reklama

FDb.cz - filmová databáze

Dnes je 3.12.2016 a svátek má Svatoslav. Tip: Nej půjčka >>

Rozšířené vyhledáváníPostrádáte zde něco?

 
 

Diskuse

FDb.cz > Diskuse > Web Filmová databáze > Hodnocení filmů
 
hvezdynAutor: hvezdyn
Datum: 15:06, 25.01.2008

Zdravím všechny. Dovolím si dát podnět k další diskusi. Myslím si, že celou řadu členů trápí "účelová" hodnocení filmů a seriálů. Tou účelovostí je myšleno, že se určitá část lidí zde zaregistruje a např. z důvodů účasti v soutěži bezmyšlenkovitě odkliká u různých snímků svá hodnocení. Často si udělají i vícenásobnou registraci.
Takovýto přístup silně poškozuje objektivitu hodnocení snímku. Každé hodnocení probíhá na základě subjektivních pocitů, ale celkový dopad, tedy ta "objektivita", je narušena.
Proto navrhuji zauvažovat na některými nicky, které zde můžou bát "napráskány" zauvažovat, jestli je to právě ten případ účelového hodnocení a tato hodnocení vymazat.

Při dalších soutěžích bych měl pro provozovatele návrh. Aby podmínkou v účasti v soutěžích byla povinnost mít v registračním listě vyplněné Jméno a Příjmení. Nemusí být uvedena adresa. Stačilo by to jméno a příjmení. To by pak po vylosování mělo souhlasit se skutečným jménem výherce. Zabránilo by se tak účelovým vícenásobným registracím. Nebo si to alespoň myslím.

Příkladem účelově založeného nicku může být "ortos1".

MlapiskaAutor: Mlapiska
Datum: 17:54, 25.01.2008

Já s tím naprosto souhlasím. A nejde jen o soutěže, ale hlavně o tu objektivitu. Mnozí uživatelé se zaregistrují (třeba z důvodu té soutěže), odtipují většinou neznámé filmy a "akční 1900", přičemž většinou střídají velmi nízká hodnocení, a pak o nich není ani vidu ani slechu.
Nechtěla bych nikoho neprávem obvinit, ale nevěřím, že tito uživatelé všechny tyto filmy viděli. Dobrým příkladem je Alfpaseka (stačí si rozkliknout jeho hodnocení), bajaw, Hrncir20, valentine, Jura1973...
Už jsem o smazání žádala, ale vyznělo to naprosto do ztracena, a bohužel jsem neměla pocit, že by o tom někdo alespoň uvažoval. Což je škoda, protože proč je to špatné a nežádoucí asi nemá cenu říkat.

hejtmanAutor: hejtman
Datum: 15:19, 26.01.2008

Já též plně souhlasím,ale celkově si myslím,že už nemá zde cenu ani o tom diskutovat,to už by byla lepší povětsná vrba u potoka,musíme pomalu zapomenout jaké to tu bylo dřív,kvalitu nahrazuje množství,což vždy není nejlepší.Dobrého řešení se stejně asi nedočkáme a členové, o kterých zde napíšeme, stejně diskuzi nečtou a nebo jsme jim akorát pro srandu.Já už bych skoro ani neviděl problém v účelovém hodnocení jednoho člena,jelikož už se to tady řádně rozjelo a uhlídat to,by sice bylo dobré,ale asi nad síly provozovatelů.Spíš bych uvítal kontrolu více násobných registrací jedné osoby a konečně zrušení bodů za filmotéky (tak jak na jiném místě psal admin)včetně již započítaných bodů.Jo hezké by bylo např.,kdyby podmínkou hodnocení bylo přidání komentáře,kde by autor napsal ,alespoň pár slov o tom co hodnotí.Bohužel to už by jsme chtěli být moc dokanalým zájmovým klubem a prakticky by nás to vrátilo do dob,kdy měl film cca 10 hodnocení apd.
Soutěže by neměli mít,na prvním místě, cokoli společného s ukládáním dat do databáze,zvolil bych speciální stránku např www.fdb.cz/soutěž/komentáře... něco jako diskuze tam např ukladání recenzí na filmy,komentářů aj.
Co se týče jmen podezřelých přidám sem jen jedno jméno a to tomkal,přišel jsem na něj náhodou,když se zablodil na stránky filmu Hobit,posuďte sami i jeho ostatní hodnocení.

Nakonec mě jěště napadla jedna věc,která mi zde už delší dobu chybí, a která by i částečně zviditelnila učelovost registrace kvůli soutěži.

to admin: nešlo by aby u profilu člena,byly napsány dva údaje a to datum registrace na fbd a poslední přihlášení na stránky ??? , samozřejmě viditelné pro všechny členy.Zároveň by rozdělilo na první pohled aktivní a neaktivní členy.Kdyby to nešlo (sice nevím proč,jelikož dle mého to neporušuje žádné paragrafy osobní ochrany a najiných stránkách už jsem to viděl) navrhuji oddělit v seznamu členů barvou aktivní od neaktivních (např 1rok,3měs aj.)

hvezdynAutor: hvezdyn
Datum: 18:01, 27.01.2008

Zatím mohu napráskat tři nicky - ortos1, kovandos, Respiro

Myslím si, že výmaz hodnocení by se měl týkat těch, co se zaregistrovali někdy v době soutěže (říjen 2007) a už více než 90 dní nevykonali žádnou aktivitu.
Často jsou jimi hodnoceny filmy s názvy začínající číslovkou a nebo písmenem A.

Nebo, pokud by to šlo, aby se dotyční necítili poškozeni, jejich hodnocení zatím "upozadit" tak, aby neovlivňovali celkové hodnocení filmy. Hodnocení by mohlo být aktivní opět po jejich přihlášení do databáze. Osobně pochybuji, že to udělají.

HuginAutor: Hugin
Datum: 19:41, 27.01.2008

I když jsem jeden z novějších členů a nejsem zrovna typ pro veřejné diskuse, přístup některých „členů“ mně také vadí. Se zrušením bodů za filmotéku plně souhlasím, je především pro osobní potřebu členů k získávání informací k vlastním filmům, nijak se tím databáze neobohacuje. Podmiňovat hodnocení filmů i komentářem, jak navrhuje hejtman je problematické, pravděpodobně by to dopadlo tak, že by se některé komentáře omezily na konstatování: „Moc se mně to líbilo“. „Moc pěkné.“ , nebo „Nestálo to za nic.“. Kdo vyhodnotí co je kvalitní komentář a co ne? Takhle by se dalo polemizovat o celém systému hodnocení, někdo si dá čas a práci poshánět informace a sepsat životopis přesahující formát A4 psaného textu, jiný si vystačený s několika větami, vše za stejné body. Totéž platí i o obsahu filmů. Předpokládám, že členové, kteří to myslí vážně a seriózně, jsou členy především pro svůj zájem o film a nezáleží jim na pořadí v žebříčku, tak proč vůbec cokoliv bodovat ?

HuginAutor: Hugin
Datum: 21:46, 27.01.2008

Když už jsem se zapojil do diskuse, tak pokračuji, zrovna jsem zjistil, že některé životopisy jsou absolutně stejné, namátkou životopisy B.Pitt, Zac Efron, Vanessa Anne Hudgens, Demi Moore...... Nerad bonzuji a upozorňuji na druhé, ale asi to není náhoda, že u každého z těchto zdvojených životopisů figuruje člen(-ka) "lumpicek". Redakci jsem na to upozornil.

MlapiskaAutor: Mlapiska
Datum: 23:17, 27.01.2008

Mno, zrušení bodování, jak je v předpředchozím příspěvku naznačeno asi nebude ideální. Body jsou fajn, podněcují zdravou soutěživost a aktivitu, která je zde důležitá, ale je pravda, že díky nim je tu zároveň i mnoho podvodů.

Stačilo by, kdyby se věnovala zvýšená pozornost při schvalování životopisů a popisků a ty okopčené a stejné se prostě smázly. Zároveň je nutné vyvinout větší přísnost co se týká podezřelých uživatelů. Myslím, že těm, kteří se zaregistrovali účelově (a taky tak hodnotí) je úplně jedno jaký bude osud jejich hodnocení po skončení soutěže (jak už bylo někde řečeno). Aby v tom byl lepší přehled, je skvělým nápadem myšlenka pana Hejtmana, aby se na profilu členů objevovalo datum registrace a hlavně poslední přihlášení. Zlepší to přehled v uživatelích.
Na hlavu té filmotéky padlo už mnoho diskuzních příspěvků, to zejména na jiném místě. Vypadá to, že se zrušením bodů za ni všichni souhlasí, ale nic se neděje. Kdysi bylo přislíbeno, že se s tím něco udělá (otázkou je teda kdy?).

tondaAutor: tonda
Datum: 16:53, 28.01.2008

Mlapisko, komu jsi napsala o to smazání? Já nic takového nedostal. Na tuto diskusi nechodím. Je to ztráta času. Nic se tu nevyřeší. Proč nechodíte na diskusi nás tvůrců FDb? Tam se dá vyřešit nebo alespoň vysvětlit leccos. Můj osobní názor je, že ty soutěže nemají cenu, protože jak vidím zdržují od práce. Tonda

MlapiskaAutor: Mlapiska
Datum: 18:33, 28.01.2008

Ale Tondo, to snad nemyslíte vážně! Filmotéky se docela podrobně probíraly v adminu, bylo to myslím, že všemi odsouhlaseno (omlouvám se, jestli se pletu), to samé schvalování životopisů a popisků, jestli si nepamatujete, to se taky rozebíralo několikrát. Co se týče podezřelých členů, to se opět probíralo v adminu a psala jsem to i Vám osobně. Řekl jste mi, něco v tom smyslu, že k tomu prostě nemáte pravomoci a tím to haslo.
Můj názor na soutěže je podobný, já je nepotřebuju.

pakackaAutor: pakacka
Datum: 22:44, 31.01.2008

Tak nevím (možná to patří do jiné diskuse, ale...), možná by stálo za to podívat se na hodnocení Sweeney Todda. Během dneška se v rozmezí půl hodiny objevilo 15 hodnocení po 10 bodech, přičemž všichni tito uživatelé mají jen
právě tohle hodnocení... Ne, že bych to Burtonovi nepřála (právě naopak), ale tady se mi zdá, že se někdo snaží zvyšovat hodnocení podvodně (jestli se mýlím, tak sorry, ale zdá se to víc, než shoda náhod)

MlapiskaAutor: Mlapiska
Datum: 23:04, 31.01.2008

Ne, to je rozhodně výborný postřeh! A další dobrý podnět k tomu, aby se o tom registrování a podezřelých členech přestalo konečně jen kecat a začalo se taky i něco dělat.
Pochybuju, že by se 15 různých lidí zaregistrovalo a skoro ve stejný čas (!!) ohodnotilo jeden stejný film. Zřejmě se to někomu líbilo tak, že se radikálně rozhodl zvednout tomu průměr.

hvezdynAutor: hvezdyn
Datum: 23:05, 31.01.2008

To je trochu jiný jev, ale též to patří do této diskuse. Někdo má asi hodně oblíbený tento film a snaží se tak uměle jeho hodnotu na databázi zvýšit. Administrátor snad pozná, jestli se tato hodnocení (tyto registrace) objevují ze stejného počítače (ip adresy).

mirkoAutor: mirko
Datum: 12:47, 10.02.2008

... neni snad nejlepší film ... ako ani jedina ženska se nemujže libit všem chlapum na planete ne ?


Pokud chcete vložit příspěvek do fóra, musíte se přihlásit. Pokud doposud nejste registrovaným uživatelem, můžete se zaregistrovat.

Pozn.: Do diskuse nevkládejte žádné warez příspěvky, nebo příspěvky na téma, kde stáhnu ten či onen film. Takové příspěvky jsou vymazávány a účty takovýchto autorů jsou blokovány. Provozovatel ani redakce serveru nepřebírají odpovědnost za příspěvky. Děkujeme za pochopení.

TV Program

ČT1 - Nástrahy zubařského křesla (19...

16:40 - 18:25

14 minut již uběhlo
91 minut zbývá do konce

ČT2 - Dobrovolní hasiči 2016

16:25 - 17:20

29 minut již uběhlo
26 minut zbývá do konce

NOVA - Vánoce naruby (2004)

15:20 - 17:20

94 minut již uběhlo
26 minut zbývá do konce

Prima - Vraždy v Midsomeru (1997) [TV ...

14:50 - 17:00

124 minut již uběhlo
6 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 139538
Osobností: 599413
Fotografií: 517159
Plakátů: 250325
Obsahů a biografií: 128876
foto ticket-art gopay

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Johančino tajemství (2015) [TV f...

Johančino tajemství
Asi jsem vůbec nepochopila   úkol s nakrmením   přivázaných oslů k sobě a   s jednou kupkou sena. On je to   problém??? Tahle kostrbatá   pohádka je asi natočená pro   hooodně malé děti.

Autor: beneva | Hodnocení: 3 / 10

Květ pouště (2009)

Květ pouště
Je to burcující svědectví   a nemělo by nechat nikoho   lhostejným, protože i v   jednadvacátém století   miliony žen musí trpět   kvůli více >

Autor: collen | Hodnocení: 9 / 10

Velká vánoční jízda (2011)

MISE SPLNĚNA!

Velká vánoční jízda
Vánoční náladu mi, spíše   než tenhle americky   kýčovitý a uvřískaný   animák, navodí zasněžené   obrázky pana Lady,   popřípadě Petronel s více >

Autor: green-tea | Hodnocení: 7 / 10

Je to jen konec světa (2016)

Je to jen konec světa
Jedna divačka za mnou po   skončení filmu prohlásila:   "Já na ně na všechny byla   celou dobu naštvaná, ale   zároveň mi jich bylo všech   více >

Autor: Ostrovan | Hodnocení: 6 / 10

Vánoční Kameňák (2015)

Sice

Vánoční Kameňák
pleáda známých herců a   postav,ale "úrovně" prvních   dílů to nedosahuje.Hodně   špatně nastavená kaše,leč   na vypnutí mozku a relaxaci   při pátečním večeru to   kupodivu stačilo.

Autor: Máša13 | Hodnocení: 4 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení
iPhone
 
App Store hodnocení:
Android
 
Google Play hodnocení:
Windows Phone
 
WP store hodnocení:
BlackBerry
 
BB world hodnocení:

Copyright © 2003-2016, Filmová databáze s.r.o. (FDb.cz). Všechna práva vyhrazena. Návštěvnost měří NetMonitor.
Šíření nebo publikování jakéhokoli obsahu serveru bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tyto webové stránky využívají soubory cookies. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace.

Load: 0.113/0.102
Partneři:
Amatérské Filmy | půjčka, půjčky | DVD v novinách a časopisech | Film online | Nadace život umělce | Skromný kluk | Výdělek na internetu | Vodák dřeva | Voyo.cz | Krabičková dieta | hotel pro psy