Děti štěstěny (1936)

Děti štěstěny (Glückskinder)

Glückskinder

Další název: Lucky Kids

    Žánr: komedie
    Země: Německo - předválečné
    Délka: 93 min.
"Děti štěstěny". Tento německý film s americkým námětem, přenesl diváky do prostředí redakce a reportérů velkého amerického deníku. To vše se dálo jen proto, aby tento příběh, který byl svým nápadem docela vtipný, stal se pravděpodobnější. Asi jen při americkém zákonodárství bylo možné, aby mladý soudní reportér se hned po náhodilém krátkém setkání u soudu, se ihned oženil před týmž soudem s obžalovanou nicméně hezkou dívkou, kterou tímto rozhodnutím zachránil před trestem za potulku. Uškodil tím však sobě, neboť příhodu, která byla novinářskou senzací, opoměl sdělit vlastnímu listu, takže za to dostal od svých chlebodárců výpověď. Aby to bylo ještě víc po americku, tak dostanou pěkně demokraticky kopačky i jeho dva redakční kolegové, kteří měli tu drzost, že se ho zastali.

Tento příběh by se dozajista stal běžným tuctově sentimentálním románkem dvou mladých manželů, kteří se nezaviněně ocitli v bídě, kdyby současně nezmizela neteř milionáře způsobem do jehož záhadné tajuplnosti ani policie nepronikne, ale tato okolnost způsobila v životě mladých manželů a jejich přátel neočekávaný obrat.

Režie se nejvíce starala o to, aby byl divák ponechán v nejistotě a tápal v dohadech o dalším vývoji děje a jeho rychlý spád pak byl zpestřován dobrými veseloherními nápady, čemuž herci různou charakteristikou svých postav byli nápomocni. A byla to především vedoucí dvojice ztvárněná křehkou a štíhlou Lilian Harveyovou, dívkou, která by se ve svojí subtilnosti mohla převlékat za pověstným bičem, nebo odpočívat ve stínu telegrafní tyče a samozřejmě Willy Fritsch jako nešťastný reportér a rozpačitý novomanžel.

Ještě nesmíme zapomenout na Paula Kempa a Oskara Simu, stále se škorpící brachy, ale dobré přátele a žurnalisty naprosto rozdílných povah. Kolem nich se motalo plno dalších a jiných typů a postav, přenesených do novinářského prostředí amerického velkoměsta, promíseného pohledy do života prostých lidí, milionářů či domělých gangsterů. Vše ve filmu bylo pochopitelně šmrncnuto satirickým zabarvením.  Autor: Asmodej

režie:
Paul Martin
 
 
hraje:
Lilian Harvey (Ann Gardenová, Jacksonova neteř), Willy Fritsch (Gil Taylor), Paul Kemp (Frank Black), Oskar Sima (Stoddard), Fred Goebel (Bill), Erich Kestin (Hopkins), Otto Stoeckel (Manning, editor Morning Post), Paul Bildt (soudce), Albert Florath (pan Jackson, olejářský král), Jac Diehl (redakční kolega), Thomas Cziruchin (boxer Brown), Max Hiller (úředník), Arno Ebert (návštěvník metropolitního operního divadla), Peter Lau (sluha), Walter Steinweg (barman), Fred Köster (návštěvník Metropolitní opery), Hermann Mayer-Falkow (úředník u přepážky Morning Postu), Carl Merznicht (reportér), Paul Rehkopf (kolega z Morning Postu), Kurt Seifert (hostinský), Fritz Draeger (reportér), Wolf Ackva (Jacksonův sekretář), Fred Becker (návštěvník Metropolitní opery), Günther Brackmann, Willy Brüdjam (kriminální úředník u Jacksona), Wilhelm Große (divák u soudu), Albert Karchow (přísedící u soudu), Ingvelde Knudsen, Dirk Magre, Dagmar Muthardt, Hadrian Maria Netto (divák u soudu), Elisabeth Neumann-Viertel, Leo Sloma (divák u soudu), Egon Stief (soudní úředník), Elly von Kovatsy
 
 
námět:
Brian Marlow, Thyra Samter Winslow
 
 
scénář:
Curt Goetz, Robert Adolf Stemmle, Paul Martin
 
 
kamera:
Konstantin Irmen-Tschet
 
 
hudba:
Peter Kreuder
 
 
výprava-architekt:
Erich Kettelhut
 
 
kostýmy:
Manon Hahn
 
 
střih:
Carl Otto Bartning
 
 
zvuk:
Erich Leistner, Fritz Thiery
 
 
vedoucí produkce:
Max Pfeiffer
 
 
asistent režie:
Paul Zils
 
 
fotograf:
Otto Schulz
 
 
Copyright © 2003-2019, BigZoom, a.s.. Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.