Panna (1940)

Žánr:
komedie
Země:
Československo
Délka:
79 minut
Premiéra v ČR:
2.8.1940
Popis / Obsah / Info k filmu Panna
"Panna." V této české veselohře natočené podle námětu dramatika Františka Zavřela, nejsou zápletky nikterak složité. Tři milenecké páry jsou od počátku zřetelně předurčeny, že se za sebe dostanou, a cesta k tomu je spojena s překážkami poměrně nejtěžšími pro dceru manželů Piskořových, majitelů penzionů, ovšem zadlužených.

Není tedy divu, že matka by proto ráda našla zámožného ženicha pro dceru Kláru, nejprve ve starším rozvedeném architektovi, jehož by však jeho dcera ráda usmířila s matkou, a pak v prohnaném bankéři. Ale Klárka, na prostředí, v němž žije podivuhodně naivní - tak ji také představuje Věra Ferbasová - se zakouká do sklepníka, o němž samozřejmě diváci vědí, že je to vlastně horní inženýr. Klárka se vnucovaným ženichům úspěšně brání a nakonec se sama uvede v trapné podezření. A tam vlastně, dost pozdě pro rozvoj děje, teprve začíná veselohra v konversaci okolo této situace, pro mladou dívku jistě choulostivé. Satirické šlehy, snad zamýšlené, zde zasviští do prázdna, protože zde není důvod k satiře, jedině, že by snad bylo jejim předmětem shánění ženichů., jak se provádí v podání Antonie Nedošínské Klárčiny matky.

Partnerem Ferbasové zde byl poněkud nevýrazný Jiří Vondrovič, ve dvou dívčích rolích Božena Šustrová a Sylva Langová. "Panna" byla veselohra rozvíjející se převážně v interiérech, nekladla na režiséra Františka Čápa velkých nároků. Pěkné zde bylo zastoupení kamery Karla Degla.


Autor: Asmodej

Popis / Obsah / Info k filmu Panna
Majitel hotelu, a údajně nevýnosného uhelného dolu chce provdat svou dceru Kláru(V.Ferbasová) jednomu ze dvou starších uchazečů o ruku - bankéře a stavitele, kteří by mu pomohli z velmi tísnivých dluhů. Jeho dcera se ale rozhodla jinak, zamilovala se do číšníka (J.Vondrovic). Klára odmítá především příkazy své matky (A.Nedošínská), a ujede autem, aby se uklidnila.Svou nepozornostíale zaviní havarii se sympatickým ženským lékařem, se kterým chodí její sestřenka,(Božena Šustrová), a když se vrátí domů velice zmateně vysvětluje situaci, takže si matka, otec i sestřenka myslí, že Klára čeká dítě. Ta je alespoň na chvíli v tomto omylu ponechá, a zatím její číšník(bratr kapitána policie, který soukromě na jeho přání pátrá po ukradených věcech v pokoji bankéře), a příjde i na to, že Klářiny doly jsou velmi výnosné, a bankéř se chtěl sňatkem s ní nesmírně obohatit. Klára však při zásnubní hostině řekne, že má ráda jen Prokopa(číšník) její sestřenka zas představí překvapené tetě i strýčkovi snoubence gynekologa Hlaváčka, a dcera architekta-stavitele Krocíka Milena(Silva Langová), která přijela za svým otcem zase svého snoubence policejního komisaře Čermáka (R.Schránil).Vyjde najevo nejen to, že bankéř Jonát je podvodník a zloděj a v zápětí je odvezen do vězení. Stavitel Krocík (Jiří Steimar) se usmíří se svou ženou (M.Rosůlková), ale také to,že Klára žádné dítě nečeká, ale dává si před rodiči slovo s Prokopem, ze kterého se vyklube důlní inženýr :o), a jako dar k zásnubám dostanou od sestřenky Slávky kočárek pro miminko.




Autor: clara.bow

Popis / Obsah / Info k filmu Panna
Klára, dcera majitelů pomalu krachujícího penziónu se má vdát, aby penzión zachránila. Ale Klára ví že si chce vzít sympatického důlního inženýra. A tím se stane i majitelkou výnosného dolu.

Autor/Zdroj: /Popis


Nový publicista:
Nelíbí se vám tento obsah? Chcete napsat lepší? Tak neváhejte a klidně napište

Mobilní aplikace

Hodnocení filmu

64.5 %
8   - clara.bow
5   - REKBRIT
7   - Nasudr
7   - nick4
7   - rockwoman
7   - rosta12
8   - Zdenek13
3   - jambroz58
7   - Bobule
5   - Dr.Karas
7   - Marthos
Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 84976
Osobností: 396648
Fotografií: 310318
Plakátů: 162681
Obsahů a biografií: 80204

Poslední komentáře

BAT 21 (1988)

Bat 21 je sice natočen podle   true story, ale svým významem   a důsledností s jakou se drží   myšlenky, že všechny války   jsou války špinavé a více >

Autor: Erkul | Hodnocení: 9 / 10

Děsnej doják (2006)

zábavné ?!

Film má několik velmi   zábavných momentů.

Třeba ten,když zjistíte,že   už končí.

Nebo že vás   žádná síla na světě nedonutí   více >

Autor: mikee007 | Hodnocení: 4 / 10

Červený drak (2002)

/spoiler/

Tak neviem v   podstate to vyzera akoby   niekto natocil triler a kvoli   lepsim ziskom tam prilepil par   scen s Hannibalom akoze více >

Autor: decepticon | Hodnocení: 7 / 10

Atentát (1964)

Jazyková bariera

Myslím, že měla být maximálně   zachována historii skutečná   jména a ne nesmysly jako Král,   Strnad, Vyskočil, ...

Co však bych skutečně více >

Autor: New | Hodnocení: 8 / 10

Němá barikáda (1949)

Vysoce kvalitní zpracování   Drdovy předlohy s obsáhlým   hereckým ansámblem, který ve   mě vyvolal zasuté vzpomínky na   povinnou školní četbu. více >

Autor: Frolíček | Hodnocení: 9 / 10

Copyright © 2003-2012, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor. Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Load: 0.109/0.078