reklama

FDb.cz - filmová databáze

Dnes je 25.10.2016 a svátek má Beáta. Tip: Nej půjčka >>

Rozšířené vyhledáváníPostrádáte zde něco?

 
 
ohodnotit

Ledová bouře

The Ice Storm

Rok:
1997
Délka:
112 minut
Premiéra v ČR:
17.9.1998
„Sigourney Weaver a Kevin Kline v dramatu plném vášní i mrazivých vztahů.“
Popis / Obsah / Info k filmu Ledová bouře
Uznávaný režisér Ang Lee (podepsaný pod filmy Svatební hostina, Rozum a cit, Jízda s ďáblem, Tygr a drak, Zažít Woodstock) se v tomto příběhu - tak jako již několikrát - zaměřil na rodinné a generační vztahy. V psychologicky laděném snímku, natočeném podle románu Ricka Moodyho Ledová bouře, se vrací do roku 1973, do předměstí connecticatského New Canaanu. Vyprávění se přitom soustřeďuje na členy sousedících rodin Hoodových a Carverových, kteří k sobě pocitují přátelské, milostné vztahy i nenávist. Jakýmsi katalyzátorem drobných a všedních událostí i vztahů je ledová kalamita, jež nastane v noci po neustávajícím mrznoucím dešti…

Americký film oceněný na MFF v Cannes (cenou za scénář pro Jamese Schamuse) se vymyká z běžné hollywoodské produkce a spíše připomíná klasická díla filmařů Ingmara Bergmana a Michelangela Antonioniho. Hlavní úlohy ztělesnily známé herecké hvězdy Sigourney Weaver (Vetřelec, Gorily v mlze, Krotitelé duchů, Smrt a dívka) a Kevin Kline (Ryba zvaná Vanda, Francouzský polibek, Dave). V dalších rolích hrají Joan Allen (Šílená láska, Tváří v tvář), Tobey Maguire, Christina Ricci (Casper, Malí válečníci), Jamey Sheridan, Elijah Wood (Všude dobře, doma nejlíp, Drtivý dopad).

Zdroj: ČT


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Ledová bouře
Režisér Ang Lee, původem z Tajvanu(!), se na mezinárodní scéně uvedl filmem Svatební hostina a potom pro Emmu Thompsonovou natočil Rozum a cit, který si vysloužil několik oscarových nominací. Filmem Ledová bouře se už představuje jako mistr svého řemesla. Film nás zavádí na oslavy Dne díkuvzdání do luxusního předměstí New Canaan v Connectitutu. Píše se rok 1973. V televizi se Nixon pokouší vysvětlit aféru Watergate a na předměstí připomínající zanedbaný park se pomalu blíží ledová bouře. Hlavními hrdiny je rodina Hoodových. Otec Ben (Kevin Kline) vydělává peníze, jezdí vlakem do práce a jen zřídka se pustí skleničky. Matka Elena (Joan Allenová) krade po obchodech hnaná touhou něco zažít.. Dcera Wendy (Christina Ricciová) je čtrnáctiletá nymfomanka a syn Paul (Tobey Maguire) hází kamarádům do pití Rohypnoly. Film zachycuje Ameriku v období, které příliš neznáme, kdy pozůstatky šedesátých let prosákly do středních vrstev. Široké vrstvy obyvatelstva se seznámily s volnou láskou a marihuanou a nemotorně se se snažily taky si to všechno užít. Jedním z centrálních momentů filmu je večírek s výměnou partnerů, na kterém si ženy vybírají své milence pro tuto noc losováním klíčů od aut. Večírek dopadá asi tak, jak by dopadl, kdyby ho pořádali se svými přáteli vaši rodiče. To mě na filmu zaujalo zvlášť. Je samozřejmě výborně napsaný a zahraný, humorné a ostře satirické scény se střídají s uměřeným patosem. Překvapením pro mnohé asi bude Cristina Ricciová, kterou mohli naši diváci naposledy vidět v Casperovi, i když v poslední době se specializuje spíš na ty nymfomanky. Zdá se mi ale, že ta doba v mnohém odráží naši současnou realitu tady. I u nás se právě mění počasí a ne každý si s tím ví rady. Rozpadající se rodinné vazby a děti snažící se vyrovnat se sexem a drogami můžete vidět i v Budějovicích každý den. Takhle dobrý film o nich ale jen velmi zřídka.

Autor/Zdroj: /Sber


70. léta. Stmívá se... nad městem se schyluje k nejhorší ledové bouři za posledních 30 let... Členové rodiny Hoodových se chystají prožít další z uvolněných večírků. Přírodní katastrofa navždy změní jejich životy.
Listopad 1973, Connecticut; USA. Každý z Beatles točí sólové album, manželská nevěra je součástí života většiny rodin, sex přestal být tabu. V rodině Hoodových zrušili všechny zábrany. Rodičům i dětem vyhovují jejich vlastní představy sexuální revoluce. Před setměním, kdý se každý člen rodiny připravuje na svůj noční život, přichází nejhorší ledová bouře za posledních 30 let. Po noci nemorálních událostí a jedné tragedie, se rodina v mrazivých ranních hodinách po bouři sjednocuje, aby tak zachránila téměř zpřetrhaná pouta.
Uznávaný režisér Ang Lee se ve své tvorbě zaměřuje na rodinné a generační vztahy zakotvené v konkrétní společenské situaci. V psychologickém snímku podle románu Ricka Moodyho Ledová bouře se jedná o vazby v předměstském společenství vyšší střední třídy na konci roku I 973, kdy Spojené státy procházely tvrdým střízlivěním po bouřlivých šedesátých letech. Katalyzátorem"drobných a všedních událostí kolem Dne díkůvzdání je ledová kalamita, jež nastane v noci po intenzívním mrznoucím dešti. (Ledová bouře přišla 23. listopadu 1973, přesně deset let po smrti prezidenta Kennedyho.) Vyprávění se soustřeďuje na sousedící rodiny Hoodových a Carverových. Ben Hood je nevěrný manželce Ellen se sousedkou Janey. Ellen mu nevěru téměř proti své vůli oplatí s Janeyiným manželem Jimem. Čtrnáctiletá Wendy Hoodová sbírá první erotické zkušenosti s chlapci Carverovými, vrstevníkem Mikeym a mladším Sandym. Šestnáctiletý Paul Hood zase usiluje o sblížení se spolužačkou z newyorské střední školy. Mikey, kterého všichni považují za „zvláštní dítě", během ledové bouře tragicky zahyne: Jeho smrt jakoby dospělým přinesla draze vykoupené prozření. V nenápadném, ale vzácně promyšleném a citlivě natočeném snímku tvůrci přesvědčivě zachycují atmosféru a jemně odhalují nudu, pokrytectví, faleš a nevěru, jež se skrývají pod maloměstskou počestností. Film stojí především na výkonech známých herců i zkušených dětských představitelů. Vymyká se z běžné hollywoodské produkce a připomíná klasická díla Bergmana či Antonioniho.
Program UH

Autor/Zdroj: /


Ang Lee se ve své tvorbě zaměřuje na rodinné a generační vztahy zakotvené v konkrétní společenské situaci. V tomto filmu se jedná o vazby v předměstském společenství vyšší střední třídy na začátku 70. let, kdy Spojené státy procházely jak vystřízlivěním z předchozí dekády, tak Nixonovou aférou Watergate.
Program ART

Autor/Zdroj: /Kino ART


Ocenění: Cena za scénář na MFF Cannes 1997, Cena BAFTA a nominace na Zlaiý glóbus pro S. Weaverovou v kategorii nejlepší herečka ve vedlejší roli

Uznávaný režisér Ang Lee se ve své tvorbě zaměřuje na rodinné a generační vztahy zakotvené v konkrétní společenské situaci. Ve filmu Ledová bouře se jedná o vazby v předměstském společenství vyšší střední třídy na začátku 70. let, kdy Spojené státy procházely jak vystřízlivěním z předchozí dekády, tak Nixonovou aférou Watergate. Vyprávění se soustřeďuje na sousedící rodiny Hoodových a Carverových, jejichž vzájemné vztahy jsou více než propletené. Katalyzátorem drobných a všedních události je ledová kalamita, která skutečně nastala v noci po večerním namrzajícím dešti 23. listopadu 1973.
V nenápadném, ale vzácně promyšleném a citlivě natočeném snímku tvůrci přesvědčivě zachycují atmosféru newyorského satelitu a jemně, ale nemilosrdně odhalují nudu, pokrytectví, faleš a nevěru, jež se skrývají pod maloměstskou počestností. Film stojí především na výkonech známých herců i zkušených dětských představitelů (skvělá Christina Ricciová proslula již jako členka Addamsovy rodiny). Film se vymyká běžné hollywoodské produkci a připomíná třeba Redfordovu prvotinu Obyčejní lidé. Lze najít i odkazy ke klasickým dílům Ingmara Bergmana či Michelangela Antonioniho.
Rodiče Hoodovi jsou drceni pocitem nenaplněnosti vlastního života i vědomím plynutí času. Snaží se sice naplnit požadavky svých společenských rolí, vždy se však najde detail, který zoufale nehraje. I „dětská trápení" jejich ratolestí mají dost hořký podtext. Režiséru Ang Leeovi se při ztvárňování jejich postav podařilo zachytit směs nevinnosti a krutosti, která je pro určitý věk asi typická.
(0. Štindl, Lidové noviny 17.9. 1998)
Postupně, s nenucenou hrozivostí, se ve filmu ukazují spodní proudy, jež vymlely trapné, hořkosměšné cestičky k módní sexuální revoluci.
(M. Spáčilová, Mladá fronta Dnes 19.9. 1998)

Autor/Zdroj: /Kino ART


Popis / Obsah / Info k filmu Ledová bouře
Uznávaný režisér Ang Lee se ve své tvorbě zaměřuje na rodinné a generační vztahy zakotvené v konkrétní společenské situaci. V psychologickém snímku podle románu Ricka Moodyho Ledová bouře se jedná o vazby v předměstském společenství vyšší střední třídy na konci roku 1973, kdy Spojené státy procházely tvrdým střízlivěním po bouřlivých šedesátých letech. Katalyzátorem drobných a všedních událostí kolem Dne díkůvzdání je ledová kalamita, jež nastane v noci po intenzivním mrznoucím dešti. (Ledová bouře přišla 23. listopadu 1973, přesně deset let po smrti prezidenta Kennedyho.) Vyprávění se
soustřeďuje na sousedící rodiny Hoodových a Carverových. Ben Hood je nevěrný manželce Ellen se sousedkou Janey, Ellen mu nevěru téměř proti své vůli oplatí s Janeyiným manželem Jimem. Čtrnáctiletá Trendy Hoodová sbírá první erotické zkušenosti s chlapci Carverovými, vrstevníkem Mikeym a mladším Sandym. Šestnáctiletý Paul Hood zase usiluje o sblížení se spolužačkou z newyorské střední úkoly. Mikey, kterého všichni považují za "zvláštní dítě", během Ledové bouře tragicky zahyne. Jeho smrt jakoby dospělým přinesla
draze vykoupené prozření. - V nenápadném, ale vzácně promyšleném a citlivě natočeném snímku tvůrci přesvědčivě zachycují atmosféru a jemně odhalují nudu, pokrytectví faleš a nevěru, jež se skrývají pod maloměstskou počestností. Film stojí především na výkonech známých herců i zkušených dětských představitelů. Vymyká se z běžné hollywoodské produkce a připomíná klasická díla Bergmana či Antonioniho.

j

Autor/Zdroj: /Filmový přehled


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Hodnocení:n12345678910

Hodnocení filmu

74.7 %
8   - curil
6   - hledasenik
9   - Frolíček
6   - M.A.G.
8   - jorgemar
7   - Agostino
7   - LenC2
4   - enejčel
8   - Chrustyn
6   - mat.ilda
8   - vojtam
6   - RM
8   - Omnibus
7   - REKBRIT
9   - Charlie35
9   - Tom_Hardy
9   - Faye
9   - Akana
7   - cerfik
7   - davidek

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 138694
Osobností: 597209
Fotografií: 514588
Plakátů: 249213
Obsahů a biografií: 128175

Poslední komentáře

Tarzanova smrt (1962)

Tarzanova smrt
Jak to může dopadnout s   chlapíkem, dokonce baronem,   který neumí do pěti   počítat, ale je bohatej, až   to není hezký, je majitelem   více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 6 / 10

13. komnata Jany Kratochvílové (...

13. komnata Jany Kratochvílové
Zpěvačka, od které mám   stále desku, která je super,   byla vydána před emigrací,   jsou na ní hity, které se   hrají i dnes, Stíny   více >

Autor: jarda53 | Hodnocení: 5 / 10

Oči pro pláč (1983)

Oči pro pláč
Tak jako scéna u potrat   komise zcela jistě stojí za   dvacítku procent. I celkově   jsem se občas zasmál. Ano,   není to na Oskara, ale   pobaví to.

Autor: Pitryx | Hodnocení: 4 / 10

Doktor Kdo (1996) [TV film]

Doktor Kdo
Je to přesně ten typ filmů,   které si oblíbili moji   vnuci.Cestování v čase -   kdo by to nechtěl jednou   zažít?Navíc tím, že celý   více >

Autor: collen | Hodnocení: 7 / 10

Revenant Zmrtvýchvstání (2015)

Revenant Zmrtvýchvstání
Film na téma "Co je potřeba   k tomu,zabít chlapa v roce   1823" 1.Útok hordy   indiánů-nestačí   2.Napadení dospělým   grizzlym-nestačí více >

Autor: ponorka.bary | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
iPhone
 
App Store hodnocení:
Android
 
Google Play hodnocení:
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
BlackBerry
 
BB world hodnocení:

Copyright © 2003-2016, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.064/0.042