Film
JFK
Další název: JFK
Žánr: drama, historický, thriller
Země/rok: Spojené státy americké/1991
Délka: 185 minut
Pozor – sekce zajímavostí může obsahovat spoilery.
Zajímavosti
SvoKar
(227646 )Film: JFK
Asi nejdraž. scéna: záběr na prez. kancl JFK, dle dobových fotek. Stála 70 tis., hrála 8 sekund, ještě ČB. Vražda Oswalda Rubym natoč. tam, kde se skut. stala.
SvoKar
(227646 )Film: JFK
Rozp: 40 mil., zisk: 205,405,498 USD. Dle knih CROSSFIRE: PLOT THAT KILLED KENNEDY J. Marrse a ON TRAIL OF ASSASSINS J. Garrisona. Garrisona mohl i M. Gibson. TL Jones měl hrát jinou post., již zrušili, ale OS ho chtěl. Ferrieho mohli J. Woods (chtěl Garrisona); W. Dafoe a J. Malkovich odmítli.
FLA
(29673 )Film: JFK
Po přečtení Garrisonovy knihy zakoupil Oliver Stone práva na film z vlastních prostředků. Angolská vězeňská scéna byla natáčena se skutečnými dozorci i vězni. Skutečný Jim Garrison zemřel nedlouho po natočení filmu 21.10.1992 ve věku 70 let.
FLA
(29673 )Film: JFK
Režisér Oliver Stone může být krátce spatřen při opakování Kennedyho zastřelení. Stone je zde jako tajný agent, který běží směrem k zadní části limuzíny po střele prezidenta do hlavy. Kevin Costner nejprve roli Jima Garrisona odmítl. Skutečný Jim Garrion nikdy neměl tu řeč, kterou má na Costner konci filmu. Ta byla vytvořena z několika jiných řečí a pasáží z knihy.