FDb.cz - filmová databáze

Dnes je 18.12.2014 a svátek má Miloslav. Tip: Levné volání

Rozšířené vyhledáváníPostrádáte zde něco?

 
 
 

Diskuse

FDb.cz > Diskuse > Web Filmová databáze > Hodnocení filmů
 
hvezdynAutor: hvezdyn
Datum: 15:06, 25.01.2008

Zdravím všechny. Dovolím si dát podnět k další diskusi. Myslím si, že celou řadu členů trápí "účelová" hodnocení filmů a seriálů. Tou účelovostí je myšleno, že se určitá část lidí zde zaregistruje a např. z důvodů účasti v soutěži bezmyšlenkovitě odkliká u různých snímků svá hodnocení. Často si udělají i vícenásobnou registraci.
Takovýto přístup silně poškozuje objektivitu hodnocení snímku. Každé hodnocení probíhá na základě subjektivních pocitů, ale celkový dopad, tedy ta "objektivita", je narušena.
Proto navrhuji zauvažovat na některými nicky, které zde můžou bát "napráskány" zauvažovat, jestli je to právě ten případ účelového hodnocení a tato hodnocení vymazat.

Při dalších soutěžích bych měl pro provozovatele návrh. Aby podmínkou v účasti v soutěžích byla povinnost mít v registračním listě vyplněné Jméno a Příjmení. Nemusí být uvedena adresa. Stačilo by to jméno a příjmení. To by pak po vylosování mělo souhlasit se skutečným jménem výherce. Zabránilo by se tak účelovým vícenásobným registracím. Nebo si to alespoň myslím.

Příkladem účelově založeného nicku může být "ortos1".

MlapiskaAutor: Mlapiska
Datum: 17:54, 25.01.2008

Já s tím naprosto souhlasím. A nejde jen o soutěže, ale hlavně o tu objektivitu. Mnozí uživatelé se zaregistrují (třeba z důvodu té soutěže), odtipují většinou neznámé filmy a "akční 1900", přičemž většinou střídají velmi nízká hodnocení, a pak o nich není ani vidu ani slechu.
Nechtěla bych nikoho neprávem obvinit, ale nevěřím, že tito uživatelé všechny tyto filmy viděli. Dobrým příkladem je Alfpaseka (stačí si rozkliknout jeho hodnocení), bajaw, Hrncir20, valentine, Jura1973...
Už jsem o smazání žádala, ale vyznělo to naprosto do ztracena, a bohužel jsem neměla pocit, že by o tom někdo alespoň uvažoval. Což je škoda, protože proč je to špatné a nežádoucí asi nemá cenu říkat.

hejtmanAutor: hejtman
Datum: 15:19, 26.01.2008

Já též plně souhlasím,ale celkově si myslím,že už nemá zde cenu ani o tom diskutovat,to už by byla lepší povětsná vrba u potoka,musíme pomalu zapomenout jaké to tu bylo dřív,kvalitu nahrazuje množství,což vždy není nejlepší.Dobrého řešení se stejně asi nedočkáme a členové, o kterých zde napíšeme, stejně diskuzi nečtou a nebo jsme jim akorát pro srandu.Já už bych skoro ani neviděl problém v účelovém hodnocení jednoho člena,jelikož už se to tady řádně rozjelo a uhlídat to,by sice bylo dobré,ale asi nad síly provozovatelů.Spíš bych uvítal kontrolu více násobných registrací jedné osoby a konečně zrušení bodů za filmotéky (tak jak na jiném místě psal admin)včetně již započítaných bodů.Jo hezké by bylo např.,kdyby podmínkou hodnocení bylo přidání komentáře,kde by autor napsal ,alespoň pár slov o tom co hodnotí.Bohužel to už by jsme chtěli být moc dokanalým zájmovým klubem a prakticky by nás to vrátilo do dob,kdy měl film cca 10 hodnocení apd.
Soutěže by neměli mít,na prvním místě, cokoli společného s ukládáním dat do databáze,zvolil bych speciální stránku např www.fdb.cz/soutěž/komentáře... něco jako diskuze tam např ukladání recenzí na filmy,komentářů aj.
Co se týče jmen podezřelých přidám sem jen jedno jméno a to tomkal,přišel jsem na něj náhodou,když se zablodil na stránky filmu Hobit,posuďte sami i jeho ostatní hodnocení.

Nakonec mě jěště napadla jedna věc,která mi zde už delší dobu chybí, a která by i částečně zviditelnila učelovost registrace kvůli soutěži.

to admin: nešlo by aby u profilu člena,byly napsány dva údaje a to datum registrace na fbd a poslední přihlášení na stránky ??? , samozřejmě viditelné pro všechny členy.Zároveň by rozdělilo na první pohled aktivní a neaktivní členy.Kdyby to nešlo (sice nevím proč,jelikož dle mého to neporušuje žádné paragrafy osobní ochrany a najiných stránkách už jsem to viděl) navrhuji oddělit v seznamu členů barvou aktivní od neaktivních (např 1rok,3měs aj.)

hvezdynAutor: hvezdyn
Datum: 18:01, 27.01.2008

Zatím mohu napráskat tři nicky - ortos1, kovandos, Respiro

Myslím si, že výmaz hodnocení by se měl týkat těch, co se zaregistrovali někdy v době soutěže (říjen 2007) a už více než 90 dní nevykonali žádnou aktivitu.
Často jsou jimi hodnoceny filmy s názvy začínající číslovkou a nebo písmenem A.

Nebo, pokud by to šlo, aby se dotyční necítili poškozeni, jejich hodnocení zatím "upozadit" tak, aby neovlivňovali celkové hodnocení filmy. Hodnocení by mohlo být aktivní opět po jejich přihlášení do databáze. Osobně pochybuji, že to udělají.

HuginAutor: Hugin
Datum: 19:41, 27.01.2008

I když jsem jeden z novějších členů a nejsem zrovna typ pro veřejné diskuse, přístup některých „členů“ mně také vadí. Se zrušením bodů za filmotéku plně souhlasím, je především pro osobní potřebu členů k získávání informací k vlastním filmům, nijak se tím databáze neobohacuje. Podmiňovat hodnocení filmů i komentářem, jak navrhuje hejtman je problematické, pravděpodobně by to dopadlo tak, že by se některé komentáře omezily na konstatování: „Moc se mně to líbilo“. „Moc pěkné.“ , nebo „Nestálo to za nic.“. Kdo vyhodnotí co je kvalitní komentář a co ne? Takhle by se dalo polemizovat o celém systému hodnocení, někdo si dá čas a práci poshánět informace a sepsat životopis přesahující formát A4 psaného textu, jiný si vystačený s několika větami, vše za stejné body. Totéž platí i o obsahu filmů. Předpokládám, že členové, kteří to myslí vážně a seriózně, jsou členy především pro svůj zájem o film a nezáleží jim na pořadí v žebříčku, tak proč vůbec cokoliv bodovat ?

HuginAutor: Hugin
Datum: 21:46, 27.01.2008

Když už jsem se zapojil do diskuse, tak pokračuji, zrovna jsem zjistil, že některé životopisy jsou absolutně stejné, namátkou životopisy B.Pitt, Zac Efron, Vanessa Anne Hudgens, Demi Moore...... Nerad bonzuji a upozorňuji na druhé, ale asi to není náhoda, že u každého z těchto zdvojených životopisů figuruje člen(-ka) "lumpicek". Redakci jsem na to upozornil.

MlapiskaAutor: Mlapiska
Datum: 23:17, 27.01.2008

Mno, zrušení bodování, jak je v předpředchozím příspěvku naznačeno asi nebude ideální. Body jsou fajn, podněcují zdravou soutěživost a aktivitu, která je zde důležitá, ale je pravda, že díky nim je tu zároveň i mnoho podvodů.

Stačilo by, kdyby se věnovala zvýšená pozornost při schvalování životopisů a popisků a ty okopčené a stejné se prostě smázly. Zároveň je nutné vyvinout větší přísnost co se týká podezřelých uživatelů. Myslím, že těm, kteří se zaregistrovali účelově (a taky tak hodnotí) je úplně jedno jaký bude osud jejich hodnocení po skončení soutěže (jak už bylo někde řečeno). Aby v tom byl lepší přehled, je skvělým nápadem myšlenka pana Hejtmana, aby se na profilu členů objevovalo datum registrace a hlavně poslední přihlášení. Zlepší to přehled v uživatelích.
Na hlavu té filmotéky padlo už mnoho diskuzních příspěvků, to zejména na jiném místě. Vypadá to, že se zrušením bodů za ni všichni souhlasí, ale nic se neděje. Kdysi bylo přislíbeno, že se s tím něco udělá (otázkou je teda kdy?).

tondaAutor: tonda
Datum: 16:53, 28.01.2008

Mlapisko, komu jsi napsala o to smazání? Já nic takového nedostal. Na tuto diskusi nechodím. Je to ztráta času. Nic se tu nevyřeší. Proč nechodíte na diskusi nás tvůrců FDb? Tam se dá vyřešit nebo alespoň vysvětlit leccos. Můj osobní názor je, že ty soutěže nemají cenu, protože jak vidím zdržují od práce. Tonda

MlapiskaAutor: Mlapiska
Datum: 18:33, 28.01.2008

Ale Tondo, to snad nemyslíte vážně! Filmotéky se docela podrobně probíraly v adminu, bylo to myslím, že všemi odsouhlaseno (omlouvám se, jestli se pletu), to samé schvalování životopisů a popisků, jestli si nepamatujete, to se taky rozebíralo několikrát. Co se týče podezřelých členů, to se opět probíralo v adminu a psala jsem to i Vám osobně. Řekl jste mi, něco v tom smyslu, že k tomu prostě nemáte pravomoci a tím to haslo.
Můj názor na soutěže je podobný, já je nepotřebuju.

pakackaAutor: pakacka
Datum: 22:44, 31.01.2008

Tak nevím (možná to patří do jiné diskuse, ale...), možná by stálo za to podívat se na hodnocení Sweeney Todda. Během dneška se v rozmezí půl hodiny objevilo 15 hodnocení po 10 bodech, přičemž všichni tito uživatelé mají jen
právě tohle hodnocení... Ne, že bych to Burtonovi nepřála (právě naopak), ale tady se mi zdá, že se někdo snaží zvyšovat hodnocení podvodně (jestli se mýlím, tak sorry, ale zdá se to víc, než shoda náhod)

MlapiskaAutor: Mlapiska
Datum: 23:04, 31.01.2008

Ne, to je rozhodně výborný postřeh! A další dobrý podnět k tomu, aby se o tom registrování a podezřelých členech přestalo konečně jen kecat a začalo se taky i něco dělat.
Pochybuju, že by se 15 různých lidí zaregistrovalo a skoro ve stejný čas (!!) ohodnotilo jeden stejný film. Zřejmě se to někomu líbilo tak, že se radikálně rozhodl zvednout tomu průměr.

hvezdynAutor: hvezdyn
Datum: 23:05, 31.01.2008

To je trochu jiný jev, ale též to patří do této diskuse. Někdo má asi hodně oblíbený tento film a snaží se tak uměle jeho hodnotu na databázi zvýšit. Administrátor snad pozná, jestli se tato hodnocení (tyto registrace) objevují ze stejného počítače (ip adresy).

mirkoAutor: mirko
Datum: 12:47, 10.02.2008

... neni snad nejlepší film ... ako ani jedina ženska se nemujže libit všem chlapum na planete ne ?


Pokud chcete vložit příspěvek do fóra, musíte se přihlásit. Pokud doposuď nejste registrovaným uživatelem, můžete se zaregistrovat.

Pozn.: Do diskuse nevkládějte žádné warez příspěvky, nebo příspěvky na téma kde stáhnu ten či onen film. Takové příspěvky jsou vymazávány a účty takovýchto autorů jsou blokovány. Provozovatel ani redakce serveru nepřebírají odpovědnost za příspěvky. Děkujeme za pochopení.

TV Program

ČT1 - Princ a já 3 - Královské líbán...

14:00 - 15:30

24 minut již uběhlo
66 minut zbývá do konce

ČT2 - Bitvy starověku: Hannibal

14:10 - 14:55

14 minut již uběhlo
31 minut zbývá do konce

NOVA - Mentalista (2008) [TV seriál]

14:20 - 15:15

4 minut již uběhlo
51 minut zbývá do konce

Prima - Walker, Texas Ranger (1993) [T...

13:55 - 14:45

29 minut již uběhlo
21 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 121549
Osobností: 525945
Fotografií: 447750
Plakátů: 223775
Obsahů a biografií: 114293
foto ticket-art gopay

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Tři bratři (2014)

To snad ne :(

Tři bratři
Nejhorší pohádka poslední   doby. Suše převyprávěné   tři klasické pohádky, bez   jakéhokoli nápadu.   Vypravěč, který občas   vstupuje do děje více >

Autor: elaphe | Hodnocení: 1 / 10

Všichni prezidentovi muži (1976)

Zajímavé téma s pomalým tempem

Všichni prezidentovi muži
Film svou kvalitu má. Už   samotnou dějovou zápletku a   samozřejmě herecké   obsazení, ale co kazí dojem   filmu je nudně pomalé tempo   více >

Autor: enejčel | Hodnocení: 4 / 10

The Good Lie (2014)

Život není peříčko...

The Good Lie
Myslíte si, že váš život   je těžký, stojí za hovno,   že už nemůže být hůř a   že jste ti největší   chudáci na světě? K tomu   jste si už více >

Autor: vojtam | Hodnocení: 9 / 10

Na vítězné vlně (2014)

Na vítězné vlně
Kdo rád americký fotbal tak   si přijde na pěkné srážky   a zpocené chlapy v tomto   případě ještě kluky.   Příběh v dění   středoškolského více >

Autor: wena | Hodnocení: 7 / 10

Tajemství projektu Sparticle (20...

wooow

opravdu super ted to davaji na   decku a ja očekávám s   napětím další díl moc se   mi to líbí a moc doporucuji

Autor: nikit | Hodnocení: 10 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
iPhone
 
App Store hodnocení:
Android
 
Google Play hodnocení:
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
BlackBerry
 
BB world hodnocení: