumpy. Herci znudění, akce bez nápadu   a logika scénáře mi připadala, že ho psal   někdo bez mozku. Pár hezkých momentů film   měl, kostýmy a hudba se také povedly, ale z   takovéto legendy se dalo vytřískat   setsakramentsky víc.
clara.bow
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 22.10.2014
No, k tomuto filmu mám tak trochu výhrady, byť   mám historické filmy ráda. Taková ta   oddychovka. Hodnocení u mě zachránil výkon   Colina Firtha a Bena Kingsleyho...
CyberMageFroll.LF
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 2.10.2014
Zkrátka takový ten vysloveně oddychový   dobrodružný film. Bohužel tvůrci se zároveň   snaží dost nechutným způsobem žonglovat s   historickými fakty a ještě to celé říznou   mystikou. Po závěrečné scéně mi nezbylo než   říct: To jako opravdu vážně?
volam.sa.pistik
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 8.12.2013
Keď sa devastuje história
Ako dobrodružné béčko by to obstálo, aj   dokonca v tom majú palce Slováci (architektúra,   tipujem aj komparz) aj Slovensko (exteriéry),   takže by som rád podal nejakú chválu, ale tuto   už pretiekol pohár. Títo západní tvorcovia   trpia nejakou merilinofíliou, alebo   excaliburfíliou, kedže sú týmto už totálne   posadnutí. Ja mám obavy, že ak to pojde takto   ďalej, tak Luke v epizode VII sa bude oháňať   exkaliburom a namiesto Obivana mu bude radiť duch   Merilina. Ja sa priznám, že som čakal, že   excalibur sa dostane ďalej ako k Cézarovi,   niekde k Noemu alebo dokonca Ábelovi, ako po ňom   zatúžil Kain a bude to pokračovať, že malý   Romulus splodí deda Karola Veľkého a veľký   Merilin bude mať vízie, že o 15. storočí sa   zrodí spojená Európa na základe rímskych   ideáloch (to by sa ani moc nemýlil, tá však   stojí na ideáloch byrokracie a slúži zlatu).   Niekto by mal skutočne tých scenáristov   pokutovať a mali by podpisovať hmotné   zodpovednosti za tie nehorázne nezmysly a lži.   Ja viem film, ale nech aspoň zmenia mená a   nekecajú o nejakých ideách. V skutočnosti   Romulusa čo si pamätám zo školy a   prijímačiek Odoaker ušetril, čo je dosť   prekvapujúce, kedže vtedy sa každý konkurent   na vládnom poli príliš nešetril, a v pokoji   zrejme dožil niekde na talianskom území. Rím   ako kolíska civilizácie a najmocnejšia a   najdokonalejšia Ríša už defakto neexistovala,   ale za to si mohla sama svojou pýchou a   spupnosťou ako každý, kto zabudne na ideály,   na ktorých bola postavená, na česť, vernosť a   oddanosť a svoju minulosť. Žiadne légie v   Británii neboli a ťažko hovoriť o čisto   vznešených samotných rímskych légiach, kedže   vtedy už boli takmer všetko žoldnieri a   väčšina územia dobytá barbarmi alebo   rozdrobená. Aj keď si odmyslím toto všetko,   tak herecký ansábel bol totálne príšerný na   čele s Kingsleym, čo som hlavne od Colina ale   nečakal. Také množstvo najbrutálnejších a   devastačných klišé a kecov len tak nevidieť a   nepočuť ani v 50tych rokoch dobrodružných   filmoch talianskej produkcie. Ako dobrodružnému   snímku by som dal v pohode 5, ale za to ich   neustále pchanie merilina a eckalubra (to už   musí byť úchylka) všade dávam odpad. Teda   nie, bod pridám za ozdobu Miru. Cez leto idem   obzrieť trenčianske skaly či aj tam nebude   nejaká značka od exkalibra a idem preštudovať   dejiny Slovanov, tipujem, že aj my sme potomkovia   Artuša, lebo sme na správnej európskej a   demokratickej strane, keby sme boli viac na   východ sme hnusní Slovania, normálne ma   rozbolela hlava z tak nezmyselného filmu
mat.ilda
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 2.3.2013
V tomto případě by nebylo od věci ještě   před začátkem projekce výrazné upozornění,   že se nebude jednat o historicky podložená   dobrodružství. Zmatený divák by tak byl   ušetřen horečnatého listování v   encyklopediích a marného spojování   souvislostí mezi posledním římským císařem   a králem Artušem. I kdybych velkoryse pominula   tuto nepříjemnost, další rány co přijdou,   bude muset divák nést statečněji, než hrstka   věrných, která protivnému malému Romulovi   zbyla. Za všechny jmenujme šermířské souboje,   za které by se nemusely stydět ani amatérské   družiny na našich poutích, mizerný scénář a   (ne)uvěřitelné herecké výkony.
azenka
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 11.7.2011
Pěkný historický akční film se známými   tvářemi. Závěr je roztomilý. A Colin Firth   jako římský hrdina...moc zajímavé.:-)
 

10 filmů, které komentovali někteří uživatelé co tento film
minih166431minih166431Voda, krev, rakije a zombie epidemie (2019) 
Posljednji Srbin u Hrvatskoj n
minih37137minih37137Těžký prachy (2002) 
Run for the Money n
minih7689minih7689Florenc 13,30 (1957) 
Florenc 13,30 n
minih38617minih38617Gomez kontra Tavarez (2007) 
Gomez Vs Tavarès n
minih147656minih147656Téměř dokonalé Vánoce (2016) 
Almost Christmas n
minih8668minih8668Hrabě Monte Christo (1961) 
Le Comte De Monte Cristo n
minih10569minih10569Kora Terry (1941) 
Kora Teri n
minih69517minih69517Tikot hodin (2011) 
Ticking Clock n
minih56744minih56744Obyčejní lidé (2009) 
Obični ljudi n
minih20452minih20452Tajemství Ocelového města (1978) 
Tajemství Ocelového města n

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

65.6 % (233)
6   - curil
5   - jarda53
7   - cicis
8   - Erkul
7   - Pitryx
8   - clara.bow
7   - efCZa
5   - Angelika28
7   - Veronika42
4   - hvezdyn
7   - Frolíček
8   - Justik66
8   - martin.stu
4   - Hugin
6   - M.A.G.
4   - Prasoid
6   - Agostino
1   - Lienocka22
7   - georginaa
6   - LenC2
Poslední legie (2006)Poslední legie (2006)Poslední legie (2006)Poslední legie (2006)
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168560
Osobností: 665369
Fotografií: 661545
Plakátů: 317767
Obsahů a biografií: 155384

Poslední komentáře

Kill Bill 2 (2004)

Kill Bill 2
Jednou jsi vrah a už to s   tebou jede. Vyústění pomsty   podrobně objasněno.   Tentokrát méně krve ale   jinak pobavilo.

Autor: wena | Hodnocení: 8 / 10

Borat Subsequent Moviefilm: Deli...

Borat Subsequent Moviefilm: Delivery of Prodigious Bribe to American Regime for Make Benefit Once Glorious Nation of Kazakhstan
Pořádný úlet s   překvapivým twistem na   konci. Rýpky aktuální i   nadčasové. Část věcí z   traileru chybí, ale byl v   traileru (e;

Autor: naineko | Hodnocení: 10 / 10

Návštěvní hodiny (1986) [TV hra]

Návštěvní hodiny
Mrazivě pravdivá sonda do   rodinných vztahü od našeho   předního televizního   režiséra Pavla Háši. Je to   o nastavení žebříčku   živozních více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 7 / 10

Tajemství Viléma Storitze (1967)...

Tajemství Viléma Storitze
Velmi povedený koprodukční   televizní film natočený   podle slavné literární   předlohy Julese Vernea.   Francouzský režisér vzal do   více >

Autor: klasifikátor | Hodnocení: 8 / 10

Unesená: Příběh Elizabeth Smarto...

Unesená: Příběh Elizabeth Smartové
Filmy podle skutečné   události nejdou pokazit..   většinou. Scénář k filmu   byl skutečně dost špatně   uchopený. Že to nejde?   scénář dle více >

Autor: Natalia_Budz | Hodnocení: 3 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení