Kate a Leopold (2001)

Kate and Leopold

Žánr:
komedie / romantický
Země:
Spojené státy americké
Délka:
118 minut
Premiéra v ČR:
16.5.2002

„Kdyby se narodili ve stejném století, byl by z nich dokonalý pár.“
Popis / Obsah / Info k filmu Kate a Leopold
Kate je typická moderní žena současnosti, pracující v reklamě, Leopold je vévoda z Albany, šarmantní džentlemen a svobodný mládenec z 19. století. Oba ale mají jedno společné - nevěří už tomu, že je možné nalést skutečnou lásku. Ona se v lásce zklamala a věnuje se své kariéře, on zatím nenašel tu pravou, jenž se musí oženit kvůli majetku. Když ale jeden člověk objeví prasklinu v čase a Leopold se (ne)šťastnou náhodou ocitne v současném New Yorku a potká Kate, taa se musí začít ptát, jestli právě muž z minulosti není pro ni tím pravým.


Autor: Lenas

Popis / Obsah / Info k filmu Kate a Leopold
Příběh začíná na konci 19. století – mladý Leopold Alexis Elijah Walker Gareth Thomas Mountbatten (Hugh Jackman), který odmítá zaběhlé strnulé konvence i názory svého otce, je jedním z nejžádanějších ženichů v New Yorku. Kromě obdivných pohledů dívek ho pronásleduje i zvláštní mladík. Díky němu se Leopold dostává do časové smyčky. Na jejím konci ho čeká New York dnešních dnů, překvapení v podobě automobilů, telefonů, televize a především krásné a sympatické Kate (Meg Ryanová). Jejich cesta k sobě je plná nedorozumění, komických situací i překvapivých momentů. Leopold, dědic vévodského titulu rodu Mountbattenů, pochází z konce 19. století a Kate - moderní, soběstačná a profesionálně úspěšná žena 21. století. Překoná láska i sto let ?


oficiální text distributora

Popis / Obsah / Info k filmu Kate a Leopold
Příběh začíná na konci 19. Století - mladý Leopold Alexis Elijah Walker Gareth Thomas Mountbatten, který odmítá zaběhlé strnulé konvence i názory svého otce, je jedním z nejžádanějších ženichů v New Yorku. Kromě obdivných pohledů dívek ho pronásleduje i zvláštní mladík.
Díky němu se Leopold dostává do časové smyčky. Na jejím konci ho čeká New York dnešních dnů, překvapení v podobě automobilů, telefonů, televize a především krásné a sympatické Kate. Leopold se s moderními technickými vymoženostmi srovnává rozhodně snadněji než s názory a životním stylem moderní ženy. Jejich cesta k sobě je plná nedorozumění, komických situací i překvapivých momentů. Kate dlouho odmítá věřit, že Leopold skutečně pochází z minulých časů, považuje ho za trhlého podivína či vtipálka se zvláštním smyslem pro humor. Přesto je její cit k němu stále silnější a nakonec se tato sebejistá, realisticky uvažující žena kvůli němu vrhne do nejistého neznáma.

Autor/Zdroj: /mraveniště


Popis / Obsah / Info k filmu Kate a Leopold
V žánru romantické komedie může motiv fantaskní hry s časem posloužit jako metafora toho, že hrdinové jsou stvořeni jeden pro druhého navzdory povahovým, sociálním či časoprostorovým rozdílnostem. Snímek režiséra Jamese Mangolda Kate & Leopold si tak může pohrávat se situací, jež nezrcadlí ani tak vnější proměny světa mezi lety 1876 a 2001, ale spíš proměny, jimiž prošly mužské a ženské společenské role. - Kate z roku 2001 je emancipovanou Newyorčankou oddanou kariéře, v níž právě očekává výrazný postup. Britský šlechtic Leopold z roku 1876 je příštím vynálezcem výtahu, bezmezně věřícím v technickou revoluci. Pragmatické postoje obou protagonistů se odrážejí i v jejich soukromí. Kate má za sebou krach dlouhého vztahu s podivínským sousedem Stuartem a kvůli povýšení je ochotna podlehnout sukničkářskému šéfovi. Charismatického cizince (v jehož původ dlouho samozřejmě nevěří) nejdříve využije v reklamě na margarin, s jejíž pomocí hodlá akcelerovat svou kariéru. Leopold se v jejím životě ocitá ve chvíli, kdy na strýcův nátlak už už svolil oženit se pro peníze. Žádný z protagonistů nevěří v romantickou lásku. Paradoxní krátké a intenzivní setkání jim však umožní jejich postoj přehodnotit a najít vzájemný hluboký vztah navzdory časovým bariérám. - Ty ovšem nemají význam ani pro autory filmu: trhlina v čase, již nad Brooklynským mostem objevil Leopoldův potomek Stuart, je jen poetickým principem, umožňujícím sblížení dvou odlišných světů. Nezajímá je technická stránka věci, důsledky vzniklého časového propletence a dokonce ani vděčný motiv cizince poznávajícího svět budoucnosti. (Jejich lhostejnost k logice jde ovšem tak daleko, že do Leopoldovy doby umisťují tehdy ještě neexistující reálie: opereta Gilberta a Sullivana The Pirate of Penzance měla premiéru v roce 1879 a Pucciniho Bohéma až v roce 1896.) Také architekt East River Bridge Roebling zemřel už v roce 1869.) Ani vztah hlavních protagonistů však není propracovaný natolik, aby vytvořil solidní základ romantické love story klasického stylu. Film se naštěstí opírá o dobrou volbu hlavních představitelů: osvěžujícího Hugha Jackmana a tradiční Meg Ryanové, jejíž kostýmy mužského střihu podporují hrdinčin statut moderní pracující ženy.
-ap- Filmový přehled 2002/5,

Autor/Zdroj: -ap-/Filmový přehled


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Mobilní aplikace

Hodnocení filmu

70.5 %
9   - clara.bow
7   - Erkul
5   - curil
8   - veverka-zr
8   - Veronika42
7   - Justik66
7   - pataamat
7   - hvezdyn
5   - hledasenik
9   - Edward52
7   - ajaajena
7   - M.A.G.
5   - salte
5   - Lienocka22
5   - ignac1
8   - LenC2
8   - georginaa
6   - Chrustyn
7   - Kuvik
5   - Bara.40

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 84981
Osobností: 396659
Fotografií: 310379
Plakátů: 162677
Obsahů a biografií: 80216

Poslední komentáře

Zakletá Ella (2004)

Ach, tí bratia Grimmovci

Riadna blbinka, ale pekná a   originálna blbinka. Je to taká   zlatučká zlátaninka a mne sa   to normálne páčilo. Fakt som   sa pobavil a prišlo mi více >

Autor: volam.sa.pistik | Hodnocení: 7 / 10

BAT 21 (1988)

Bat 21 je sice natočen podle   true story, ale svým významem   a důsledností s jakou se drží   myšlenky, že všechny války   jsou války špinavé a více >

Autor: Erkul | Hodnocení: 9 / 10

Děsnej doják (2006)

zábavné ?!

Film má několik velmi   zábavných momentů.

Třeba ten,když zjistíte,že   už končí.

Nebo že vás   žádná síla na světě nedonutí   více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 4 / 10

Červený drak (2002)

/spoiler/

Tak neviem v   podstate to vyzera akoby   niekto natocil triler a kvoli   lepsim ziskom tam prilepil par   scen s Hannibalom akoze více >

Autor: decepticon | Hodnocení: 7 / 10

Atentát (1964)

Jazyková bariera

Myslím, že měla být maximálně   zachována historii skutečná   jména a ne nesmysly jako Král,   Strnad, Vyskočil, ...

Co však bych skutečně více >

Autor: New | Hodnocení: 8 / 10

Copyright © 2003-2012, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.072/0.037