NOVĚ můžete filtrovat filmy a seriály také dle streamovacích služeb

Komentáře uživatele topipig

topipig

topipig zprava

Napsat uživateli zprávu

oblíbený

Přidat uživatele do oblíbených

  

Řadit dle:   Názvu filmu   |   Od nejnovějších

Počet komentářů: 398
3 + 1 s Miroslavem Donutilem
Hodnocení: 1 / 10
Přidáno: 11.12.2019
Tahle rádoby bakalářská   zábava patří na televizní   obrazovku Barrandova, Primy   nebo Novy. Trapný, ubohý a   hlavně bez humoru! A to má   být komedie. Donutil od roku   2000 nic pořádnýho   nenatočil a touhle žumpou se   propadl mezi hereckou elitu   srovnatelnou s nekonečnými   seriály typu Ordinace,   Redakce nebo filmy jako   Babovřesky a podobnými   žluklostmi. A takový to   dříve býval charakterní a   sympatický herec. Dávno tomu   pryč, penízky zašustily,   hodnota osobnosti byla   vyměněna za směšnou   loutku, které se ale   normální člověk smát   vůbec nemůže. Spíše   naopak. U něj mě to ale   opravdu mrzí...
3 from Hell
Hodnocení: 4 / 10
Přidáno: 22.12.2019
Rob Zombie není zrovna   oslnivej režisér, což   potvrzuje třetím   pokračováním o běsnících   vrazích Otisovi, Baby a   Spauldingovi, kterého   nahradil vrahoun Winslow   Foxforth Coltrane, protože   Sid Haig během natáčení   zemřel. Zbytečné   natahování a nezáživný   děj nezachrání ani   brutalita (o žádném gore   až na jednu dvě scény se   mluvit nedá, většinou jsou   to jen šplíchance tmavě   červené tekutiny a téměř   vše digitálně vytvořené,   takže v tomhle ohledu taky   žádná sláva) a ani pořád   dokola se pitvořící Sheri   Moon Zombie, která mě brzy   začala lézt na nervy. Mám   pocit, že další snímek   Roba Zombieho s radostí   vynechám a když si k tomu   vzpomenu i na jeho dva díly   Halloweenu, tak věřím, že   o nic nepřijdu.
7 dní hříchů
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 27.8.2019
To snad ani není možný, že   takové temné téma z   poválečných Sudet dokáže   režisér Chlumský zprznit   tak, že nad tím zůstává   rozum stát. Co taky můžeme   očekávat od tvůrce   prachbídných zhovadilostí   jako je Ordinace v Růžové   zahradě nebo Ohnivé kuře.   To jsem si měl uvědomit   hned, když jsem se na film   chtěl podívat. Režisér bez   talentu a citu pro dané   události z toho udělal   debilní kovbojku, kde postavy   pobíhají sem a tam, hledají   se navzájem a jednají   naprosto nesmyslně. Děravý   a odfláknutý scénář   postrádá jakoukoliv logiku a   střih zběsile przní scény,   které přestávají dávat   smysl, zejména od druhé   poloviny to dostává takové   trhliny, že jsem nechápavě   kroutil hlavou. Herci velká   nuda nebo katastrofa, Vetchý   pořád dokola hraje stejné   výrazy, důvěryhodnost je   vzdálená na míle daleko a   Hylebrant přehrával až   hrůza. Někteří herci jsou   předabování a celkově zvuk   stojí za starou belu,   postsynchrony jsou   příšerný! Hudba taky   žádná sláva. Nějaká   atmosféra je ta tam,   rekvizity v podobě dnešních   půllitrů nebo jiných   nepřesností rozhodně na   věrohodnosti nepřidávají.   Celkově je to podobné   Herzově Habermannovému   mlýnu, jenže ještě horší   kategorie. No jo, scénář   dělal ten samý člověk.   Takže jak někde zase uvidím   pod filmem podepsáno jméno   Chlumský nebo Urban, obloukem   se vyhnu jeho sledování. To   samé bych doporučoval   divákům, kteří od filmu   čekají nějaký smysluplný   příběh a ne jen plytkou   rutinu bez sebemenší   invence. Jednu hvězdu dám za   pár pěkných záběrů   šumperské krajiny.
A nebojíš se, princezničko?
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 31.3.2019
Československá televizní   tvorba pro děti v   sedmdesátých a osmdesátých   létech měla ve zvyku   přepracovávat pohádkové   příběhy od německých nebo   francouzských autorů a   nejinak je to u této   báchorky, která byla   zfilmovaná na motivy   spisovatele Charlese   Perraulta, známá jako Oslí   kůže.
A zlehka zazvoní
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 26.12.2019
Eva připravuje věci na   vánoční večer a čeká na   příjezd dětí, když v tom   zlehka zazvoní u dveří   baráku její bývalý manžel   Josef a drámo se   rozjíždí...Staré věci   vyplouvají na povrch,   zdánlivé křivdy hledají   viníka. Gabriela Vránová s   přehledem utáhne celý   komorní příběh v režii   mistra na lidské osudy   Jiřího Bělky. A ta   vánoční atmoška je tam   všudypřítomná.
Advokátka Věra
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 3.8.2019
"Na to taky nemusela tak   dlouho študovat..."   Václav Trégl touhle hláskou   stoprocentně zabodoval,   ostatně jak u něj vždy   bývá zvykem. Poslední role   Trudy Grosslichtové, jejíž   roztomilé tvářičky je   škoda a role advokátky Věry   byla ve filmu její poslední.   Jako položidovka se musela   zdekovat před nacisty a její   další život je obestřen   tajemstvím, které se snaží   rozkrýt ve své knize   "Já jedu dopředu, jak   nejlíp dovedu" Milena   Nováková.
Alibi jako řemen
Hodnocení: 6 / 10
Přidáno: 15.8.2020
Seriál Stopy zločinu je   takový "Malý pitaval z   brněnského města".   Místo Prahy se zločiny   odehrávají v Brně a   sympatičtí vyšetřovatelé   Bartoška, Hašek a Navrátil   případy řeší se vší   vervou. V tomto příběhu   jsou na stopě zlodějovi   klenotů a zároveň i vrahovi   v jedné osobě. Zejména   svérázný a drsný poručík   Borecký v roli Oldy   Navrátila se s nikým moc   nemaže :). Škoda jen   špatně namluvených   postsynchronů, kdy hlasy   všude znějí jako z nějaké   místnosti. Potěšila   rolička mého prastrýce   Václava Kyzlinka, který si   zahrál kádrováka Paloučka.
Americký vlkodlak v Londýně (American Werewolf in London)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 4.1.2020
Tak tohle je velká paráda!!   Na svou dobu trikově   namakanej snímek. Vlastně co   to povídám na svou dobu, i v   dnešní době strčí celou   počítačovou animaci do   kapsy. Překrásná práce   maskéra Ricka Barkera byla   oceněna zlatou soškou.   Takovou přeměnu ve vlkodlaka   jsem dosud neviděl.   Mechanické efekty, nemrtví,   přízraky ve snech Davidovi   se zjevující - špička!!   Skloubení hororu a komedie   funguje lehce a plynule, z   každého žánru John Landis   ždímá jen to nejlepší.   Humor má grády a hororové   scény jsou čistokrevná   hrůza. Scéna v metru je   esence hororu jako takového.   Krvelačné běsnění   vlkodlaka je sakramentsky   nasrané a jeho vizáž a řev   nažene husí kůži i   čtyřicátníkovi.   Závěrečný poprask před   porno kinem je solidní   gorefest. Opravdu jsem   překvapen, jakou ucelenou   souhru hororu versus komedie   film drží. Řekl bych, že   Americký vlkodlak v Londýně   je top filmem ve svém oboru.   V nové remasterované verzi a   v DTS HD master zvuku je to   absolutní pošušňáníčko.   Škoda, že se John Landis   hororovému žánru nevěnoval   pořádně.
Anatomie zrady
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 30.6.2020
Vždycky mě zamrzí a   naštve, když jakékoliv   silné téma naší historie   dostane do rukou špatný   režisér a diletant. Proč je   ten vizuál tak barevně   kýčovitý? Proč jsou herci   špatní, někteří   příšerní a bez emocí?   Proč postsynchrony všude   znějí všechny stejně   jakoby byl předčítán   nějaký dokument? Proč jsou   dialogy jak z nějaké   telenovely? Proč se ani   pořádně nedozvíme, proč   Moravec tak zásadním   způsobem otočil? Proč je to   všechno tak nevkusné?   Protože režisérem filmu je   ten, který natočil   kýčovité braky jako První   republika, Četníci z   Luhačovic nebo Vyprávěj.   Tečka.
Angelika a král (Angélique et le roi)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 30.9.2019
Tentokrát mocnému půvabu   Angeliky podlehne i samotný   vládce Francie, král Ludvík   XIV. Angelika však pevně   odolává, i když u dvora je   považována za královu   milenku. Ta si to však radši   v posteli rozdá s   rebelujícím uherským   princem Rákoczim.   Neskutečná šlapka, ta   Angelika naše. V samotném   závěru se Angelika opět   setkává s milovaným   Žofrejem, ale ten před ní   utíká.....
Angelika, markýza andělů (Angélique, marquise des anges)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 3.8.2019
Angelika - největší   konkubína Francie 17.   století. V každém díle   chrápala s někým jiným, i   když stále svého Žofriho   milovala. Já mám pro tuto   sérii už od dětství   slabost, na videu jsem ji   tenkrát viděl opravdu   mnohokrát. Překrásná   Michele Mercier, dobová   Francie druhé poloviny   sedmnáctého století,   krásné kostýmy, výprava,   intriky, souboje, bitky a   kolikrát kruté vraždy,   nezapomenutelná hudba a   hlavně český dabing, který   považuji za jeden z   nejlepších, který tenkrát   u nás vznikl, co herec nebo   herečka, to hlas nejlepších   tehdejších našich   hereckých es. Tohle všechno   patří k Angelice a proto pro   mě zůstává navždy   kultovní.
Anička s lískovými oříšky
Hodnocení: 3 / 10
Přidáno: 19.4.2019
Slušnej bizár. Jak ovčí   maska Aničky, tak draci,   kteří by se hodili do ultra   béčkových hororů.   Největší bizár ze všech   je ovšem Jan Čenský a jeho   otřesné herectví.   Hvezdičku navíc za Janu   Brejchovou v roli macechy.
Annihilation
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 30.7.2019
A máme tu další zbytečný   film, pod kterým je mimo   jiné podepsaná i společnost   Netflix. Námět, kde nejde   přehlédnout odkazy na Věc   nebo Vetřelce by ani tak   nevadil, horší je to se   samotným scénářem, plným   nesmyslností a trhlin.   Partička ženských, z nichž   každá má svoji těžkou   minulost (to jsou zase   klišé) se vypraví do zóny,   kde se dějí podivné věci a   z předešlého týmu se   vrátil zpět po roce pouze   jeden muž a to zrovna   přítel hlavní hrdinky Leny,   která se s ženským týmem   vydává do oné podivné   oblasti. Lenu hraje Natalie   Portman, ale bohužel nehraje   téměř nic. Ten prostor, co   dostala jejích kvalit   absolutně nedostačuje.   Ostatní nemá cenu ani   zmiňovat, obsazení špatné.   Co lze jediné pochválit je   vizuální stránka a   některé efekty, ale to   dohromady celou zpatlaninu   (kterou zřejmě hodně lidí   považuje za chytrou a   intelektuální bombu)   zachránit nedokáže.   Samozřejmě nesmí chybět   milostná zápletka mezi Lenou   a jejím přítelem, opět tak   otřepaně poddaná, že to je   něco na mě. Ještě jednou   zopakuji - naprosto zbytečný   film.
Archiv
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 4.1.2020
František Němec v roli   muže, pátrajícího v   archívech STB po lidech,   kteří na něho za bývalého   režimu donášeli a kvůli   kterým byl vyhozen z vysoké   školy kde pracoval a skončil   jako kotelník. Při   pátrání však narazí na   okolnosti, které by si za nic   na světě nikdy   nepřipustil...
Arizona Dream
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 31.12.2019
Fantaskní příběh, který   vás ihned vtáhne do děje,   pokud se mu přizpůsobíte a   rádi sníte. Potom se   dostanete do světa snů,   tužeb, lásek a   nevšedností. Kouzelná Lili   Taylor je královnou   melancholie, Vincent Gallo   zase král bizarnosti. Fay   Dunaway s Johnnym Deppem jsou   snílci k pohledání. Musím   říct, že mě Emir Kusturica   a jeho velmi osobitý film   inspiroval k tomu, abych se   jednou po hodně drsné   kocovině probudil někde v   arizonském zapadákově.   Iluze musí být dokonalá   jedině v tom případě,   když uslyším i hudbu Gorana   Bregoviče. Jdu to   vyzkoušet.....:)
Ať žije republika
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 13.4.2020
Karel Kachyňa byl mistrem   vypravěčství, který   dokázal kombinovat snové   kompozice s drsnou a surovou   realitou. Tak jako v tomto   příběhu z konce druhé   světové války,   vyprávěného očima   dvanáctiletého Olina. Takhle   se má dělat film, úplně si   dovedu představit, kdyby se   Karel Kachyňa zhostil   natáčení Nabarveného   ptáčete, kterého tak   parádně Václav Marhoul   zprznil. Ať žije republika   je přesně příkladem   dokonalého estetického   vidění s parádními   obrazovými sekvencemi a   panoramatickým vizuálem.   Celou délku příběhu jsem   zíral na každičký detail a   záběr, tohle je unikátní   případ, kde neexistuje   slabé místo, nebo špatný   střih. Tohle je elita a   nesrovnatelné epické dílo.   Ať už se jedná o vzpomínky   nebo lyrické představy   hlavního dětského hrdiny,   nebo dynamičtější a   akčnější scény, dohromady   spojené v jeden   nerozdělitelný celek. Mladí   kluci když se nahánějí na   povozech s koňmi, výbuchy   granátů před utíkajícím   chlapcem, kamera pořád ve   střehu, v různých   nájezdech, zaostřování,   přibližování nebo   oddalování, ty detaily a   celky - těžko hledat   podobné scény v jinších   filmech. Precizní filmařina,   kde každý obraz má svoje   opodstatnění a působivost,   není tam nalepen jen tak   zbůhdarma (jako naopak v   případě Marhoulova   Ptáčete). Začínající   kameraman Jaromír Šofr se   zasloužil o výsledek   ohromným způsobem, jeho   práce s kamerou ve všech   kompozicích, ať už snových   nebo reálných má obrovskou   hloubku, navíc v   překrásném širokoúhlém   formátu. Hlavní dětský   hrdina Olin je zahraná   postava bezprostředně a   přirozeně a celý film být   v podstatě pořád na   scéně, to si zaslouží   obdiv a klobouk dolů. Gustáv   Valach a Vlado Muller - nemám   slov. Ostatní neokoukané   postavy realitu snímku jen   zvýrazňují. Hudební práce   Jana Nováka ke Kachyňovým   výtvorům neodmyslitelně   patří a i v tomto případě   citlivě dobarvuje vývoj   děje. A hlavně scénář   Jana Procházky, který bez   příkras a falešných ideí   odtajňuje poslední   válečné dny na Moravě.   Tohle komunisti nemohli   překousnout a tak film   samozřejmě v době   normalizace putoval do   trezoru. Ještěže tenhle   geniální kus zůstal   zachován, myslím, že tohle   je dílo, které u našeho   filmu již nemá a nebude   nikdy mít obdoby. Zároveň   se posunul na první příčku   mých nejoblíbenějších   Kachyňových snímků a mezi   nejlepší československé   filmy vůbec.
Až já budu velká
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 13.1.2020
Psychologická inscenace   zaobírající se tématem   zodpovědnosti a lhostejnosti   charakterů lidí, kteří   projížděli kolem vážné   havárie a ani jeden z šesti   řidičů nezastavili a   neposkytli zraněným lidem   pomoc. Dvacetiletá Olina   (neodraditelná Dana   Batulková), které při té   nehodě v autě zemřel bratr,   švagrová a jejich dvě   děti, sama podle fotografií   zachycených aut u místa   nehody pátrá po jejich   řidičích a pokládá jim   jednoduchou otázku :   "PROČ" nezastavili   a z místa nehody odjeli.   Jejich výmluvy a výmysly   jsou vrcholem ignoranství.   Důsledky jejích činů však   díky Olině nezůstávají   bez odezvy.
Báječná Angelika (Merveilleuse Angélique)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.8.2019
Angelika, ta kurvička si to v   tomto díle rozdá hned se   třemi muži a na svého   Žofríka si ani nevzpomene.   Navíc je nemilosrdně a   chladně vypočítavá, prahne   po moci a majetku a udělá   vše pro to, aby se dostala   zpátky ke dvoru. Já pro ni   mám ale pořád slabost a   navíc miluji Francii 17.   století, která je v těchto   filmech ztvárněna opravdu   dobově i se vší svou   brutalitou.
Balada o siedmich obesených
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 29.6.2020
Tohle drama je obrovská   emoční síla!!! Svým   vyprávěním ždímá pocity   tak zdrcujícím způsobem,   že jsem nemohl ani dýchat.   Zejména závěr a odsouzenci   když jdou na popravu a řadí   se do dvojic a rozdělují se   kdo s kým půjde do oprátky,   to je strašlivý peklo!   Balada o siedmich obesených   je další zdárný příklad,   co se v Československu   natáčelo v 60. létech. 7   lidí se střetnou ve   vězení, kde jsou odsouzeni   na smrt. V retrospektivách se   jim vracejí vzpomínky na   dřívější život a skrze   co se do vězení dostali.   Obsazení všech osob je   fantastické a z výkonů, co   tam všichni předvádějí   dokonale mrazí po celém   těle. Tohleto je absolutní   špička a nejvyšší   úroveň. Nádherná Emília   Vašáryová dokonce odhalí   svá krásná ňadra (nikdy   už to ve filmu neudělala,   zde to ale má svoje   opodstatnění a není to na   sílu). Z dalších hereckých   osobností je těžko někoho   vyzdvihnout, nejvíc mě ale   asi utkví v hlavě neustálý   křik Jansona (Viliam   Polónyi) "já nechcem   obesiť!!" Další mocná   scéna je, když atentátníka   Golovina (Igor Čillík) ve   vězení navštíví jeho otec   a matka (L´udovít Greššo a   Naďa Hejná). Dlouho mě   takto nějaký film nedostal   na kolena. Všude ve světě   snímek sbíral různá   ocenění, jen u nás ho   komouši na popud ruské   propagandy, které se   nezamlouval zavřeli na 21 let   do trezoru. Hovada, kteří   ubíjeli jakékoliv umění.   Martin Hollý patřil k   nejlepším slovenským   režisérům, u mě je na   prvním místě a jeho filmy   mluví za vše, namátkou   připomenu například :   Hriech Kataríny Padychovej,   Smrť šitá na mieru, Signum   Laudis, Zámek v Čechách,   Tichá bolest, Noční jazdci,   Muž, ktorý luže....Génius!   K naprosté dokonalosti se   počítají perfektně   nasnímané záběry a detaily   kameramana Stanislava   Szomolányiho (také špička   ve svém oboru) a jak jinak   než úchvatná hudba Zdeňka   Lišky, složená převážně   z recitovaných chorálů   Kuhnova smíšeného sboru.   "Hospodin pomiluj"   mě pořád zní v uších.   Tento filmový skvost je   dokonalý zážitek pro   každého opravdového   fanšmejkra. Opravdu se   skláním před prací   dřívějších filmařů,   bylo v tom sakra cítit   srdéčko!!! Ještě musím   dodat, že v nově   restaurované verzi je to   totální pastva pro oči!!!
Baron Prášil
 
Přidáno: 26.12.2017
Od malička byl tenhle   Burianův film pro mě   nedostižným a tak to i   zůstane!! Vlasta lakuje,   lakuje a není k zastavení.   Geniální zápletky,   nehorázný scénky, hláška   za hláškou a nejlepší   herecké obsazení. Ty figury   a figurky - každá má svoje   kouzlo a hraje na plný plyn   (hrabě Kocharowski, Ema,   Ronald, hostinský, lesník   Patočka, atd, atd...).   Vždycky, (už snad po   tisícekráté) se nehorázně   bavím a tenhle film bude pro   mě navždy na první   příčce ve filmografii   našeho nejlepšího komika -   Vlasty Buriana. " Tady   máš pro jistotu jeden notes,   je čistej a   nepopsanej..." KULT!!!
Barva z Vesmíru (Color Out of Space)
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 18.2.2020
Jakožto milovník hororových   filmů i knih musím   sebekriticky přiznat, že   Lovecraftovu povídku jsem   ještě nečetl, tudíž   nemohu srovnávat. A to je   možná dobře. Filmová   podoba Barvy z vesmíru   experimentuje s expresivním   vizuálem a krásnou prací   mechanických efektů, z   nichž některé můžou   evokovat kultovní   Carpenterovu Věc. Nicolas   Cage je správně béčkově   vyšinutej a tahle tvář mě   k němu sedí nejvíce.   Přehrává, paroduje, avšak   s patřičným nadhledem.   Colour out of space mě   určitou stylizací   připomíná podobně laděný   snímek Mandy, kde Nicolas   Cage také ztvárnil titulní   roli. Viděno v brněnském   kině Art a toho, kdo   pouštěl titulky bych   zfackoval a nakopal do prdele!   Takhle zmršit skoro celej   film, kdy titulky jsou v   předstihu než postavy   začnou mluvit někdy i o   několik sekund, to může   udělat jen absolutní   diletant a imbecilní   amatér!!!
Basket Case 3: The Progeny
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 26.5.2019
Frank Henenlotter by z fleku   mohl konkurovat kultovní   nezávislé společnosti   Troma. Třetí díl Basket   case je neskutečnej bizár a   totální uchylárna! Po   druhém dílu, ve kterém   Belial opíchal podobnou   příšerku jako je on sám,   se jí ve trojce narodí malí   Belialci. A to hned dvanáct   malinkých uřvaných   roztomilých obludeček,   které se tatínkovi velice   podobají. Porodní scéna je   pamětihodná! Belialův bratr   Duane se tak stane strýčkem,   dostane se však do vězení a   dva policajti se vkradou do   domu, kde má mejdan celá ta   podivná výstřední   společnost z druhého dílu a   zastřelí Belialovu družku a   unesou malé Belialky. To   však starej brach Belial   nenechá jen tak a na   policejní stanici si to   vyřídí nejdřív s jinými   policisty (krásné,   vyloženě tromácké gore   scény) a potom přijdou na   řadu vrahové jeho družky.   Trojka je zkrátka   nejkomediálnější a   nejulítlejší, přibude   ještě šestiruký syn   Duanové tetičky, která se o   celou extravagantní komunitu   stará. Jen je škoda, že   Henenlotter musel scénář   řádně proškrkat, jelikož   se producentům zdál moc   krvavý. Ach jo, Belial mohl   zřejmě řádit mnohem víc.   Rozhodně ale povedené   zakončení celé trilogie,   včetně závěrečné pointy   a poslední scény za   titulkama. Oceňuji také   mechanické efekty a masky a   ne žádné posrané   počítačové triky. Beliala   řadím mezi monsterskou   elitu, jaká kdy byla v   hororové branži vytvořena.
Berete se dobrovolně?
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 18.6.2020
Naprostá volovina a pitomost.   Aby ne, když scénář   napsala Halina Pawlowská.   Tohle má k humoru hodně   daleko.
Bezvousák a princezna Kamila
Hodnocení: 2 / 10
Přidáno: 14.7.2019
Pan Hubert je asi nejlepší   herec z této velmi slabé   pohádky a to je ještě ke   všemu pes. Zbytek to nemá   šanci utáhnout a nejhorší   je Pavel Šimák, který hraje   prince Bezvousáka, kominíka,   hrnčíře a vojenského   důstojníka. Tragédie ho   sledovat. Vendula Křížová   v roli princezny přehrává a   tváří se jak kurva. Král   Tomáš Topfer se zase   pitvoří v každém záběru.   Psímu herci se mohou jakž   takž vyrovnat jen Jaroslav   Kepka jako rádce a kuchařka   Štěpánka Haničincová. I   pohádka by měla mít   nějakou přijatelnou logiku,   tady se jí však nedočkáme.
Blok 99 (Brawl in Cell Block 99)
Hodnocení: 10 / 10
Přidáno: 11.12.2017
No tohle byla zase jízda!!!   S. Craig Zahler mě už dostal   filmem Bone tomahawk a tímto   snímkem jsem si ho totálně   oblíbil a budu se těšit na   každý jeho nový kousek.   Vince Vaughn je ranař od   pohledu a ve věznici se   opravdu s nikým nemaže!   Lebky praskají, kosti se   lámou a děj frčí a frčí,   nuda se nekoná, scény jsou   napínavé a Bradlymu (Vince   Vaughn) fandíte jak o život   a když si podává   jednotlivé gaunery, tak   řvete radostí! Tenhle styl   (nejen) vězeňského dramatu   je mi hodně sympatický, i   když příběh je víceméně   nereálný, ale na to sere   pes, tohle je druh filmu, kde   to musí šlapat od začátku   do konce a Brawl in cell block   99 tak funguje na plné   čáře! Klidně mohl být i o   hodinu delší! Pro mě pecka   jak sviň!
Blood Diner
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 18.6.2020
Prvních asi deset minut jsem   rozpačitě kroutil hlavou,   teprve když přišla na řadu   první blitka, tak jsem   pochopil s čím mám co do   činění. Splatterový   gumácký gorefest přesně   podle gusta TROMA studia, že   se až divím, že s touto   šíleností nemělo nic   společného. Už jen ty   postavy jako třeba wrestler   Jimmy Hitler, dvojice   detektivů ve složení   běloch a černoška stále   mezi sebou hláškující,   jejichž šéf neumí   pořádně anglicky a další   ujetý bizáry, kterých je ve   filmu opravdu požehnaně.   Vegetariánská restaurace,   kde se připravuje lidské   maso je top. Děj   nezadržitelně odsýpá,   absurdní humor jede na plné   obrátky. Závěrečný   kanibalský hodokvas v   rockovém klubu je naprostá   šílenost. Ústřední   dvojice bratrů, mající ve   sklince mozek svýho strejdy a   chtějící uctít egyptský   kult bohyně jménem Sheetar,   toť mluví za vše.   Režisérka Jackie Kong mě po   předešlém slabém snímku   The Beign velice příjemně   pobavila. Ale nezaručuji, že   pobaví každého, příznivci   TROMY nemůžou být   zklamáni, ostatní nechť si   radši pustí třeba nějakou   pěknou pohádku.
Bolero
Hodnocení: 5 / 10
Přidáno: 18.2.2020
Bolero by mohl být o třídu   lepší film, kdyby se Brabec   za kamerou trochu krotil. Jeho   exhibicionismus je natolik   otravný, že se mě z   neustálého ježdění kamery   kolem postav, pozastavování,   přibližování a   oddalování už motala hlava.   Samotný film má jinak dobrý   spád a dramatickou hudbu Jana   Jiráska, i když herecké   výkony nejsou nejlepší.   Málokdy můžu říct, že   kamera filmu vyloženě   škodí. U Bolera tomu tak   bohužel je.
Borsalino a spol. (Borsalino & Co.)
Hodnocení: 8 / 10
Přidáno: 29.10.2018
Pokračování filmu Borsalino   začíná Capellovým   pohřbem. Siffredi tak zůstal   na vše sám. Má však své   kumpány a brzy Capellovu smrt   pomstí. To se ovšem nelíbí   Volponemu, jehož bratra mu   Siffredi vyhodil z vlaku a tak   začíná válka gangů....O   poznání brutálnější a   temnější než první díl s   dávkou nastupujícího   německého nacionalismu,   neboť se příběh odvíjí   mezi léty 1934-1937. Spousta   mrtvol, přestřelek a   finální likvidace Volponeho   se může směle zařadit do   elity gangsterských dramat.   Potěšil i původní český   dabing, Ladislav Mrkvička vs   Alain Delon.
Boxer a smrť
Hodnocení: 9 / 10
Přidáno: 26.5.2019
Velice sugestivní a velice   autentické. Atmosféru v   lágru umocňuje i polská   nebo německá mluva, která   zůstala zachována a   opatřena titulky. Depresivní   fazónu přidávají neustále   kouřící komíny z pecí v   táboře a sirény, které se   rozeřvou vždy, když   nějaký vězeň uteče.   Závěrečné burácející   houkání mě bude dlouho   strašit v hlavě. Hodně vše   zdrsňuje černobílá vizáž   filmového pásu a kamera   Tibora Biatha. Wiliam Bukový   složil drásající a   deprimující hudbu, která je   ve filmu sice spíše   sporadicky, ale zabírá na   maximum. Získal za ni dokonce   i hlavní cenu na festivalu v   San Franciscu v roce 1963.   Štefan Kvietik v roli boxera,   který zápasí s velitelem   koncentráku podal   přesvědčivý výkon. Díky   skoro všem dalším   neokoukaným tvářím a   komparsu snímek působí tak   strašlivě opravdově, jakoby   ho natáčel přímo na   místě nějaký   dokumentarista. Mezi hlavní   dějovou linií se prolínají   vraždy, psychický teror,   trestání a další   zvěrstva, která tam byla na   denním pořádku. Po čertech   silný zážitek!!
Božská Ema
Hodnocení: 7 / 10
Přidáno: 6.12.2018
Životopisný film o Emě   Destinové vypráví její   životní etapu, kdy po   návratu z Ameriky do rodné   vlasti roku 1916 je   internována C. a K. úřady   na svém zámku ve Stráži   nad Nežárkou. Dostala zákaz   veřejně vystupovat a   nesměla vycestovat za   hranice. Docela se divím, že   soudruzi film hned neuklidili   do trezoru, situace v   tehdejším Československu   byla nápadně podobná. Když   ho tedy nezamkli do trezoru,   tak ho aspoň stáhli z kin a   omezili jeho promítání po   okrajových městech. Jiří   Krejčík filmování pojal   velkolepě a tak některé   scény, když Ema zpívá po   krajích českých za   doprovodu mohutného komparzu,   působí efektivně. Podzimní   toulky lesem dodávají   melancholický ráz. Obsazení   Emy Destinové slovenskou   herečkou Božidarou   Turzonovovou bylo více než   povedené. Ostatní role taky   klasa, ale to už jsme u   Krejčíka zvyklí. Jediné,   co mě opravdu dost vadilo,   bylo předabování Juraje   Kukury Radkem Brzobohatým.   Jak promluvil, okamžitě jsem   si vybavil Brzobohatého. To   docela nechápu, vždyť   Kukura umí česky perfektně.   Celkový dojem zdůrazňuje   kamera Miroslava Ondříčka.

TV Program

ČT1 - Setkání v červenci (1978)

13:55 - 15:20

33 minut již uběhlo
52 minut zbývá do konce

ČT2 - Křídla války

13:50 - 14:35

38 minut již uběhlo
7 minut zbývá do konce

NOVA - Castle na zabití (2009) [TV se...

14:05 - 15:00

23 minut již uběhlo
32 minut zbývá do konce

Prima - Policie Hamburk (2007) [TV ser...

14:25 - 15:25

3 minut již uběhlo
57 minut zbývá do konce

Český lev Oscar

Filmová databáze v číslech

Filmů: 168685
Osobností: 665587
Fotografií: 662412
Plakátů: 318149
Obsahů a biografií: 155472
foto

Komerční sdělení

Seznam DVD

Potřebujete si udělat pořádek ve filmech? Tak právě pro Vás je tu tento program.

foto

Filmová škola

Staňte se hercem, herečkou.

foto

Poslední komentáře

Zrození Planety opic (2011)

Zrození Planety opic
Přihlouplá počítačová   omalovánka, která těží z   původního kultovního filmu   respektive celé serie. Jenže   toto jsou už jen ubohoučké   více >

Autor: Jarda.ftr | Hodnocení: 1 / 10

Star Wars: Epizoda III - Pomsta ...

Star Wars: Epizoda III - Pomsta Sithů
A tak se nám tu vyvinul lord   Vader. Bez ruk a nohou a   odpáleným tělem , plný   zlosti a pomsty se vydá   ovládnou vesmírné   impérium.

Autor: wena | Hodnocení: 9 / 10

Hvězdná pěchota (1997)

Hvězdná pěchota
Neuvěřitelný filmový   paskvil s tak slabomyslným   dějem, že je to spíš ke   zvracení. Stejně jako Avatar   je to na inteligenční   úrovni více >

Autor: Jarda.ftr | Hodnocení: 1 / 10

The Conspirators (1944)

The Conspirators
Jen s úctou ke stáří filmu   jsem hodnotil jak jsem   hodnotil. V roce 1944 to   neměli v Hollywoodu   jednoduché. Řada hvězdných   herců více >

Autor: Petrkey | Hodnocení: 5 / 10

Na mušce (2018) [TV seriál]

uauu!!

Na mušce
Skvělý seriál. Občas, na   můj vkus, trochu moc   psychologie, ale rád jsem   tyto momenty přečkal.   Skoukli jsme všechny tři   série se ženou více >

Autor: Pepan_64 | Hodnocení: 10 / 10

Zdarma
aplikace
pro mobil
ke stažení